BRUZDOWNICA CARDI PIRANHA 125

Wrocławska firma Adiam ma swojej ofercie bruzdownicę CARDI PIRANHA 125. Urządzenie przeznaczone jest dla instalatorów, głównie dla elektryków i hydraulików.

Bruzdownica CARDI PIRANHA 125 ma konstrukcję opartą na elektrycznej ręcznej pilarce tarczowej i napędzana jest wydajnym silnikiem o mocy 1800 W. Wartość ta zapewnia urządzeniu wystarczającą ilość energii do efektywnego wykonywania cięć w cegłach, wzmocnionym betonie, kamieniu oraz gazobetonie. Jednostka napędowa przez 1-stopniową przekładnię potrafi rozpędzić wrzeciono maksymalnie do 7900 obr./min (pod obciążeniem – 5000 obr./min). W jej zasilanie wprzęgnięto elektroniczny układ

miękkiego startu, który zabezpiecza uzwojenia silnika przed skutkami wysokiego poboru prądu w momencie uruchamiania i chroni instalację elektryczną przed nadmiernym chwilowym obciążeniem skutkującym zadziałaniem bezpieczników oraz przerwą w pracy. Bruzdownica ma także elektroniczne sprzęgło, chroniące użytkownika przed skutkami zaklinowania tarcz. Uruchamia się ją włącznikiem znajdującym się w rękojeści głównej i posiadającym blokadę uniemożliwiającą przypadkowe załączenie.

Bruzdownica CARDI PIRANHA 125 obsługuje dwie tarcze diamentowe o średnicy 125 mm. Tarcze montowane są na jej wrzecionie za pomocą tulei dystansowych i nakrętki mocującej. Dzięki temu użytkownik może zmieniać rozstaw tarcz w zakresie do 43 mm i łatwo dopasowywać parametry maszyny do wymagań roboczych. Ważne jest też to, że zmiana rozstawu tarcz jest ułatwiona dzięki blokadzie wrzeciona i możliwości demontażu pokrywy osłony. Wykonuje się ją za pomocą klucza. Omawiane urządzenie wyposażono też w regulację głębokości cięcia do 38,5 mm. Osiągnięcie takiej głebokości cięcia przy pomocy tarcz o srednicy 125 mm mozliwe jest dzieki zastosowaniu przekładni oddalającej oś silnika napędowego od wrzeciona napędowego tarcz tnących. Taką głebokość cięcia w klasycznie skonstruowanych bruzdownicach zapewnia uzycie tarcz o średnicy 150 mm, zwykle trudniej dostepnych i znacznie droższych od tych o srednicy 125 mm.

Tarcze w bruzdownicy CARDI PIRANHA 125 w całości ukryte są pod metalową osłoną. Ma ona króciec do węża odkurzacza przemysłowego. Dzięki temu możliwe jest efektywne odsysanie pyłu i czysta praca nawet w zamkniętych pomieszczeniach. Omawianą bruzdownicę o masie 4,6 kg obsługuje się bardzo wygodnie za sprawą dwóch uchwytów głównego i pomocniczego. Ich położenie jest regulowane, co pozwala na dostosowanie rękojeści do wymagań operatora.

Reasumując, bruzdownica CARDI PIRANHA 125 umożliwia szybkie wykonywanie w różnych materiałach nacięć pod bruzdy i usprawnia wykonywanie kanałów na przewody lub rury. Do tego pracuje się nią czysto i wygodnie, co ma istotne znaczenie podczas prac, w których liczy się czas i wydajność oraz terminowość ich wykonania.

Dane techniczne bruzdownicy CARDI PIRANHA 125

Moc nominalna1800 W
Prędkość obrotowa bez obciążenia/pod obciążeniem7900/5000 min-1
Średnica tarcz125 mm
Maksymalna głębokość cięcia/szerokość bruzdy38,5 mm/43 mm
Waga4,6 kg
pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments