COVAL NA na żużlowym finale IMŚ

8 października br. na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim odbył się finał Indywidualnych Mistrzostw Świata na Żużlu. Wzięła w nim udział firma Coval – jeden ze sponsorów tegorocznej imprezy i oficjalny sponsor cyklu SGP w Polsce.

Indywidualne Mistrzostwa Świata na Żużlu to coroczna seria turniejów, wyłaniająca najlepszych żużlowców. Prowadzi je od 1936 r. Międzynarodowa Federacja Motocyklowa (FIM). Turnieje finałowe poprzedzone są zazwyczaj skomplikowanym systemem eliminacji krajowych i międzynarodowych. Od 1995 r. najlepsi zawodnicy uczestniczą w cyklu turniejów Grand Prix IMŚ – mistrzem zostaje zwycięzca klasyfikacji generalnej cyklu. W ostatniej rundzie tegorocznego cyklu Grand Prix rozegranej rundzie

na gorzowskim torze zwyciężył nowo kreowany mistrz świata Greg Hancock. Drugie miejsce przypadło w udziale Nickiemu Pedersenowi, a trzeci był Emil Sajfudinof. W klasyfikacji generalnej walczący o srebro Jarosław Hampel nie zdołał odrobić jednopunktowej straty do Andreasa Jonssona i sezon zakończył z brązowym medalem.
Firma Coval zorganizowała swoje stoisko podczas imprezy. Gośćmi specjalnymi byli ambasador tej marki Zenon Plech, polski żużlowiec i trener sportu żużlowego, oraz zawodnicy Janusz Kołodziej i Krzysztof Cegielski. Sportowcy chętnie rozdawali autografy i pozowali do pamiątkowych fotografii. W spotkaniu przed zawodami uczestniczyli również zaproszeni przez firmę Coval klienci, dla których impreza  stała się znakomitą okazją do wspólnej zabawy.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments