Dedra Exim – stabilny partner na trudne czasy

Dedra Exim to dynamicznie rozwijająca się firma i stabilny partner biznesowy. W tym roku zaprosiła swoich dystrybutorów na konferencje regionalne do Iławy i Zakopanego. W spotkaniach wzięło udział ponad 700 przedstawicieli firm partnerskich z całej Polski.

Mocny fundament – ludzie i współpraca

W tym roku konferencje regionalne Dedra-Exim poprowadzili Marcin Kruszewski, dyrektor ds. sprzedaży, oraz Bartosz Fortini, kierownik Działu Sprzedaży Rynku Tradycyjnego. Na początku Marcin Kruszewski scharakteryzował obecne trudne otoczenie biznesowe: – Doświadczamy wielu negatywnych zmian w gospodarce, które są skutkiem wojny wywołanej przez Rosję na Ukrainie. Są to m.in. inflacja i będące jej konsekwencją wzrost stóp procentowych kredytów oraz

ogólny spadek popytu – powiedział Marcin Kruszewski. – Jednakże trudne czasy to też doskonała okazja dla firm do poszukiwania nowych możliwości rozwojowych. Uświadamiają one, że warto stawiać na ludzi i współpracę, bo to podstawa każdej działalności biznesowej.
Dowodem na to są wieloletnie doświadczenie firmy Dedra-Exim i jej nieprzerwany, dynamiczny rozwój. – Mając wyłącznie polski kapitał, działamy na rynku od 32 lat i zatrudniamy ponad 300 osób – poinformował Bartosz Fortini. – Obecnie dysponujemy magazynem powierzchni 25.000 m kw., wyposażonym w oprogramowanie do zarządzania przepływami materia-łowymi oraz w nowoczesny sprzęt i rozwiązania automatyzujące pracę, jak też optymalizujące procesy magazynowania. Dzięki temu m.in. 95% oferowanego asortymentu dostarczamy naszym dystrybutorom w 24 godziny.

Ekspozycja – cichy sprzedawca

Dedra-Exim w szczególny sposób dba o ekspozycję swoich produktów u partnerów handlowych. – Ma ona, jak wiadomo, bardzo duży wpływ na sprzedaż, a także na postrzeganie przez klientów marki oraz punktu handlowego – stwierdził Marcin Kruszewski. – Dlatego postanowiliśmy zwiększyć jej atrakcyjność, poczynając od modyfikacji kolorystyki naszych produktów, zwiększenia czytelności opakowań i poprawienia ich estetyki. Wykorzystaliśmy do tego m.in. techniki merchedisingowe. Stosując je, przeprojektowaliśmy naszą ekspozycję regałową. Dzięki temu stała się ona bardziej intuicyjna, wyrazista oraz komplementarna i skuteczniej przyciąga klientów. Przygotowaliśmy dla naszych dystrybutorów 91 propozycji regałowych, które oszczędzają miejsce i pozwalają wystawić więcej produktów. Wprowadziliśmy też tzw. fiszki z informacją o produktach, które ułatwiają m.in. ich prawidłowy wybór. Jesteśmy przekonani, że optymalizacja ekspozycji zgodnie z zasadami merchedisingu przyniesie efekt w postaci wzrostu sprzedaży naszych produktów i zwiększenia atrakcyjności współpracujących punktów handlowych.

Program Dedra Partner

Jest od 7 lat skutecznie i dynamicznie rozwijany. Przystąpiło do niego 311 firm w 6 krajach europejskich, w tym 207 w Polsce. – W 2022 roku do Programu Dedra Partner zgłosiło się 77 dystrybutorów – poinformował Bartosz Fortini. – Wyróżnikiem naszego Programu jest kompletna gama produktów z mocnej, średniej półki jakościowej, wspartych profesjonalnym serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym. Większość z nich objęliśmy 3-letnią gwarancją. Natomiast korzyścią z członkostwa w Programie są doskonałe warunki handlowe, duża efektywność finansowa i silne wsparcie marketingowe. Dlatego wszystkich naszych dystrybutorów zachęcam do przystąpienia do Programu Dedra Partner.

Akumulatorowe elektronarzędzia z linii SAS + ALL i przewodowe Dedra

Linia SAS + ALL grupuje już ponad 150 elektronarzędzi i urządzeń bezprzewodowych zasilanych z 18-woltowych, systemowych akumulatorów Li-Ion. Produkty z tej linii odniosły niebywały sukces rynkowy, który jest konsekwencją połączenia starannego doboru sprzętu pod względem jakości z dynamicznym poszerzaniem jego asortymentu. – W tym roku grupę baterii o pojemnościach 2.0, 4.0 i 5.0 Ah powiększyliśmy o dwa bardzo wydajne i długo pracujące akumulatory 18 V/6.0 Ah i 18 V/8.0 Ah – powiedział Artur Cieślewicz, koordynator sprzedaży. – Przez siedem lat, od momentu wprowadzenia pierwszych elektronarzędzi z linii SAS + ALL sprzedaliśmy blisko 180 tys. akumulatorów Li-Ion o sumarycznej pojemności 660 tys. Ah, które na ułożenie obok siebie potrzebowałyby odcinka 58 km, stanowiącego prawie 1,5 dystansu maratonu. Obecnie rozszerzamy linię SAS + ALL o elektronarzędzia z wysokosprawnymi i energooszczędnymi silnikami bezszczotkowymi. W tym roku dołączyły

do nich wiertarko-wkrętarki kompaktowe i generujące moment 85 Nm, szlifierka kątowa z regulacją obrotów oraz „żyrafa” do szlifowania gładzi gipsowych. Oprócz nich w grupie nowych produktów SAS + ALL znalazły się odkurzacz pionowy, nitownica, lamelownica i smarownica, a także laser budowlany.

Dedra od wielu lat dynamicznie rozwija także linię swoich elektronarzędzi przewodowych. – Niedawno powiększyliśmy ich ofertę o 4 szlifierki kątowe, prostą i mimośrodową oraz o pilarkę tarczową wyposażoną w laser do precyzyjnego wyznaczania linii cięcia – poinformował Szczepan Szafraniec, koordynator sprzedaży.

Sprzęt ogrodowy GARDEN Dedra

To ważna część oferty firmy Dedra-Exim. – Nasze urządzenia ogrodowe cieszą się dużą popularnością, która jest m.in. konsekwencją bardzo dobrej ich jakości i bezawaryjności – stwierdził Artur Cieślewicz. – Wśród tegorocznych nowości znalazły się kosiarki spalinowe z 4 nożami, które bez problemu radzą sobie z gęstą i wysoką trawą, a także znacznie lepiej rozdrabniają ją podczas mulczowania niż tego typu sprzęt pracujący 2 ostrzami. Oprócz kosiarek, mamy pilarkę spalinową o dużej mocy z prowadnicą 20 cali (50 cm), którą możemy przecinać grube pnie drzew, a także świder spalinowy doskonale sprawdzający się pod-czas sadzenia drzew czy wykonywania tzw. punktowych fundamentów pod filary czy słupki ogrodzeniowe. Jest też pompa głębinowa z 16 wirnikami przeznaczona dla naj-bardziej wymagających użytkowników – może ona pompować wodę na wysokość 75 m.

Stacje zasilania, panele słoneczne i agregaty prądotwórcze

W ofercie firmy Dedra pojawiły się akumulatorowe stacje zasilania będące doskonałym remedium na przerwy w dostawach energii. – Można nimi zasilać urządzenia elektroniczne, sprzęt AGD, piece CO, elektronarzędzia, jak też nawet uruchamiać samochody i wykorzystywać na kempingu – powiedział Marcin Kruszewski. – W ofertę stacji zasilania doskonale wpisują się mobilne, rozkładane panele fotowoltaiczne. Dzięki nim możemy wytwarzać energię tam, gdzie chcemy, i w sposób całkowicie ekologiczny; zaś uzyskaną jej nadwyżkę zmagazynować w jednej z naszych stacji zasilania.

Dedra rozszerzyła także swoją ofertę generatorów o jednostki inwertorowe i konwencjonalne. – Charakteryzuje je możliwość równoległego łączenia oraz cicha, stabilna praca – poinformował Bartosz Fortini.

Zabawki Dedra Kids

W ub.r. zadebiutowały na rynku i spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem klientów, którzy docenili ich wysoką jakość i design. – Dlatego w br. rozszerzyliśmy tę grupę produktową o atrakcyjną piłę łańcuchową, jak też o zestawy z wkrętarką oraz z wkrętarką SAS i piłą szablastą – powiedział Marcin Kruszewski. – Co więcej, w kwietniu pojawią się bardzo lubiane przez dzieci taczki, konewka, grabki, kosiarka, dmuchawa do liści i wiertarka z akcesoriami.

Prezentacje wideo

Tak jak na ubiegłorocznej konferencji nie były multimedialnym przerywnikiem, lecz stanowiły istotny merytorycznie składnik spotkania. W tym roku tematem krótkich filmów była też firma Dedra-Exim, jej działy i pracownicy. O swojej pracy i dokonaniach z ekranu uczestnikom konferencji opowiedzieli Monika Skrobisz – kierownik Działu Zakupów, Grzegorz Ratyński – kierownik Działu Jakości i Serwisu, Krzysztof Birke – kierownik Działu Badań i Rozwoju Produktów, Joanna Siebers – specjalista ds. nowych produktów, Łukasz Wyszomirski i Piotr Kocbuch z Działu Wsparcia Sprzedaży, Rafał Karwowski – koordynator ds. handlowych, i Waldemar Kordalewski –

koordynator sprzedaży.
W drugiej części konferencji tradycyjnie miały miejsce pokazy produktowe. Podczas nich rozegrano konkursy sprawnościowe oraz sprawdzono wiedzę uczestników spotkania na temat produktów oferowanych przez firmę Dedra-Exim. Konferencję zakończyła uroczysta kolacja, którą uatrakcyjnił występ Kabaretu Moralnego Niepokoju.

pins

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments