BEZPIECZNA I PRECYZYJNA PRZECINARKA DO METALU MKAS 355 OD FIRMY FEIN

FEIN, niemiecki producent elektronarzędzi klasy premium, rozszerzył swoją ofertę o wydajną przecinarkę do metalu MKAS 355 wyposażoną w ogranicznik głębokości cięcia. Urządzenie przeznaczone jest do wykonywania cięć prostopadłych i ukośnych w materiałach metalowych oraz zapewnia szybkie i precyzyjne wyniki prac prowadzonych zarówno w warsztacie, jak i na budowie.

Ponieważ przecinarka FEIN MKAS 355 tnie na zimno, obrabiany materiał jest w niewielkim stopniu nagrzewany. Dlatego w zależności od rodzaju surowca albo nie powstają iskry, albo dochodzi tylko do niewielkiego iskrzenia. Nie powstaje też

pył, lecz wióry, które trafiają bezpośrednio do pojemnika w przecinarce. Pracę urządzeniem ułatwia ergonomiczna rękojeść, zaś jego obsługa jest intuicyjna i bezpieczna. W przecinarce FEIN MKAS 355 zastosowano mocny, 1800-watowy silnik z funkcją łagodnego rozruchu. Na jej standardowym wyposażeniu znajduje się piła tarczowa do stali konstrukcyjnej mająca węglikowe uzębienie i średnicę 355 mm. W przeciwieństwie do tarcz korundowych, których średnica zmniejsza się w miarę ich zużywania, średnica pił tarczowych 355 mm stosowanych w przecinarce FEIN MKAS 355 nie ulega zmianie.

Wyposażono ją też w system szybkiego i łatwego mocowania elementów obrabianych, który nie wymaga użycia narzędzi. Z kolei głębokość cięcia możemy w niej regulować za pomocą ogranicznika, co pozwala nam uzyskać wysoką jakość i dokładność obróbki. Przecinarka FEIN MKAS 355 umożliwia również wykonywanie cięć skośnych w poziomie o zakresie kątowym 0-45°.

Cztery piły tarczowe do wielu zróżnicowanych zastosowań

W przecinarce FEIN MKAS 355 nie ma potrzeby ustawiania prędkości obrotowej w zależności od jej zastosowania. – Mamy stałą prędkość obrotową wynosząca 1300 min-1, zaś dzięki silnikowi o dużej mocy nie spada ona nawet przy obróbce masywnych elementów – mówi Lisa Ocker, kierownik produktu w firmie FEIN.
Jak wiadomo, do obróbki różnych materiałów metalowych należy stosować odpowiednie piły tarczowe. FEIN do swojej przecinarki MKAS 355 oferuje cztery różne tarcze: (1) uniwersalną do stali konstrukcyjnej, stosowaną głównie w przemyśle stalowym oraz metalowym do obróbki rur i profili, oraz specjalizowane do (2) aluminium, (3) stali nierdzewnej i (4) płaskowników stalowych. Ich wymiana odbywa się w kilku prostych krokach, zaś potrzebny do tego klucz znajduje się w podstawie maszyny.

Przecinarka FEIN MKAS 355 produkowana jest z wysoko trwałej stali, zaś jej podstawę wykonano z odlewu aluminiowego. Waga urządzenia wynosi 24,4 kg, co zapewnia użytkownikowi stabilne cięcie nawet masywnych elementów. Użytkownicy mogą też zamontować przecinarkę do stołu warsztatowego za pomocą śrub i w ten sposób stworzyć bardzo stabilny system do cięcia precyzyjnego. – Użycie wydajnego urządzenia i prawidłowy dobór tarczy z odpowiednią liczbą zębów oraz geometrią, optymalną do cięcia danego materiału, dają w efekcie końcowym wysokiej jakości powierzchnie, które wymagają tylko niewielkiej liczby poprawek. W ten sposób można łatwo wykonać czyste i dokładne cięcia prostopadłe i ukośne szerokiej gamy materiałów metalowych – wyjaśnia Lisa Ocker.

Dane techniczne przecinarki do metalu FEIN MKAS 355

Moc nominalna/użyteczna1800/1050 W
Napięcie zasilania230 V
Obroty1300/min
Głębokość cięcia 90°/45° dla materiałów o przekroju kwadratowym i prostokątnym120/90 mm
Głębokość cięcia 90°/45° dla rur 100/90 mm
Średnica piły tarczowej/otworu mocującego355/25,4 mm
Zakres kątowy cięć skośnych w poziomie0-45°
Waga24,4 kg

Przecinarka do metalu FEIN MKAS 355 dostępna będzie w specjalistycznych punktach sprzedaży od połowy listopada 2021 roku. Zakres jej dostawy obejmuje, oprócz samego urządzenia, wstępnie zamontowaną tarczę do stali konstrukcyjnej oraz łańcuch zabezpieczający sprzęt na czas transportu. W podstawie maszyny znajdują się dwa klucze przeznaczone do wymiany tarcz: uniwersalny (z gniazdem sześciokątnym 6 mm i końcówką krzyżową PH2) oraz z gniazdem sześciokątnym 8 mm. Przecinarkę FEIN MKAS 355 można zarejestrować online w celu uzyskania 3-letniej gwarancji FEIN PLUS.

opr.HB
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments