BUDMA 2015

W dniach od 10 do 13 marca 2015 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA.

BUDMIE towarzyszyły Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WinDoor-Tech, Targi Branży Szklarskiej GLASS oraz Targi CBS – Budownictwo Sportowe i Rekreacyjne. W tym roku w Poznaniu swoją najnowszą ofertę zaprezentowało ponad 1000 wystawców z kilkudziesięciu krajów, w tym firmy z polskiej i europejskiej czołówki. Wśród nich znaleźli się m.in. uznani producenci okien, drzwi, pokryć i akcesoriów dachowych, chemii budowlanej czy narzędzi. Podczas targów w Poznaniu pokazano

doskonałe jakościowo i funkcjonalnie materiały, odpowiednio dopasowane do potrzeb systemy i technologie.

Podczas BUDMY działał m.in. Klub Premier. Tu prezentowano nowości, które po raz pierwszy można było zobaczyć w Poznaniu. Naszym zdaniem na szczególne zainteresowanie zasługiwały te, które uhonorowano prestiżową nagrodą targową, czyli Złotym Medalem MTP. Przyznano go, co koniecznie warto tu odnotować, innowacyjnemu młotowi wyburzeniowemu Hitachi H 90SG.

 To jednak nie wszystko, co przygotowali organizatorzy targów. Na specjalnych przestrzeniach zaprezentowano designerskie „perły” z oferty wystawców. Prezentacje te w ramach projektu Strada di Architettura były przeznaczone głównie dla architektów i projektantów.

Jedną z ważniejszych atrakcji targów BUDMA była Strefa Testów. Tutaj każdy fachowiec mógł osobiście przekonać się o najważniejszych zaletach prezentowanych produktów: materiałów, urządzeń czy narzędzi. Te ostatnie do Strefy Testów dostarczyły Festool i Hitachi.

Jak wiadomo, ważną klientelę BUDMY stanowią architekci. Dla nich w br. przygotowano wiele specjalnych events. Np. przy ścisłej współpracy z Izbą Architektów RP kontynuowany był projekt Forum Architektury, podczas którego odbyła się m.in. debata architektoniczna z udziałem zagranicznych gości. Jej tematem były „Wzajemne Inspiracje. Europejscy Architekci w Polsce. Sukcesy i Porażki”. Zaś projekt Strada di Architettura odsłonił najciekawsze propozycje produktowe wyróżniające się szczególnym designem, a jednocześnie zachowujące najwyższą jakość wykonania.

 

Targi to oczywiście miejsce spotkań biznesowych, gdzie najważniejsza jest możliwość bezpośredniego spotkania z wystawcami. To tutaj bowiem nawiązuje się nowe kontakty, ale także podtrzymuje się relacje partnerskie. Dobrym miejscem na to, oprócz stoisk, są konferencje i specjalne imprezy. I tutaj tegoroczna BUDMA wyszła naprzeciw oczekiwaniom. Cztery targowe dni wypełniono debatami i konferencjami traktującymi o najważniejszej problematyce w branży budowlanej. Na szczególną uwagę, naszym zdaniem, zasługiwały Dni Inżyniera Budownictwa, podczas których dyskutowano m.in. na temat nowelizacji ustawy Prawo Budowlane.
Narzędzi w br. na Budmie było znacznie mniej niż w ubiegłym roku i poprzednich latach. Odnotowaliśmy obecność Hitachi Power Tools Polska, Stanley Black & Decker Polska, GT Corporation, Geoservu, Kubali i Grupy Topex.

 

Na koniec wypadać zapytać, jaki efekt gospodarczy w br. wyda BUDMA. Jeśli chodzi o branżę budowlaną, trudno nam tu prognozować. Zapewne będzie miała pozytywny wpływ na koniunkturę w budownictwie. Można więc tylko spierać się o siłę tego wpływu. Natomiast jeśli chodzi o branżę narzędziową, to można z dużą pewnością stwierdzić, że efekt ten będzie marny z powodu małej frekwencji na targach firm z tego segmentu rynku.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PROFIX wyróżniony przez DELOITTE

Podczas uroczystej gali w Warszawie zaprezentowano laureatów I edycji plebiscytu Best Managed Companies Poland 2022. Wśród nich znalazł się PROFIX.

Konkurs Best Managed Companies

Konkurs Best Managed Companies organizowany jest przez globalną firmę doradczą Deloitte. Jego jury jako jedyne na świecie szczegółowo i skrupulatnie przygląda się firmom i weryfikuje ich podejście do prowadzenia biznesu. Konkurs ten pierwszy raz został zorganizowany w 1993 r. w Kanadzie przez Deloitte Private. Obecnie jest przeprowadzona już w kilkudziesięciu krajach, zaś kolejne są zainteresowane jego organizacją. Każdego roku biorą w nim udział tysiące firm prywatnych, które przechodzą skrupulatny proces weryfikacji – analizowane są ich kompetencje,

procesy i strategia w odniesieniu do najlepszych praktyk zarządczych stosowanych w przedsiębiorstwach prywatnych na całym świecie. W tym roku po raz pierwszy odbyła się polska edycja konkursu nazwana Best Managed Companies Poland.

Wyróżnienie dla PROFIX

Firma PROFIX została doceniona przez jego audytorów i znalazła się w zaszczytnym gronie podmiotów-laureatów I edycji polskiej tego prestiżowego konkursu. Aspekty działalności firmy PROFIX, które specjaliści z Deloitte uznali za szczególnie godne wyróżnienia, to unikalna polityka kadrowa i relacje wewnątrz firmy, które profitują jej bardzo dobrymi wynikami i tworzą siłę Grupy PROFIX oraz jej marek. Co ważne, wyróżnienie dla PROFIX zostało przyznane na podstawie identycznych, ostrych kryteriów stosowanych w 45 najbardziej rozwiniętych gospodarkach świata i w kontekście osiągnięć działających w nich firm, mających nierzadko kilkusetletnią tradycję.
Jesteśmy prawdziwie zbudowani tym wyróżnieniem – świadczy ono o dojrzałości zarówno rodzimej gospodarki, jak i naszej organizacji, która buduje z powodzeniem polski oraz europejski rynek narzędzi i odzieży roboczej od prawie 30 lat. Znaleźć się w gronie wyróżnionych to zarówno zaszczyt, jak i zobowiązanie oraz motywator do dalszych starań w obszarze zarządzania każdym etapem naszej pracy, przy zachowaniu zdrowych relacji wewnątrz zespołu – powiedział Mirosław Cichecki, prezes zarządu GRUPY PROFIX po odebraniu wyróżnienia.

Mirosław Cichecki, prezes zarządu GRUPY PROFIX (po prawej), odbiera wyróżnienie od przedstawicieli Deloitte

opr. HB (mat. Profix)

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2024 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu