CORDLESS ALLIANCE SYSTEM ZNACZNIE ZWIĘKSZYŁ SWOJE MOŻLIWOŚCI OPERACYJNE

Dwa lata temu Metabo zmieniło swoje podejście do zasilania akumulatorowego i udostępniło swoją bezprzewodową technologię innym producentom. Obecnie korzysta z niej razem z Metabo w ramach Cordless Alliance System (CAS) 17 firm: Rothenberger, Mafell, Eisenblätter, Collomix, Haaga, Electrostar (Starmix), Eibenstock, Steinel, Rokamat, Elried/edding, Birchmeier, fischer, Prebena, Cembre, Pressfit i Jöst.

Jesienią 2018 roku Metabo udostępniło swoją technologię zasilania akumulatorowego Li-Ion innym producentom elektronarzędzi i maszyn napędzanych silnikami elektrycznymi. Zmieniło więc całkowicie politykę ochrony i wyłączności swojego systemu zasilania, przechodząc

z technologii zamkniętej do otwartej. Spotkało się to od razu z dużym odzewem na rynku, zważywszy że przystąpienie do takiego systemu to poważna decyzja determinująca w istotny sposób prace działów rozwoju produktów. W 2018 roku do systemu przystąpiło 8 producentów elektronarzędzi i maszyn. Po dwóch latach ich liczba zwiększyła się do 17.
Nie dziwi nas fakt dużej popularności systemu CAS, korzysta on bowiem z ponad 35-letniego doświadczenia Metabo w technice zasilania akumulatorowego elektronarzędzi. Niemiecka firma ma bezsprzecznie najwyższe kompetencje w dziedzinie zasilania bezprzewodowego łączące głęboką wiedzę teoretyczną i ogromne doświadczenie praktyczne. Jest w tej dziedzinie niekwestionowanym liderem światowym.


Przypomnijmy, Metabo już w 1985 r. opracowało pierwszą linię elektronarzędzi akumulatorowych, zaś w 1990 r. – pierwszą 10-minutową ładowarkę. W 1994 r. swoje akumulatory wyposażyło we wskaźnik poziomu naładowania. W 2004 r. opracowało jako pierwsza firma na świecie technologię chłodzenia powietrzem ogniw podczas ich ładowania zwaną AIR-COOLED. Zaś w 2005 r. udostępniło użytkownikom rewolucyjną technologię akumulatorów litowo-jonowych. W 2012 roku opracowało litowo-jonowe akumulatory Li-Power o pojemności 4.0 Ah oraz elektroniczny system Ultra-M do sterowania i optymalizacji pracy baterii, maszyn oraz ładowarek. Następnie w 2013 r. zwiększyło pojemność akumulatorów Li-Power do 5.2 Ah. W kolejnym zaś 2015 r. dokonało kolejnej rewolucji w segmencie elektronarzędzi bezprzewodowych, wprowadzając na rynek litowo-jonowe akumulatory wysokoprądowe LiHD. To było bardzo znaczące osiągnięcie, które pozwoliło na uzyskanie przez akumulatorowe elektronarzędzia Metabo mocy rzędu 3200 W. W następnych latach system LiHD był intensywnie doskonalony, a światło dzienne ujrzały akumulatory o pojemnościach 3.5 i 7.0 Ah (2017 r.) oraz 4.0 i 8.0 Ah (2018 r.) oraz 10.0 Ah (2020 r.). Charakteryzują się one niską masą i niewielkimi wymiarami oraz wysoką efektywnością energetyczną. Obecnie Metabo dysponuje akumulatorami litowo-jonowymi z dwóch linii: Li-Power i wysokoprądowej LiHD, które mogą być stosowane w maszynach o zapotrzebowaniu na moc mieszczącą się w zakresie 400-3200 W. Wszystkie te akumulatory weszły w skład systemu CAS, czyniąc go uniwersalnym i elastycznym pod względem oferowanych mocy.


Obecnie w ramach systemu CAS oferowanych jest ponad 180 typów elektronarzędzi: od wiertarko-wkrętarki, przez zacieraczki i odkurzacze, do zaciskarek do rur i przecinarek do styropianu. W ramach rodziny CAS dostępnych jest wiele urządzeń specjalistycznych przeznaczonych dla hydraulików, dekarzy, parkieciarzy, elektryków itd. Pokrywa on pełne zapotrzebowanie budownictwa i branż pokrewnych, przemysłu oraz rzemiosła na elektronarzędzia i specjalistyczny sprzęt. I tak w ramach niego Metabo oferuje ponad 90 elektronarzędzi (wiertarko-wkrętarki, szlifierki kątowe, młotowiertarki, wyrzynarki, pilarki tarczowe itd.), Mafell (elektronarzędzia dla stolarzy i cieśli) – 8 urządzeń, ROTHENBERGER (sprzęt dla hydraulików) – 11, Collomix (mieszarki) – 1, EIBENSTOCK

(elektronarzędzia specjalistyczne dla budownictwa) – 1, EISENBLÄTTER (cięcie i szlifowanie metali) – 6, Haaga (urządzenia sprzątające) – 1, Starmix (odkurzacze przemysłowe) – 2, Steinel (opalarki, pistolety do klejenia) – 2, ROKAMAT (obróbka ścian i docieplenia) – 5 itd. Informujemy, że wkrótce do CAS dołączy kolejnych czterech producentów sprzętu i niebawem ich maszyny powiększą ten system.

Reasumując, system CAS znacznie zmniejsza koszty zakupu sprzętu akumulatorowego i zwiększa bezpieczeństwo inwestycyjne oraz otwiera dla użytkowników sprzętu bezprzewodowego nowe pola pracy. Dzięki niemu w sposób ekonomiczny możemy korzystać z technologii wielu producentów, co pozwala na racjonalne kompletowanie parku maszynowego i szybkie zwiększenie wydajności oraz jakości wykonywanych prac.

pins

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments