CIĘCIE TWARDYCH PŁYTEK CERAMICZNYCH: TARCZE DIAMENTOWE ADIAM PHOENIKS

W ofercie firmy ADIAM znajduje się wiele narzędzi przeznaczonych do wykonywania robót wykończeniowych, w szczególności do cięcia płytek okładzinowych, a w tym mających twardość 9 w skali Mohsa. Przytniemy je tarczą diamentową Adiam Phoeniks.

 

Materiały używane dziś do wykańczania powierzchni posadzek, ścian we wnętrzach i na elewacjach zmieniają się w ostatnich latach bardzo szybko pod wieloma względami. I nie chodzi tu bynajmniej o modę związaną z kolorami czy fakturą, a o parametry techniczne, w szczególności o ścieralność, twardość i rozmiary. Standardowa płytka okładzinowa w ciągu ostatnich kilku lat zmieniła wymiary z 30 x 30 cm na 60 x 60 cm, dochodząc

do 120 x 80 cm, a nawet 300 x 120 cm, przy tym twardość wzrosła z rzędu 5–6 do 7–9 w skali Mohsa. Konieczność obróbki takich płytek całkowicie zmieniła wyposażenie firm glazurniczych. Przecinarki rysikowe czy szliferki kątowe nie są w stanie zapewnić potrzebnych długości cięcia ani jakości rzazu. Przecięcie płytek o twardości korundu (9 w skali Mohsa) to wyzwanie przekraczające możliwości większości popularnych narzędzi diamentowych.
Diamenty są oczywiście twardsze od wszystkiego, co dziś znamy w technologii materiałów naturalnych i sztucznych, jednak segment tarczy tnącej to skomplikowany produkt. Jego skład i właściwości ścierne muszą umożliwić ścieranie obrabianego materiału tak, aby możliwie szybko powstawał czysty i wąski rzaz.

W ofercie firmy ADIAM znajdziemy wiele doskonałych narzędzi do cięcia twardych płytek. Najczęściej jej klienci używają tarcz Fliese-Music, które spełniają najwyższe wymagania i przecinają bardzo twarde gresy. Zdarzają się jednak materiały wyjatkowo twarde lub grube (20 mm i wiecej), gdzie konieczne jest stosowanie tarczy typu Phoeniks. Jej segment jest nieco szerszy, np. w tarczy o średnicy 200 i 250 mm ma 1,8 mm, a w 350 mm – 2,6 mm. Dzięki temu grubszy dysk tarczy umożliwia wykonywanie cięć ukośnych z dużą precyzją. Segment tarczy jest całkowicie gładki, podzielony w kilku miejscach włosowatym nacięciem kompensujacym naprężenia.

 

 

Tarcza Phoeniks zastosowana na odpowiedniej maszynie, przez co rozumiemy przecinarki o dobrej jakości silnika i elementów prowadzących tarczę, umożliwia szybkie i dokładne przecinanie praktycznie wszystkich dostępnych dziś na rynku materiałów okładzinowych.

MZ(Adiam)

 

 

ZOBACZ TAKŻE

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
pinsKamil Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Kamil
Kamil

Czemu na 98% sklepów oraz nawet w takim artykule błędnie wpisywana jest nazwa tej tarczy? Naszukałem się po sklepach i nigdzie jej nie wyświetlało. Dopiero potem zobaczyłem, że wszyscy opisują ją jako ADIAM PHOENIX zamiast tak jak producent co widnieje zresztą na samej tarczy ADIAM PHOENIKS.

pins

Dziękujemy za zwrócenie uwagi na błąd, już poprawiliśmy. serdecznie pozdrawiamy. portalnarzedzi.pl