BUDMA 2015

W dniach od 10 do 13 marca 2015 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA.

BUDMIE towarzyszyły Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WinDoor-Tech, Targi Branży Szklarskiej GLASS oraz Targi CBS – Budownictwo Sportowe i Rekreacyjne. W tym roku w Poznaniu swoją najnowszą ofertę zaprezentowało ponad 1000 wystawców z kilkudziesięciu krajów, w tym firmy z polskiej i europejskiej czołówki. Wśród nich znaleźli się m.in. uznani producenci okien, drzwi, pokryć i akcesoriów dachowych, chemii budowlanej czy narzędzi. Podczas targów w Poznaniu pokazano

doskonałe jakościowo i funkcjonalnie materiały, odpowiednio dopasowane do potrzeb systemy i technologie.

Podczas BUDMY działał m.in. Klub Premier. Tu prezentowano nowości, które po raz pierwszy można było zobaczyć w Poznaniu. Naszym zdaniem na szczególne zainteresowanie zasługiwały te, które uhonorowano prestiżową nagrodą targową, czyli Złotym Medalem MTP. Przyznano go, co koniecznie warto tu odnotować, innowacyjnemu młotowi wyburzeniowemu Hitachi H 90SG.

 To jednak nie wszystko, co przygotowali organizatorzy targów. Na specjalnych przestrzeniach zaprezentowano designerskie „perły” z oferty wystawców. Prezentacje te w ramach projektu Strada di Architettura były przeznaczone głównie dla architektów i projektantów.

Jedną z ważniejszych atrakcji targów BUDMA była Strefa Testów. Tutaj każdy fachowiec mógł osobiście przekonać się o najważniejszych zaletach prezentowanych produktów: materiałów, urządzeń czy narzędzi. Te ostatnie do Strefy Testów dostarczyły Festool i Hitachi.

Jak wiadomo, ważną klientelę BUDMY stanowią architekci. Dla nich w br. przygotowano wiele specjalnych events. Np. przy ścisłej współpracy z Izbą Architektów RP kontynuowany był projekt Forum Architektury, podczas którego odbyła się m.in. debata architektoniczna z udziałem zagranicznych gości. Jej tematem były „Wzajemne Inspiracje. Europejscy Architekci w Polsce. Sukcesy i Porażki”. Zaś projekt Strada di Architettura odsłonił najciekawsze propozycje produktowe wyróżniające się szczególnym designem, a jednocześnie zachowujące najwyższą jakość wykonania.

 

Targi to oczywiście miejsce spotkań biznesowych, gdzie najważniejsza jest możliwość bezpośredniego spotkania z wystawcami. To tutaj bowiem nawiązuje się nowe kontakty, ale także podtrzymuje się relacje partnerskie. Dobrym miejscem na to, oprócz stoisk, są konferencje i specjalne imprezy. I tutaj tegoroczna BUDMA wyszła naprzeciw oczekiwaniom. Cztery targowe dni wypełniono debatami i konferencjami traktującymi o najważniejszej problematyce w branży budowlanej. Na szczególną uwagę, naszym zdaniem, zasługiwały Dni Inżyniera Budownictwa, podczas których dyskutowano m.in. na temat nowelizacji ustawy Prawo Budowlane.
Narzędzi w br. na Budmie było znacznie mniej niż w ubiegłym roku i poprzednich latach. Odnotowaliśmy obecność Hitachi Power Tools Polska, Stanley Black & Decker Polska, GT Corporation, Geoservu, Kubali i Grupy Topex.

 

Na koniec wypadać zapytać, jaki efekt gospodarczy w br. wyda BUDMA. Jeśli chodzi o branżę budowlaną, trudno nam tu prognozować. Zapewne będzie miała pozytywny wpływ na koniunkturę w budownictwie. Można więc tylko spierać się o siłę tego wpływu. Natomiast jeśli chodzi o branżę narzędziową, to można z dużą pewnością stwierdzić, że efekt ten będzie marny z powodu małej frekwencji na targach firm z tego segmentu rynku.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

OLIVER FRESE DYREKTOREM OPERACYJNYM KOELNMESSE

Oliver Frese obejmie stanowisko dyrektora operacyjnego (COO) w Koelnmesse. Rada Nadzorcza Koelnmesse wybrała jego kandydaturę na posiedzeniu w końcu listopada br.

Oliver Frese do końca 2018 r. pełnił funkcję członka zarządu Deutsche Messe AG w Hanowerze. Jako dyrektor zarządzający 3-osobowym zarządem w Kolonii będzie odpowiedzialny za operacyjny rozwój portfolio imprez Koelnmesse. Oliver Frese rozpoczyna się 1 stycznia 2020 roku. – W osobie Olivera Frese’a zyskaliśmy niezwykle doświadczonego dyrektora targów i prawdziwego lidera, któremu ufamy, że będzie w stanie zintegrować nowe wydarzenia i dalej rozwijać tradycyjne targi kolońskie, aby sprostać wymaganiom nowoczesnego biznesu targowego – powiedziała przewodnicząca Rady Nadzorczej i burmistrz Kolonii

Henriette Reker po decyzji rady.

 

Gerald Böse, prezes i dyrektor generalny Koelnmesse, skomentował zaś wybór Rady Nadzorczej Koelnmesse, mówiąc: – Wraz z Oliverem Frese do Kolonii przyjeżdża dynamiczny i uznany profesjonalista targowy, który w swojej dotychczasowej udanej karierze poznał wszystkie arkana szybko zmieniającej się branży targowej. Z niecierpliwością czekam na współpracę z nim w zespole zarządzającym, aby kontynuować naszą historię sukcesu.

 

Oliver Frese może poszczycić się 14-letnim stażem w Deutsche Messe AG. Przed objęciem stanowiska w zarządzie do roku 2013 był odpowiedzialny za Hannover Messe, najważniejsze światowe targi przemysłowe. W zarządzie odpowiadał za technologie, gastronomię i usługi, jak również za obszar kompetencji ICT & Digital Business Events oraz wszystkie targi publiczne w Hanowerze.

– Z niecierpliwością czekam na współpracę z wysoce profesjonalnym i doświadczonym zespołem w celu dalszego rozwoju silnej pozycji Koelnmesse na międzynarodowym rynku targowym i dalszego rozszerzania Kolonii jako miejsca, w którym powstają innowacyjne koncepcje targów i wydarzeń – powiedział Oliver Frese.

 

Jako dyrektor zarządzający Oliver Frese wchodzi do zarządu Koelnmesse i będzie pracował w nim wraz z Geraldem Böse, który jako dyrektor generalny i prezes odpowiada za strategię przedsiębiorstwa, jego rozwój i biznes międzynarodowy, oraz z Herbertem Marnerem (CFO) odpowiadającyn za sprawy techniczne i finansowe. Frese zastępuje Katharinę Hammę, która opuściła Koelnmesse pod koniec 2018 r.

opr.HB
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2025 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu