BUDMA 2015

W dniach od 10 do 13 marca 2015 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA.

BUDMIE towarzyszyły Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WinDoor-Tech, Targi Branży Szklarskiej GLASS oraz Targi CBS – Budownictwo Sportowe i Rekreacyjne. W tym roku w Poznaniu swoją najnowszą ofertę zaprezentowało ponad 1000 wystawców z kilkudziesięciu krajów, w tym firmy z polskiej i europejskiej czołówki. Wśród nich znaleźli się m.in. uznani producenci okien, drzwi, pokryć i akcesoriów dachowych, chemii budowlanej czy narzędzi. Podczas targów w Poznaniu pokazano

doskonałe jakościowo i funkcjonalnie materiały, odpowiednio dopasowane do potrzeb systemy i technologie.

Podczas BUDMY działał m.in. Klub Premier. Tu prezentowano nowości, które po raz pierwszy można było zobaczyć w Poznaniu. Naszym zdaniem na szczególne zainteresowanie zasługiwały te, które uhonorowano prestiżową nagrodą targową, czyli Złotym Medalem MTP. Przyznano go, co koniecznie warto tu odnotować, innowacyjnemu młotowi wyburzeniowemu Hitachi H 90SG.

 To jednak nie wszystko, co przygotowali organizatorzy targów. Na specjalnych przestrzeniach zaprezentowano designerskie „perły” z oferty wystawców. Prezentacje te w ramach projektu Strada di Architettura były przeznaczone głównie dla architektów i projektantów.

Jedną z ważniejszych atrakcji targów BUDMA była Strefa Testów. Tutaj każdy fachowiec mógł osobiście przekonać się o najważniejszych zaletach prezentowanych produktów: materiałów, urządzeń czy narzędzi. Te ostatnie do Strefy Testów dostarczyły Festool i Hitachi.

Jak wiadomo, ważną klientelę BUDMY stanowią architekci. Dla nich w br. przygotowano wiele specjalnych events. Np. przy ścisłej współpracy z Izbą Architektów RP kontynuowany był projekt Forum Architektury, podczas którego odbyła się m.in. debata architektoniczna z udziałem zagranicznych gości. Jej tematem były „Wzajemne Inspiracje. Europejscy Architekci w Polsce. Sukcesy i Porażki”. Zaś projekt Strada di Architettura odsłonił najciekawsze propozycje produktowe wyróżniające się szczególnym designem, a jednocześnie zachowujące najwyższą jakość wykonania.

 

Targi to oczywiście miejsce spotkań biznesowych, gdzie najważniejsza jest możliwość bezpośredniego spotkania z wystawcami. To tutaj bowiem nawiązuje się nowe kontakty, ale także podtrzymuje się relacje partnerskie. Dobrym miejscem na to, oprócz stoisk, są konferencje i specjalne imprezy. I tutaj tegoroczna BUDMA wyszła naprzeciw oczekiwaniom. Cztery targowe dni wypełniono debatami i konferencjami traktującymi o najważniejszej problematyce w branży budowlanej. Na szczególną uwagę, naszym zdaniem, zasługiwały Dni Inżyniera Budownictwa, podczas których dyskutowano m.in. na temat nowelizacji ustawy Prawo Budowlane.
Narzędzi w br. na Budmie było znacznie mniej niż w ubiegłym roku i poprzednich latach. Odnotowaliśmy obecność Hitachi Power Tools Polska, Stanley Black & Decker Polska, GT Corporation, Geoservu, Kubali i Grupy Topex.

 

Na koniec wypadać zapytać, jaki efekt gospodarczy w br. wyda BUDMA. Jeśli chodzi o branżę budowlaną, trudno nam tu prognozować. Zapewne będzie miała pozytywny wpływ na koniunkturę w budownictwie. Można więc tylko spierać się o siłę tego wpływu. Natomiast jeśli chodzi o branżę narzędziową, to można z dużą pewnością stwierdzić, że efekt ten będzie marny z powodu małej frekwencji na targach firm z tego segmentu rynku.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Targi ExpoCUTTING, GRINDexpo, LASERexpo i FixingTECH EXPO

W Centrum Targowo-Konferencynym Expo Silesia w Sosnowcu w dniach 3-5 marca zorganizowano targi ExpoCUTTING, GRINDexpo, LASERexpo i FixingTECH EXPO przeznaczone dla przemysłu.

Tematem targów ExpoCUTTING były technologie cięcia. Do współpracy zaproszono m.in. producentów i dystrybutorów maszyn do cięcia wodą, plazmą, laserem, gazem, jak również firmy usługowe, serwisowe, kooperujące. Targi Technologii Szlifowania GRINDexpo swoim zakresem tematycznym objęły różnego typu szlifierki, narzędzia skrawające i diamentowe, przyrządy i urządzenia pomiarowo-kontrolne, oprogramowanie komputerowe wspomagające obróbkę, doradztwo i pomoc techniczną i wydawnictwa fachowe. Wystawcami zaś targów Techniki Laserowej LASERexpo byli przede wszystkim producenci i dystrybutorzy produktów, komponentów,

technologii, oprzyrządowania, osprzętu laserowego. Ostatnia z połączonych imprez to targi Technologii Łączenia i Elementów Złącznych FixingTECH EXPO. W ich ramach zaprezentowano: łączniki, przemysłowe elementy i technologie mocujące, mocowania budowlane, systemy i instalacje montażowe, technologie produkcji elementów złącznych, magazynowanie, dystrybucję i usługi.

W programie GRINDexpo znalazła się m.in: Akademia Szlifowania Klingspor. Jest to nowatorski projekt firmy Klingspor Sp. z o.o mający charakter edukacyjny. Skierowany jest do wszystkich, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na temat technik szlifowania, odpowiedniego doboru narzędzi do obrabianej powierzchni oraz sprawdzić swoje umiejętności praktyczne. Program Akademii podczas GRINDexpo obejmował trzy moduły tematyczne: (1) cięcie i szlifowanie stali tarczami Kronenflex, (2) szlifowanie stali ściernicami listkowymi SMT i (3) szlifowanie maszynowe metali przy użyciu pasów ściernych bezkońcowych. Akademia Szlifowania Klingspor, naszym zdaniem, dała solidną porcję fachowej wiedzy uczestnikom GRINDexpo. Nadmieniamy, że przekazywali ją specjaliści i praktycy z zakresuszlifowania.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2025 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu