CIEPŁO W ROLI GŁÓWNEJ

Wystarczy, że w czasie pracy jest nam zimno, aby zdecydowanie wzrosło ryzyko popełnienia błędów czy też nawet sytuacji, w których zagrożone jest nasze zdrowie i życie. O komfort cieplny trzeba dbać szczególnie w okresie zimowym. Przedstawiamy propozycje marki Lahti Pro na nadchodzące chłodne zimowe dni.

 

Zimowe kurtki ocieplane z oferty Lahti Pro (L40908, L40915, L40927) gwarantują wysoki stopień ochrony przed wychłodzeniem. Ich konstrukcja, zastosowanie ściągaczy u dołu oraz w mankietach ogranicza ilość ciepła, które w standardowych rozwiązaniach trafia do atmosfery. Bardzo ważną rolę odgrywa też gramatura zastosowanej ociepliny oraz podszewki. O wysokiej jakości produktów Lahti Pro świadczą również inne udogodnienia, które

opiszemy w dalszej części.

 

Kurtki pikowane Lahti Pro

W modelu L40908 powłoka zewnętrzna wykonana jest z odpornego na rozdarcia, bardzo mocnego 100-proc. poliestru pongee 200 g/mkw. W procesie produkcji został on ekstra wzmocniony poprzez dodanie w stałych odstępach dodatkowego mocniejszego włókna. Został też zaimpregnowany i pokryty PVC. Natomiast jako ocieplinę wykorzystano wysokopuszystą włókninę. Jest lekka, puszysta i odporna na zagniecenia, charakteryzuje się dużą sprężystością. Ma zatem wszystkie cechy, jakimi powinien charakteryzować się dobry izolator termiczny. W każdej z kurtek L40908 znajdziemy blisko pół kilograma takiej ociepliny. Co istotne, umieszczana jest ona strefami. Rozgraniczenie stanowią widoczne przeszycia, tzw. pikowania. Równomiernie rozkładają i utrzymują ocieplinę na całej powierzchni kurtki. W czasie użytkowania nie przemieszcza się ona w dolne partie okrycia. Komfort noszenia zwiększa miła w dotyku podszewka. Cały tułów jest chroniony przed zimnem.

Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w tym modelu jest konstrukcja kaptura. Dzięki podwójnej regulacji w prosty sposób można go tak dopasować do rozmiaru głowy, aby jego boczne ścianki nie ograniczały pola widzenia. Ma to duży wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa użytkownika. Kurtka spełnia wymogi normy EN ISO 13688 i dostępna jest w rozmiarach S-3XL. To bardzo dobra propozycja na chłodne, wilgotne dni.

 

Kurtki ocieplane Lahti Pro

Drugą zimową propozycją Lahti Pro jest kurtka oznaczona symbolem L40915. Jej warstwa zewnętrzna wykonana jest z grubej i odpornej na działanie czynników mechanicznych tkaniny poliester 300D Oxford. Środkową warstwę izolacyjną tworzy ocieplina o gramaturze 200 g/m kw., a o komfort noszenia dba podszewka o optymalnej gramaturze (50 g/m kw.). Warstwa zewnętrzna pokryta jest poliuretanem i dzięki temu jest jeszcze bardziej odporna na działanie czynników atmosferycznych. Takie rozwiązanie doskonale chroni użytkownika w czasie niespodziewanego deszczu. Kurtka ma wydłużony krój oraz pojemne kieszenie. To uniwersalny klasyczny model kurtki roboczej znakomicie nadający się do nanoszenia logotypów i grafik reklamowych.

 

 

Kurtki przejściowe Lahti Pro

Trzecia propozycja Lahti Pro na zimę to kurtka ocieplana z odpinanymi rękawami L40927. Zastosowano w niej materiały o nieco niższej gramaturze. Czyni to z niej produkt idealny do noszenia w czasie cieplejszych zimowych dni lub na tzw. przednówku. Dużym atutem tego modelu jest możliwość odpięcia rękawów i przekształcenia kurtki w bezrękawnik. Ten model został wzbogacony o dodatkowe elementy odblaskowe.

Zimowe kurtki ostrzegawcze Lahti Pro

Odzież ostrzegawcza to osobna kategoria produktów w ofercie Lahti Pro. Produkty tego typu oprócz wysokich parametrów użytkowych, jak chociażby krój oraz zastosowane materiały, muszą spełniać wymagania normy określającej powierzchnię taśm odblaskowych oraz materiału o podwyższonej widoczności. Lahti Pro w nadchodzącym sezonie zimowym może zaproponować cztery modele zimowych kurtek ostrzegawczych żółtych i pomarańczowych. Różnią się one przede wszystkim klasą widoczności. Kurtki dłuższe L40907 i L40906 zaliczają się do najwyższej, trzeciej klasy. Natomiast modele krótsze (L40925 i L40926) do pierwszej. Co bardzo ważne, miejsca szczególnie narażone na zabrudzenia wykonane są z

ciemnego materiału. Pozwala to zachować estetyczny wygląd przez dłuższy czas. Jeśli zaś chodzi o parametry cieplne tych modeli kurtek, to są one takie same. W obu przypadkach część zewnętrzna wykonana jest z pokrytego poliuretanem wodoodpornego materiału poliester Oxford 300D o gramaturze 180 g/m kw. Ocieplinę stanowi wypełnienie poliestrowe o gramaturze 160 g/m kw. A od wewnątrz zastosowano wysokiej klasy podszewkę. W kurtkach mamy dodatkowo wodoszczelne szwy, mankiety zakończone ściągaczem oraz wodoodporny chowany w kołnierzu kaptur. Wszystkie modele zimowych kurtek ostrzegawczych Lahti Pro spełniają wymagania normy EN ISO 13688 i EN ISO 20471. Dostępne są w pełnej gamie rozmiarowej (S–3XL). Oprócz kurtek w ofercie Lahti Pro znajdziemy także zarówno ocieplane spodnie, jak i ogrodniczki ostrzegawcze wykonane w tej samej koncepcji wzorniczej.

 

Bogata oferta Lahti Pro

Kurtka dobrze dobrana do panujących warunków atmosferycznych oraz charakteru wykonywanych czynności to większy komfort termiczny i wygodniejsza i bardziej efektywna praca.

 

 

Aby zapoznać się z pełną ofertą zimową Lahti Pro, najlepiej odwiedzić serwis internetowy marki i przejrzeć udostępniony tam aktualny katalog.

Jarosław Chojnacki/Profix

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar