BEZPYŁOWE I NIEMĘCZĄCE SZLIFOWANIE. AKUMULATOROWA, KOMPAKTOWA SZLIFIERKA MIMOŚRODOWA METABO SXA 18 LTX 125 BL

Akumulatorowa szlifierka mimośrodowa Metabo SXA 18 LTX 125 BL to mobilne, kompaktowe urządzenie, którą można uzyskać doskonałe jakościowe rezultaty.

Efektywny bezszczotkowy napęd

W akumulatorowej szlifierce mimośrodowej Metabo SXA 18 LTX 125 BL o napięciu zasilania 18 V zastosowano bezszczotkowy silnik odznaczający się wysoką sprawnością i efektywnością pracy oraz elektronikę sterującą. Jej funkcjami są m.in. ochrona antyprzeciążeniowa urządzenia, jak też łagodny rozruch oraz płynna regulacja obrotów i częstotliwości oscylacji talerza szlifierskiego. Użytkownik ma do dyspozycji 4000-10000 obr./min i 8000-20000 oscylacji/min. Pokrętło regulacyjne, którym ustawiamy szybkość pracy, znajduje się na w tylnej części obudowy i sąsiaduje z mocowaniem akumulatora. Omawiane elektronarzędzie to

szlifierka mimośrodowa z niewymuszonymi obrotami talerza. Oznacza to, że jego obrotowy ruch spowodowany jest oscylacjami talerza szlifierskiego generowanymi przez mechanizm mimośrodowy szlifierki. Ich amplituda (mimośrodowość) w przypadku Metabo SXA 18 LTX 125 BL wynosi 2 mm. Taka wielkość oscylacji czyni z testowanego urządzenia szlifierkę przeznaczoną głównie do szlifowania międzyoperacyjnego i wykańczającego.

Bezpyłowa praca

Akumulatorowa szlifierka mimośrodowa Metabo SXA 18 LTX 125 BL ma wymienny talerz szlifierski o średnicy 125 mm z mocowaniem na rzepy papierów i płócien ściernych (krążki o średnicy 125 mm), a także zintegrowany z nim system odpylania z wielokrotnego użytku materiałowym workiem na pył. Do odsysania pyłu bezpośrednio z pola obróbki służą niewielkie otwory wykonane w talerzu. Dlatego, aby wykorzystać pełne możliwości systemu odpylania, otwory w krążkach ściernych powinny pokrywać się z otworami talerza.
Do króćca systemu odpylania szlifierki możemy podłączyć nie tylko worek na pył, ale także wąż odkurzacza przemysłowego. Takie rozwiązanie ułatwia pracę i minimalizuje zanieczyszczenie pyłem, gdyż np. w miejscach ograniczonych przestrzennie możemy używać worka na pył, zaś tam, gdzie nie ma takich ograniczeń albo są one niewielkie – odkurzacza przemysłowego, który zapewnia wyższą skuteczność usuwania pyłu. Doskonale w tej roli sprawdza się niewielkich rozmiarów odkurzacz akumulatorowy Metabo AS 18 L PC Compact. Nadmieniamy, że w celu ochrony talerza i obrabianych elementów przed uszkodzeniem omawianą szlifierkę mimośrodową SXA 18 LTX 125 BL Metabo wyposażyło w jego osłonę.

Lekka, kompaktowa i niemęcząca w pracy

Prezentowana akumulatorowa szlifierka mimośrodowa Metabo SXA 18 LTX 125 BL to urządzenie bardzo lekkie, ważące z akumulatorem 1,7 kg (masa netto – 1,1 kg) i kompaktowe. Jest bardzo solidnie wykonane i wytrzymałe w pracy jak przystało na sprzęt klasy LTX. Jego obudowa jest ergonomicznie wyprofilowana, a jej część chwytowa pokryta miękką wykładziną soft grip, która zarówno ułatwia trzymanie elektronarzędzia, jak i amortyzuje wibracje. Szlifierka mimośrodowa Metabo SXA 18 LTX 125 BL ma niewielką wysokość, co ułatwia operatorowi prowadzenie jej podczas szlifowania, oraz odznacza się niskim poziomem wibracji (1,1 m/s²). Pracuje się nią więc przyjemnie i w sposób niemęczący.

Produktywne i efektywne energetycznie akumulatory zasilające

Kompaktowa szlifierka mimośrodowa Metabo SXA 18 LTX 125 BL zasilana jest systemowymi 18-woltowymi akumulatorami litowo-jonowymi z linii Li-Power lub LiHD należącymi do systemu CAS. Niemiecki producent w celu osiągnięcia pełnych jej możliwości roboczych i produktywności poleca zasilanie jej 18-woltowymi akumulatorami wysokoprądowymi LiHD o pojemności 4.0 Ah. Mają one niewielkie wymiary i przez to nie zmniejszają poręczności prezentowanego sprzętu. W omawianej szlifierce elektronika na bieżąco monitoruje stan ogniw i chroni je przed nadmiernym rozładowaniem, przeładowaniem i za wysoką temperaturą. Pozwala więc zachować ich pełną żywotność. Dlatego Metabo objęło swoje akumulatory 3-letnią, pełną gwarancją.

Reasumując, akumulatorowa szlifierka mimośrodowa Metabo SXA 18 LTX 125 BL to w pełni mobilne, kompaktowe urządzenie przeznaczone dla profesjonalistów i wykańczania niewielkich powierzchni drewnianych oraz lakierowanych. Zapewnia dużą szybkość pracy i umożliwia uzyskanie najwyższej jakości (gładkości) powierzchni drewnianych, jak i lakierowanych czy woskowanych

itp. Akumulatorowa szlifierka mimośrodowa Metabo SXA 18 LTX 125 BL jest dostępna w różnych kompletacjach: SET SXA 18 LTX 125 BL (z dużą gamą osprzętu i walizkami metaBOX 118 i metaBOX 215), SET SXA 18 LTX 125 BL + AS 18 L PC COMPACT (z odkurzaczem wymienionym w nazwie zestawu) i jako carcas dostarczany w walizce metaBOX 215 lub kartonie (dokładne informacje o kompletacjach na stronie metabo.pl).

pins

Dane techniczne akumulatorowej szlifierki mimośrodowej Metabo SXA 18 LTX 125 BL

Napięcie zasilania18 V
Obroty silnika4000-10.000 min-1
Częstotliwość oscylacji8000-20.000 min-1
Średnica ruchu mimośrodowego2,0 mm
Średnica talerza/krążków ściernych125/125 mm
Rodzaj akumulatora/napięcie/pojemnośćLi-Ion/18 V/2.0 lub 4.0 Ah
Rodzaj/napięcie/pojemność akumulatora z linii Li-PowerLi-Power/18 V/ 4.0 lub 5.2 Ah
Rodzaj/napięcie/pojemność akumulatora z linii LiHDLiHD/18 V/4.0, 5.5, 8.0 lub 10.0 Ah
Poziom wibracji podczas szlifowania1,1 m/s²
Masa bez/z akumulatorem1,1/1,7kg
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments