BRZESZCZOTY DO WYRZYNAREK – PODSTAWOWE CECHY (część II c)

Brzeszczoty HM/TC są bimateriałowe, bowiem ich korpus (nośnik) zrobiony jest ze stali HCS, a tzw. część robocza bezpośrednio wykonująca cięcie materiału – z grubo- albo drobnoziarnistego nasypu z węglików spiekanych.

 

Narzędzia te przeznaczone są głównie do obróbki materiałów bardzo twardych, trudno obrabialnych, abrazyjnych: kafli, płytek ceramicznych, cegły, odlewów żeliwnych, szkła itp. Warto wiedzieć, że brzeszczoty HM/TC nie nadają się do cięcia drewna, bowiem przy próbie obróbki tego materiału wykonują pracę przypominającą szlifowanie pilnikiem. Podobnie jak narzędzia HM/TC, brzeszczoty z zębami zakończonymi nakładkami z węglików spiekanych są bimateriałowe. Ich korpus wykonano ze stali HCS. Narzędzia te stosuje się do cięcia materiałów erozyjnych:

tworzyw sztucznych zbrojonych włóknem szklanym, materiałów azbestowo-cementowych, twardego drewna.

 

Do brzeszczotów bimateriałowych zaliczane są także tego typu narzędzia, których korpus (nośnik) wykonany jest ze stali (HCS), a listwa z zębami – z węglików spiekanych. Korpus połączony jest z listwą za pomocą wytrzymałego spawu. Narzędzia te głównie przeznaczone są do cięcia blach ze stali nierdzewnej i miękkiej.

 

Autor:    pins

 

JA10

JC10

JC20

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments