Ciche, mobilne i mocne. Odkurzacze FEIN Dustex 25 L i 35 L

Firma FEIN, specjalista w dziedzinie elektronarzędzi, wprowadza na rynek nowe odkurzacze klasy kompaktowej. Modele FEIN Dustex 25 L i 35 L wyróżniają się wysoką mocą ssania, niskim poziomem hałasu i dużą mobilnością. Doskonale więc nadają się do użycia na budowie. Współpracują z elektronarzędziami, można je też stosować do sprzątania warsztatu, czyszczenia samochodu i odkurzania biura. Wysoką jakość tych urządzeń potwierdza trzyletnia gwarancja FEIN. Odkurzacze FEIN Dustex L są dostępne w autoryzowanych punktach sprzedaży.

 

Wysoka siła ssania i niski poziom hałasu

Odkurzacze są wyposażone w turbinę o mocy 1380 W, dzięki której wyróżniają się ponadprzeciętnie wysoką siłą ssania w klasie kompaktowej. Podciśnienie 253

mbar i natężenie przepływu powietrza na dmuchawie wynoszące 72 l na sekundę zapewniają wysoką moc odkurzaczy FEIN Dustex L. Należą one również do najcichszych modeli na rynku — poziom hałasu nie przekracza 67 decybeli.

 

 

Współpraca z elektronarzędziami

Odkurzacze FEIN Dustex L mają nową złączkę umożliwiającą podłączenie większości elektronarzędzi dostępnych na rynku. Złączka elektronarzędzia z ręczną regulacją siły ssania zapobiega przyssaniu narzędzia do powierzchni przedmiotu np. podczas szlifowania. Użytkownik może na bieżąco regulować siłę ssania bezpośrednio na złączce. Dzięki funkcji Autostart odkurzacz uruchamia się automatycznie po włączeniu podłączonego elektronarzędzia. Aby uniknąć skoków obciążenia na początku pracy, odbywa się to z lekkim opóźnieniem, co zapobiega zadziałaniu nawet słabych bezpieczników. Po wyłączeniu elektronarzędzia odkurzacz pracuje jeszcze przez chwilę, aby usunąć resztę zanieczyszczeń.

 


 

 

Certyfikowana klasa pyłów i filtr

Odkurzacz FEIN Dustex 25 L ze zbiornikiem o pojemności 22 l oraz FEIN Dustex 35 L o pojemności 32 l mają certyfikat do pyłów klasy L. Do odkurzaczy jest dołączony również filtr z certyfikatem do pyłów klasy M. Dodatkowym praktycznym rozwiązaniem jest filtr w kasecie – po zabrudzeniu filtra można go wyjąć wygodnie wraz z kasetą i wytrzepać, bez ryzyka uszkodzenia filtra. Dzięki ochronnej kasecie filtry celulozowe nie muszą być wyciągane do odkurzania na mokro, lecz mogą pozostać w odkurzaczu. W komplecie znajduje się również worek z włókniny, bardziej odporny na podarcie niż filtr papierowy i mieszczący dwa do trzech razy więcej pyłu.

 

Mobilne i uniwersalne

Wytrzymałe i kompaktowe odkurzacze są idealne do użytku mobilnego na budowie. Dzięki niewielkim rozmiarom można je również wygodnie przewozić. Elektronarzędzia, narzędzia ręczne lub inne materiały używane na budowie można odłożyć na wygodną tacę na odkurzaczu. Jego wysokie obrzeże zabezpiecza odłożone przedmioty przed upadkiem na podłogę. Odkurzacz FEIN Dustex L ma również miejsce do przechowywania rur ssących i ssawek. Dwa haczyki umieszczone po lewej i prawej stronie pokrywy umożliwiają wygodne zwinięcie kabla i zamocowanie węża. Wąż o długości 4 m i średnicy 35 mm jest bardzo poręczny i zapewnia dużą swobodę ruchów w porównaniu z konkurencyjnymi produktami. Poprzez podłączeniem przedłużacza wąż można wydłużyć o kolejne 2,5 metra. Dzięki dużym kółkom obracającym się skrętnie o 360° odkurzacze FEIN Dustex L są bardzo zwrotne i doskonale sprawdzają się podczas pracy na budowie lub miejscu montażu.

 

Dołączone wyposażenie i dodatkowe akcesoria

Odkurzacz FEIN Dustex 25 L wyposażony jest w filtr celulozowy, worek z włókniny i 4-metrowy wąż ze złączką elektronarzędzia mającą regulację siły ssania i kosztuje 1242,70 zł, a model FEIN Dustex 35 L – 1414,70 zł (cena netto). Ponadto FEIN oferuje szeroki wybór akcesoriów, m.in. zestaw, w skład którego wchodzą dwie rury ssące, ssawka do podłoża do odkurzania na sucho i mokro, ssawka szczelinowa, ssawka z włosiem oraz kolanko. Przy zakupie odkurzacza zestaw jest dostępny o 124,70 zł taniej.
Warto tu wspomnieć, że zestaw FEIN MultiMaster TOP Extra to doskonały uniwersalny system do prac wykończeniowych i remontowych. Odkurzacz Dustex 25

L w połączeniu z wielofunkcyjnym narzędziem oscylacyjnym z bogatym wyposażeniem zapewniają bardzo dużą wszechstronność zastosowań. Dostępny od maja 2014 r. model FEIN MultiMaster 350 Q tnie i szlifuje dwa razy szybciej, niż jego najważniejsi konkurenci. Odkurzacze FEIN Dustex L są dostępne w autoryzowanych punktach sprzedaży FEIN. Lista sklepów znajduje się na stronie: http://www.fein.pl/pl_pl/wyszukiwanie-dystrybutora/.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar