CIĘCIE W KAŻDYCH WARUNKACH – SYSTEM FESTOOL DLA BUDOWNICTWA DREWNIANEGO

W budownictwie drewnianym, oprócz trwałości i długiej żywotności narzędzi, liczy się wydajność i precyzja cięcia. Festool oferuje szeroki asortyment pilarek do różnorodnych zastosowań.

 

Obejmuje on ręczne pilarki tarczowe z szynami prowadzącymi i prowadnicami FSK, wyrzynarki, pilarki mieczowe, ukośnice oraz pilarki stolikowe do zastosowań mobilnych. Każda z nich wyposażona jest w niezawodny silnik, a wersje bezprzewodowe posiadają wydajne akumulatory wykorzystujące technologię Airstream. Wszystko to zamknięte jest w lekkiej, kompaktowej i ergonomicznej konstrukcji.
Ciesielstwo podlega ciągłemu rozwojowi i modernizacji. Uprzemysłowienie stało się pomocne przy produkcji konstrukcji dachowych i budowie drewnianych ram. Dzięki swoim kompetencjom branżowym i technologicznym Festool idzie z duchem czasów i

stale opracowuje nowe produkty, które charakteryzuje dłuższa żywotność, wytrzymałość, niezawodność, precyzja, wydajność, ergonomia oraz ciekawy design. Aktualne tego przykłady to akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240, nowa generacja ręcznych pilarek tarczowych HKC 55, HK 55 i HK 85 z systemem do przycinania oraz nowa ukośnica KAPEX KS 60.

 

Zabierz ze sobą – ustaw – przytnij

Ręczne pilarki tarczowe HKC 55, HK 55 i HK 85 to nowa generacja wydajnych pilarek z osłoną wahadłową oraz elastycznym systemem prowadnic FSK o trzech długościach: 240, 420 i 670 mm. Zarówno akumulatorowa ręczna pilarka tarczowa HKC 55, jak i jej warianty przewodowe HK 55 i HK 85 można zestawiać z prowadnicami FSK. Ręczną pilarkę tarczową i prowadnicę można szybko i łatwo łączyć oraz rozdzielać. Regulowana przykładnica kątowa pomaga w wykonywaniu dokładnych i powtarzalnych cięć pod kątem od 0 do 60° w obydwu kierunkach, na przykład podczas przycinania płyt, belek dachowych, desek szalunkowych i elementów drewnianych konstrukcji nośnych. Ręczne pilarki tarczowe wyposażone są w mocne silniki zapewniające maksymalną wydajność cięcia i szybki postęp prac. Można je stosować zarówno w warsztacie, jak i na placu budowy. Klin prowadzący umożliwia swobodne i pewne cięcie, ponieważ jest sprężyście osadzony w osłonie wahadłowej. Zarówno wariant akumulatorowy HKC 55, jak i wariant przewodowy HK 55 idealnie nadają się do seryjnych cięć do głębokości 55 mm dzięki funkcji zagłębiania i regulacji kąta do 50°. Silnik HK 85 o mocy 2300 W zapewnia szybki postęp prac. Zakres zastosowań pilarki jest szeroki, gdyż można ją zmienić we frezarkę do wykonywania wpustów poprzecznych i wzdłużnych. Dzięki systemowi do cięcia i systemowi prowadnic każde cięcie jest efektywne, szybkie i precyzyjne. Nie należy zapominać także o sprawdzonej ręcznej pilarce tarczowej TS 55 oraz jej wariancie akumulatorowym – TSC 55.
Obie pilarki są cenione w branży ze względu na możliwość wykonywania precyzyjnych, pogłębionych cięć. Dodatkowo Festool oferuje tarcze pilarskie do każdego zastosowania, na przykład do cięć wzdłużnych w litym drewnie czy tarczę metalową do cięcia płyt warstwowych.

Wydajność i precyzyjne rezultaty: asortyment wyrzynarek

Wyrzynarka akumulatorowa CARVEX PSC 420 Festool i jej warianty przewodowe – CARVEX PS 420 i TRION PS 300 zapewniają najwyższą wydajność i precyzję. Prędkość obrotowa do 3800 obr./min, regulowane szczęki prowadzące i światło stroboskopowe gwarantują precyzyjne cięcia wzdłuż linii. Wyrzynarki Festool cechują się wysoką ergonomicznością, niewielkim ciężarem i antypoślizgową powłoką soft grip. PSC 420 została uhonorowana złotą nagrodą iF Design za ergonomiczność. Niezwykłą moc nadają wyrzynarkom wydajne bezszczotkowe silniki EC-TEC. Podczas cięć po linii prostej dają one wysokie tempo, a w przypadku cięć po krzywej zapewniają doskonałe prowadzenie.

Cięcie materiałów izolacyjnych: szybko, czysto i mobilnie

Festool oferuje szeroki asortyment wydajnych narzędzi do obróbki materiałów izolacyjnych: pilarki mieczowe Univers SSU 200 i IS 330 to specjalistki od cięcia twardych włókien drzewnych oraz płyt poliuretanowych i polistyrenowych. Precyzyjne cięcia są możliwe dzięki specjalnej konstrukcji stołu odlanego z aluminium z wpustem prowadzącym, umożliwiającym

zastosowanie szyny prowadzącej i wykonywanie cięć pod kątem do 60°. Nowa akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 stanowi idealne uzupełnienie systemu Festool. Umożliwia ona mobilne cięcie materiałów z elastycznych włókien mineralnych i naturalnych o grubości do 350 mm.

Wydajny system 18 V Festool

System 18 V Festool obejmuje szereg najwyższej jakości urządzeń akumulatorowych, dzięki którym cieśla może pracować elastycznie i niezależnie od przewodu zasilającego. System 18 V cechuje możliwość pracy bezprzewodowej, niska waga, wysoka wytrzymałość i szybkie ładowanie. Obejmuje on akumulatory o trzech pojemnościach: 3,1 Ah, 5,2 Ah oraz 6,2 Ah, a także trzy ładowarki: TCL 3, TCL 6 i SCA 8. W przypadku większości urządzeń użytkownik może elastycznie dobrać akumulator, który będzie odpowiedni do danego zastosowania i potrzeb: lekki akumulator 3,1 Ah Compact, standardowy akumulator 5,2 Ah lub akumulator 6,2 Ah o najdłuższym czasie pracy. System ładowania Airstream, składający się z szybkiej ładowarki Airstream SCA 8 oraz akumulatorów
BP 18 Li 5,2 AS i BP 18 Li 6,2 AS, skraca czas chłodzenia akumulatorów, a przez to także cały proces ładowania o 65%. Dzięki temu akumulatory są szybciej gotowe do użytku, a pracę można wykonywać bez przerw.

Codzienna praca bez zmartwień

Festool oferuje wyjątkowy pakiet gwarancyjny pod nazwą Gwarancja all-inclusive. Rzemieślnik może skoncentrować się na tym, co najważniejsze, czyli na swojej pracy i przez trzy lata od zakupu narzędzia nie musi martwić się o koszty związane z naprawą czy częściami zamiennymi. Dodatkowo, w ramach Gwarancji all-inclusive również na trzy lata klient otrzymuje ubezpieczenie na wypadek kradzieży, a także zapewnienie, że przez 10 lat od zakończenia produkcji narzędzia firma będzie je w stanie naprawić. Jeśli jednak z jakiegoś powodu ta obietnica nie będzie mogła być spełniona, to klient otrzyma nowe narzędzie gratis. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stroniewww.festool.pl/serwis.

PW

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar