BUDMA jakiej jeszcze nie było
Marzec zapowiada się niezwykle interesująco, a to za sprawą targowego spotkania z branżą budowlaną. Zmianie uległa nie tylko data targów – BUDMA odbędzie się bowiem w nowym terminie w dniach 11-14 marca 2014 r. W tej edycji imprezy podkreślona została szczególnie rola architektury w procesie budowlanym. Dlatego tegoroczną BUDMĘ nazwano Międzynarodowymi Targami Budownictwa i Architektury.
Tradycyjnie już organizatorzy targów przygotowują szereg atrakcji skierowanych do różnych grup zawodowych, związanych naturalnie z sektorem budownictwa. Setki nowości produktowych i technologicznych, a wśród nich te, które wyróżniają się szczególną innowacyjnością i
jakością – produkty, które znalazły uznanie w oczach autorytetów z branży budowlanej – laureaci konkursu o Złoty Medal MTP. Nie zabraknie także wydarzeń, które zainteresować powinny inżynierów budownictwa:Dni Inżyniera Budownictwa – pierwsze dwa dni targów (11-12 marca) to intensywne spotkania i rozmowy na aktualne zagadnienia dotyczące branży, m.in. zmiany w Kodeksie Budowlanym, problematyka zamówień publicznych w budownictwie czy też budownictwo na terenach zalewowych. Dni Inżyniera Budownictwa organizowane są we współpracy z Wielkopolską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa.
VI Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego – kolejne dwa dni targów (13-14 marca) to szeroko zakrojona debata o kierunku rozwoju branży budowlanej pod kątem nowych przepisów Unii Europejskiej. Wybitni specjaliści będą traktować o najważniejszych zagadnieniach, jak np. obowiązku inwestycji w termomodernizację z najwyższą efektywnością, procedur uzyskania dopłat do kredytów z funduszu NFOŚiGW czy rozwoju budownictwa pasywnego na świecie i jego przyszłości. Forum odbędzie się przy współpracy z Polskim Instytutem Budownictwa Pasywnego oraz Stowarzyszeniem Wielkopolski Dom Pasywny.
Strefa Testów – to tutaj każdy ze zwiedzających będzie miał okazję własnoręcznie przetestować urządzenia i materiały budowlane i dowiedzieć się od specjalistów o najlepszym sposobie ich zastosowania. Ogromne zainteresowanie, jakim cieszyła się Strefa Testów w poprzedniej edycji targów, skłoniło organizatorów do znacznego zwiększenia powierzchni strefy, która w tym roku zaprezentuje ofertę zdecydowanie większej liczby wystawców w pawilonie nr 2 (ponadtrzykrotnie większa ekspozycja w stosunku do ubiegłej edycji targów BUDMA).
Forum Architektury – niezwykle ciekawie zapowiada się debata architektoniczna, w której w tym roku udział wezmą architekci, inwestorzy i deweloperzy, urzędnicy oraz – po raz pierwszy – producenci materiałów budowlanych, a dyskusja toczyć się będzie wokół tematu wartości inwestycji w przestrzeni publicznej jako zależności realizacji pomysłu architekta od możliwości ekonomicznych inwestora.
Konferencja „Konstrukcje Stalowe Trwałe i Piękne”, organizowana przy współpracy z Polską Izbą Konstrukcji Stalowych, po raz pierwszy podczas targów BUDMA. Konferencja odbędzie się trzeciego dnia targów (13 marca), podejmie m.in. tematy związane z potencjałem polskiej branży konstrukcji stalowych, antykorozji, mostów i wiaduktów ze stali czy także technologii gięcia stali.
Aby uzyskać zaproszenie, umożliwiające bezpłatny wstęp na targi BUDMA oraz na wyżej wymienione dodatkowe wydarzenia, wystarczy skontaktować się z organizatorami targów bądź zarejestrować się na portalu www.mtp24.pl.