BITY DRAUMET OD FIRMY EGA

W ofercie narzędziowej firmy EGA znalazły się różnorodne rodzajowo i rozmiarowo bity przeznaczone do montażu i demontażu połączeń śrubowych. W estetycznych opakowaniach można znaleźć duży wybór tych narzędzi i prawidłowo dobrać końcówki do wykonywanych prac.

 

Obecnie wykorzystuje się śruby i wkręty o łbach mających wiele różnych kształtów, w tym walcowo-płaskich, walcowo-soczewkowych, stożkowych płaskich, stożkowych-soczewkowych, kulistych, 6-kątnych, czworokątnych, trójkątnych, walcowych oraz młotkowych. W łbach tych wykonywane są różnorodne gniazda: z rowkiem, z nacięciem krzyżowym (najczęściej stosowane to Phillips i Pozidriv), 6-kątne, torx i wiele innych. W zależności od kształtu łba i gniazda dobiera się odpowiedni wkrętak lub bit.
Firma EGA w swoim

asortymencie bitów DRAUMET uwzględniła wszystkie popularne kształty gniazd i często używane przez fachowców rozmiary końcówek, jak też nasadki z uchwytem 6-kątnym 1/4”. Bity zostały wykonane ze stali chromowo-wanadowej (CrV) i utwardzone powyżej 50 HRC. Dostępne są w wersjach o długościach 25 mm i 50 mm oraz przeznaczone do użytku profesjonalnego.

EGA-Premium-bit-4

Jak wiadomo, warunkiem przekazania maksymalnego momentu obrotowego podczas dokręcania i jednocześnie niedoprowadzenia do zniszczenia łba wkrętu, bitu lub grota wkrętaka jest używanie prawidłowo dobranych rodzajów i rozmiarów tych narzędzi do gniazd mocowanych wkrętów czy śrub. W celu ułatwienia rozróżnienia i szybkiego doboru bitów DRAUMET na opakowaniach umieszczono odpowiednie piktogramy.

EGA-Premium-bit-1

Bity EGA DRAUMET można kupić w opakowaniach zbiorczych 5-, 6-, 15- i 30-sztukowych lub w zestawach zawierających różne rodzaje końcówek (płaskie, krzyżowe Phillips i Pozidriv oraz Torx). W opakowaniach zbiorczych znajdziemy przeważnie jeden typ końcówek w jednym rozmiarze lub różne ich rodzaje (płaskie i krzyżowe).
Reasumując, oferta bitów EGA DRAUMET zawiera narzędzia do wszechstronnych zastosowań i powinna zadowolić nawet bardzo wymagających montażystów.

pins

EGA-Premium-bit-2

4391o 4555o

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments