Automatyczny laser krzyżowy FL 40 majsterski

FL 40 to solidnie wykonany poręczny laser krzyżowy najnowszej generacji. Precyzyjny krzyż linii laserowych umożliwia błyskawiczne wyznaczanie pionów i poziomów we wnętrzach lub w terenie nawet do 80 m. Wszechstronne wyposażenie do mocowania umożliwia wykorzystanie przyrządu w każdej sytuacji.

 

 

 

Na naszym rynku dostępna jest szeroka gama laserów krzyżowych przeznaczonych przede wszystkim do prac we wnętrzach. Na pierwszy rzut oka wybór odpowiedniego przyrządu może więc nastręczać niemałe trudności. Znaczna część kupujących kieruje się przy wyborze jedynie najniższą ceną, co niestety przekłada się na niską dokładność pomiaru, słabą widoczność linii

laserowych oraz zawodność przyrządu. W tym przypadku potwierdza się utarte powiedzenie, iż „oszczędny traci podwójnie”.
Warto więc skierować swoje poszukiwania w stronę sprawdzonych już na całym świecie rozwiązań, tj. profesjonalnych przyrządów stworzonych przez wyspecjalizowanego i doświadczonego producenta. Tylko wtedy mamy gwarancję, iż nabywany przez nas instrument jest precyzyjny, wydajny, trwały i co bardzo ważne – w pełni serwisowalny. Przykładem takiego rozwiązania jest automatyczny laser krzyżowy FL 40 majsterski marki geo-FENNEL – przyrząd dopracowany do perfekcji i od wielu lat sprawdzony na polskich budowach.

Wysoka precyzja i mnogość zastosowań
FL 40 umożliwia automatyczne wyznaczanie pionów i poziomów bez potrzeby poziomowania za pomocą libelli. Instrument emituje dwie wiązki światła widocznego na elementach konstrukcji w postaci precyzyjnych, cienkich czerwonych linii ciągłych. Laser znajduje zastosowanie między innymi przy wielu popularnych pracach budowlanych, remontowych, przy wykonywaniu posadzek i podłóg, przy zabudowie wnęk czy mebli kuchennych. Zarówno odłączany uchwyt, jak i głowica lasera są wyposażone w gniazda mocowania do statywów geodezyjnych 5/8″ oraz fotograficznych 1/4″. Ponadto dwie pary silnych magnesów (od dołu i z boku) pozwalają na natychmiastowe przymocowanie przyrządu do elementów stalowych. Podobnie łatwo laser można zamocować do rur, elementów rusztowań, belek itp., przebiegających poziomo lub pionowo – przewlekając pasek przez szczeliny w uchwycie. Ponadto otwór w zawieszce umożliwia zamocowanie przyrządu również na ścianie.

Same zalety, czyli różnica widoczna gołym okiem
Już na pierwszy rzut oka FL 40 wyróżnia się spośród innych tego typu urządzeń jako bardzo solidne, starannie wykonane urządzenie o przemyślanej konstrukcji. Przede wszystkim zwracają uwagę wysokiej jakości materiały poszczególnych elementów i dobrze spasowana gumowana obudowa. Przyciski rozmieszczono tak, aby były łatwo dostępne, a obsługa intuicyjna. Jaskrawe linie lasera o optymalnej grubości widoczne są nie tylko na ścianie czołowej, lecz również zachodzą bardzo daleko na obie ściany boczne, sufit i podłogę. Gdy spojrzymy w górę, linia lasera znajduje się tuż nad samym przyrządem. Dodatkowo, instrument ma możliwość współpracy z detektorem FR 55M, dzięki czemu pracować z nim można na kilkukrotnie dłuższych dystansach oraz w warunkach bardzo dużego nasłonecznienia. FL 40 dostępny jest również w bardzo popularnej wśród polskich nabywców wersji HP (High Power), której wzmocniona dioda laserowa zapewnia jeszcze lepszą widoczność oraz większy zasięg (aż do 80 m).

Wyposażenie i akcesoria
Bardzo bogate wyposażenie instrumentu, zapakowane w ortalionową torbę, poza laserem obejmuje także komplet baterii, uchwyt wielofunkcyjny z zawieszką na ścianę oraz wbudowanymi magnesami, pasek do mocowania uchwytu na rurach i słupach, tarczkę celowniczo-montażową z uchwytem magnetycznym oraz bogato ilustrowaną instrukcję użytkownika w języku polskim.
Mnogość zastosowań, zaawansowana konstrukcja oraz w pełni specjalistyczny – pomiarowy rodowód przyrządu idą w parze z prostotą obsługi. Przyrząd jest dostępny w dobrych sklepach narzędziowych w promocyjnych zestawach z funkcjonalnymi akcesoriami (kolumna rozporowa 3,4 m, statyw z kolumną na korbę, detektor linii) w bardzo korzystnychcenach.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments