DALMIERZE LASEROWE NEO

Marka NEO ma w swojej ofercie trzy dalmierze laserowe o różnym poziomie zaawansowania technicznego i zastosowań. Jednak generalnie wszystkie znacznie przyspieszają pomiar odległości, świetnie zastępując w takich zadaniach kieszonkowe miarki, długie taśmy zwijane czy sztywne przymiary teleskopowe. Ich niewątpliwą zaletą jest komfort jednoosobowej obsługi, duża dokładność (±2 mm) i możliwość obliczania dodatkowych wielkości na podstawie zmierzonych dystansów.

NEO 75-202 to najprostszy model w ofercie polskiej marki. Jego zasięg to 20 m, przeznaczony jest głównie do prac wewnątrz pomieszczeń. Oprócz typowego pomiaru odległości sprzęt potrafi dodatkowo obliczyć powierzchnię i objętość. Dwa klawisze do sterowania gwarantują intuicyjną obsługę.

Niewątpliwą innowacją w modelu NEO 75-203

jest zapewne kolorowy dotykowy ekran, na którym pojawiają się doskonale widoczne wyniki pomiarów. Instrumentem tym wyznaczymy maksymalnie 40-metrowy dystans, a w pamięci urządzenia można zapisać do 20 ostatnich odczytów. Dalmierz potrafi liczyć powierzchnie i objętości, pozwala użytkownikowi dodawać/odejmować wartości pomiarów, a także mierzyć i obliczać niedostępne odcinki z twierdzenia Pitagorasa. Wyposażony jest także, co warto odnotować, w elektroniczny pochyłomierz (poziomnicę).

 

Ewidentnie najbardziej zaawansowanym dalmierzem w ofercie marki NEO jest model 75-201. Mierzy i liczy wszystko to co dwa wcześniej opisywane modele, a dodatkowo mamy do dyspozycji elektroniczny pochyłomierz. Wyniki pomiarów wyświetlane są na dużym 2-calowym ekranie. Na uwagę zasługuje również wbudowany akumulator Ni-MH ładowany przez port USB.

Marek Pudło, pins

Dane techniczne dalmierzy NEO 75-201, 75-202 i 75-203

Model75-20175-20275-203
Zakres pracy/ dokładność0,2-60 m/±2 mm20 m/±2 mm40 m/±2 mm
Jednostki pomiarum/ft/inm/ft/inm/ft/in
Funkcjepomiar odległości/ powierzchni/ objętości/ dodawanie/ odejmowanie/ pomiary pośrednie przy pomocy twierdzenia Pitagoraspomiar odległości/powierzchni/objętościpomiar odległości/ powierzchni/ objętości/ dodawanie/ odejmowanie/ Pitagoras
Wbudowana poziomnica elektroniczna++
Ekran2”b.d.b.d.
Możliwość pomiaruod początku/ środka/ końca dalmierzaod końca dalmierzaod początku/ środka/ końca dalmierza
Pamięć20 odczytów20 odczytów
ObudowaABS i gumaABS i gumaABS i guma
Podświetlanie ekranu+++
Zasilanieładowalne przez USB akumulatory NiMH lub baterie 3 x AAA 1,5 Vbaterie 2 x AAA 1,5 Vbaterie 2 x AAA 1,5 V
Zakres temperatur pracy0°C do 40°C0°C do 40°C0°C do 40°C
Certyfikat CE+++
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments