CHWYTAK MATERIAŁU DO PRECYZYJNYCH OBCINAKÓW BOCZNYCH KNIPEX

Chwytak materiału 00 11 V79 to specjalne akcesorium przeznaczone do produkowanych przez niemiecką firmę Knipex obcinaków bocznych ESD dla elektroników.Jego celem jest zapewnienie bezpiecznego montażu i serwisowania elektroniki w samolotach, pojazdach itp.

 

Chwytak Knipex 00 11 V79 uniemożliwia upadek materiału odcinanego precyzyjnymi szczypcami dla elektroników typu ESD, które niemiecki producent oznaczył jako 79 02/22 125 ESD. Nakłada się go na szczęki tych narzędzi prostym ruchem. Stosowanie chwytaka jest wymagane rygorystycznymi normami bezpieczeństwa, np. w przemyśle lotniczym czy kosmicznym, w celu uniknięcia awarii lub zniszczenia urządzenia, maszyny czy podzespołu przez obcy element.

 

Przypomnijmy, szczypce Knipex 79 02/22 125 ESD to precyzyjne narzędzia do

wyjątkowo dokładnego cięcia, np. w elektronice czy mechanice. Ich rękojeści rozpraszają ładunki elektrostatyczne, co zapobiega zniszczeniu podzespołów elektronicznych przez statyczne ładunki elektryczne. Narzędzia mają szczęki precyzyjnie szlifowane i ostre ostrza o bardzo małych ścięciach, które umożliwiają wykonywanie dokładnych cięć w pobliżu drobnych podzespołów elektronicznych. Ostrza zostały oddzielnie zahartowane indukcyjnie do twardości ok. 64 HRC. W omawianych szczypcach zastosowano też precyzyjnie wykonane powierzchnie złącza skręcanego, co gwarantuje niskie tarcie i równomierny ruch w całym zakresie ich rozwarcia. Wyposażono je też w podwójną sprężynę o niskim tarciu zapewniającą łagodne i równomierne rozwieranie szczęk, a także w nasadki rękojeści o ergonomicznym kształcie. Prezentowane szczypce wykonano ze stali łożyskowej chromowej, kutej i wielokrotnie hartowanej olejowo. Mają one ok. 20% mniejszą wagę niż w zwykłe szczypce dla elektroników i umożliwiają wygodną, a przy tym efektywną pracę. Teraz zaś dzięki chwytakowi Knipex 00 11 V79 można je stosować w pracach o najwyższych rygorach bezpieczeństwa.

 

pins

 

0011V79-00_068

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments