Budma 2012
W dniach 24-27 stycznia 2012r. pod hasłem „Budownictwo przyszłości – uwolnij swoją wyobraźnię” odbyła się w Poznaniu 21. edycja targów Budma. Program wydarzeń tegorocznej imprezy podzielono na przejrzyste dla zwiedzających strefy tematyczne: WIEDZA, INSPIRACJA oraz DOŚWIADCZENIE.
W ramach strefy WIEDZA przygotowano merytoryczne konferencje przeznaczone do wykonawców, projektantów, producentów materiałów, inżynierów budownictwa, technologów, architektów i konserwatorów. Naszą uwagę zwrócił panel konferencyjny „Nanotechnologie w budownictwie”, a także Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego. Dla architektów przygotowano osobne forum, natomiast dla konserwatorów, pracowników
firm budowlanych i projektowych, administratorów nieruchomości – konferencję na temat renowacji zabytków.
Ekipa targowa Fein Ekipa targowa Makity
Strefa INSPIRACJA poświęcona była tematyce budownictwa przyszłości. W jej ramach we współpracy z ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku zorganizowano konferencję „Trendy w budownictwie”. Warto tu także wspomnieć o konferencji „Beton jako materiał budowlany – potencjał, możliwości zastosowań, urok”, na której Aron Losonczi wygłosił referat na temat betonu transparentnego, którego jest twórcą. Tegoroczna Budma gościła też gwiazdy architektury światowego formatu: Dietmara Eberle – wybitnego austriackiego architekta, współzałożyciela Baumschlager Eberle Architects, oraz Odile Decq – jedną z najbarwniejszych i najbardziej utytułowanych postaci współczesnej architektury francuskiej.
Ekipa targowa faraone Ekipa targowa Protool
W ramach strefy DOŚWIADCZENIE odbyły się panel konferencyjny „Marketing i PR w budownictwie” i konferencja „Polskie wieżowce – „Is sky really the limit?”. Na panelu zaprezentowano działania i narzędzia komunikacyjne, które mają na celu budowanie świadomości marki wśród klientów, zaś na konferencji podjęto tematykę budownictwa wysokościowców z perspektywy architektów, urbanistów, inwestorów i przeciętnych użytkowników przestrzeni.
Katarzyna Chwała i Bronisław Chwała z PGN oraz Ekipa targowa Rapid
Pilar de la Fuente – współwłaścicielka Grupy STAYER
Andrea Sklarova – manager ds. exportu
– Chcemy unikać stereotypów i tradycyjnego pojmowania budownictwa – powiedziała Violetta Pastwa, dyrektor targów Budma. – Naszym celem jest wyznaczanie unikalnych, nowoczesnych kierunków w budownictwie przyszłości i temu podporządkowaliśmy program targów Budma. Patrząc w przyszłość nie zapominamy jednak o przeszłości, dlatego zdecydowaliśmy się podjąć również temat rewitalizacji istniejącej już zabudowy, który jest niewątpliwym wyzwaniem dla współczesnego budownictwa. W czasie czterech dni targów pokazaliśmy, że współczesne budownictwo powinno być nie tylko ekologiczne, energooszczędne i fachowe, ale też i piękne.
Stoisko firmy P.S. Trading Stoisko firmy Geoserv
Wystawa firm narzędziowych, choć skromna, była ważnym uzupełnieniem oferty firm z branży budowlanej. Dzięki niej na targach można było się nie tylko zapoznać z ofertą materiałów budowalnych, systemów wznoszenia różnorakich obiektów czy wyposażenia technicznego budynków itp., ale także z technikami pracy na budowach. Zwiedzający docenili jej znaczenie, o czym świadczy ich stosunkowo duża frekwencja na stoiskach firm narzędziowych.
Naszym zdaniem, Budmę można zaliczyć do udanych imprez, choć na ten temat w branży narzędziowej są zdania rozbieżne. Zaś wyrażane przez oponentów tych targów wątpliwości dotyczą szczególnie ich skuteczności biznesowej. Sądząc po frekwencji i minach zwiedzających Budmę, ten rok w budownictwie powinien należeć do udanych.
Stoisko marki
DeWalt Stoisko firmy Keyang
Stoisko firmy Bosch Stoisko firmy Riss
Stoisko Astar Ekipa targowa firmy Klingspor
Ekipa targowa firmy Coval Stoisko firmy Prinz
Stoisko firmyConsmarket