Dalmierz laserowy YATO YT-73124

Po niewątpliwym sukcesie rynkowym dalmierza YATO YT-73125 producent wprowadza kolejny model. Sprzęt oznaczony symbolem „YT-73124” charakteryzuje się wręcz kieszonkową wielkością i zasięgiem 30 m.

YATO YT-73124 to typ dalmierza „długopisowego”. Dlaczego tak go nazywamy? W przeciwieństwie do większości tego typu instrumentów, które kształtem i wielkością przypominają telefon komórkowy, modelowi YT-73124 wyglądem bliżej właśnie do długopisu. Wąska, ale wydłużona obudowa, niewielki ekran, trzy klawisze do obsługi menu – wynik w postaci niewielkich rozmiarów i niskiej masy. Sprzęt ten można spokojnie włożyć do każdej kieszeni, damskiej torebki i używać go w najciaśniejszych zakamarkach.

/>
Mimo swoich niewielkich gabarytów YATO YT-73124 jest pod względem funkcji pomiarowych pełnowartościowym dalmierzem. Nie brakuje w nim żadnej z funkcji pomiarowo-obliczeniowej spotykanej w dalmierzach o zasięgu 30 m, ale o klasycznym kształcie obudowy. Mamy więc oczywiście do dyspozycji podstawowy pomiar odległości (dokładność ±2 mm) w trybie pojedynczym i ciągłym, dodawanie i odejmowanie wyników, obliczanie pola powierzchni i objętości, a nawet dwie funkcje trójkąta do wyznaczania długości odcinków niedostępnych. W tym małym instrumencie znalazło się także miejsce na pamięć 20 wyników pomiarów.
Jak wspomnieliśmy wyżej, interfejs dalmierza – podobnie jak jego obudowa – został zminiaturyzowany. Operator obsługuje YATO YT-73124 za pomocą trzech klawiszy, a wyniki jego prac wyświetlane są na niewielkim ekranie. W menu narzędzia warto zwrócić uwagę na możliwość zmiany miejsca odniesienia pomiarów – tył lub przód obudowy. Dalmierz zasilany jest dwiema bateriami 1,5 V typu „paluszek” (AAA), które wystarczają na wyznaczenie kilku tysięcydługości.