CIOSŁO PŁASKIE YATO YT-80130

Marka YATO wprowadza właśnie do sprzedaży praktyczne i wielofunkcyjne narzędzie – ciosło płaskie YT-80130 przeznaczone do prac ciesielskich, dekarskich, stolarskich i murarskich.

Ciosło płaskie YATO YT-80130 ma hartowany obuch odkuwany z gatunkowej stali, osadzony na okrągłym, klinującym się trzonku z drewna bukowego. Obuch posiada wstępnie szlifowane ostrze umieszczone prostopadle do osi trzonka, które umożliwia żłobienie i wyrąbywanie materiału w sposób zbliżony do pracy dłutem. Ciosło sprawdza się świetnie przy szybkim i zgrubnym usuwaniu dużej ilości drewna, np. podczas prac ciesielskich. W górnej części ostrza znajduje się otwór do wyrywania gwoździ. Z kolei prostokątny bijak służy do osadzania gwoździ, klinów, rozbijania twardych

elementów (np. materiałów budowlanych). Narzędzie jest bardzo poręczne i ergonomiczne. Trzonek o długości 400 mm pozwala pracować ciosłem oburącz, a przez to aplikować większą siłę i w ten sposób obrabiać nawet twarde materiały bez większego zmęczenia. Szerokie na 50 mm ostrze zapewnia dużą wydajność odłupywania. Z kolei masa całkowita 600 g sprawia, że praca narzędziem YATO nie powoduje zbytniego zmęczenia dłoni i ramion.

Marek Pudło
yt-80130_a yt-80130_b yt-80130
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar