BUDMA 2019: DUŻO NOWOŚCI I PREMIER ORAZ 50 TYSIĘCY ZWIEDZAJĄCYCH

Tegoroczna 28. edycja największych w Polsce targów branży budowlanej BUDMA z dużym rozmachem przeszła do historii. Goście mogli zobaczyć mnóstwo nowości, spotkać się z dostawcami, a także, co najważniejsze – nawiązać nowe biznesowe znajomości. Te ostatnie są bezcenne na mocno nasyconym i konkurencyjnym rynku. Na takiej imprezie nie zabrakło oczywiście firm z branży narzędziowej.

 

Spacerując po terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 12–15 lutego 2019 r. można było odnieść wrażenie, że polskie budownictwo nie ma prawa narzekać na brak koniunktury i czerpie z niej pełnymi garściami. Wrażenie robiła sama liczba wystawców. W tym roku na BUDMIE większe i mniejsze stoiska miało

łącznie aż 1000 wystawców. Ich ekspozycje, sale spotkań zajęły łącznie powierzchnię bliską tej zajmowanej przez pięć pełnometrażowych boisk piłkarskich. Natomiast na szybkie zwiedzenie wszystkich stoisk trzeba było zarezerwować sobie kilka, a najlepiej kilkanaście godzin.
Budma to nie tylko możliwość obejrzenia najnowszych rozwiązań, poznania nowych ludzi czy spotkania się z osobami, z którymi na co dzień kontaktujemy się telefonicznie lub elektronicznie. To coś więcej. To jedyna w swoim rodzaju atmosfera, chęć pokazania tego, co w budownictwie najlepszego i najciekawszego. To chęć odpowiadania na pytania odwiedzających, pokazywania im udogodnień, prezentowania nowych osiągnięć. Nie może zatem dziwić, że w tym roku przez bramki wejściowe MTP przeszło około 50 tys. odwiedzających.

Charakterystyczne stoisko firmy Klingspor

Fachowcy, którzy przyjechali w tym roku na BUDMĘ mogą być zadowoleni. Każdy znalazł dla siebie coś ciekawego, coś czego jeszcze nie widział na żywo. Jednym słowem, było w czym wybierać i na czym zatrzymać uwagę. Wystawcy na nowocześnie zorganizowanych stoiskach kusili nowościami i premierami produktów. Pokazy na żywo gromadziły liczne audytoria. Tak było m.in. na rozgrywanych mistrzostwach dekarzy, parkieciarzy czy też w trwających przez całą BUDMĘ pokazach prawidłowego montażu stolarki budowlanej. Równie tłoczno było w specjalnych strefach pokazowo-warsztatowych, każdy fachowiec mógł osobiście wypróbować urządzenia, maszyny i narzędzia budowlane, porozmawiać z ekspertami.

Bogatą gamę osprzętu pokazała firma Ps Trading

W czasie BUDMY 2019 kilkadziesiąt sal na terenie Targów Poznańskich gościło liczne prelekcje i konferencje. W specjalnej STREFIE BHP na zorganizowanym placu budowy eksperci i wystawcy prezentowali sprzęt i usługi w zakresie bezpieczeństwa przy realizacji inwestycji budowlanych. Ten temat poruszyła m.in. konferencja „BUDUJ BEZPIECZNIE. Ograniczanie zagrożeń przy wykonywaniu prac na wysokości”. Uczestnicy XII Dnia Urbanisty dyskutowali m.in. o programie „Czyste powietrze” w ramach konferencji „Przestrzeń w lepszym klimacie”. Zagadnienia budownictwa przyjaznego naturze rozważyli także znani architekci podczas debaty „Ekologia, Zrównoważony Rozwój, Innowacyjność. Wyzwania Architektury w XXI w.”.

Hikoki zostało wyróżnione medalem MTP

Tegoroczna edycja BUDMY bez wątpienia zadowoliła zarówno wystawców, jak i odwiedzających. Goście zapoznali się z nowościami i innowacyjnymi rozwiązaniami, które przydadzą im się w pracy. Natomiast wystawcy rozbudowali swoje kontakty o nowych potencjalnych klientów. Najbliższe miesiące to czas, kiedy zapewne te znajomości zamienią się w intratne kontrakty.

jar

Stalco mocno zaznaczyło swoją obecność na Budmie

 

wp-image-73231 size-full" src="https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2019/03/Budma_2019-10.jpg" alt="" width="1100" height="733" srcset="https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2019/03/Budma_2019-10.jpg 1100w, https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2019/03/Budma_2019-10-300x200.jpg 300w, https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2019/03/Budma_2019-10-1024x682.jpg 1024w, https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2019/03/Budma_2019-10-360x240.jpg 360w" sizes="(max-width: 1100px) 100vw, 1100px" />

Na Budmie Festool zaprezentował wiele innowacyjnych technologii

 

Zmagania parkieciarzy

 

Silna drużyna Mafell

 

Monteriada sponsorowana m.in. przez firmę Profix spotkała się z dużym zainteresowaniem publiczności targowej

 

Stoisko firmy Geoserv i jego team

 

Na stoisku Rawplug można było się zapoznać z technikami zamocowań

 

Monteriada sponsorowana m.in. przez firmę Profix spotkała się z dużym zainteresowaniem publiczności targowej