Asia-Pacific Sourcing 2013

W dniach 3-5 marca, już po raz 5. odbyły się  w Kolonii  targi Asia-Pacific Sourcing 2013 i  zgromadziły 600 wystawców z Dalekiego Wschodu, głównie Chin, Tajwanu i Indii.


Wystawcy zaprezentowali szeroką gamę produktów: narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, osprzętu, urządzeń ogrodowych z napędem spalinowym i elektrycznym, ręcznych narzędzi ogrodowych, oświetlenia, drabin, konewek, itd. Nie zabrakło też agregatów prądotwórczych, myjek ciśnieniowych i przyrządów pomiarowych stosowanych w budownictwie. Zatem goście targowi mieli przegląd aktualnej ofery artykułów DIY producentów dalekowschodnich, głównie chińskich.

Asia-Pacific Sourcing to de facto

platforma biznesowa dla importerów produtków z tzw. wschodzących rynków Dalekiego Wschodu. Pozwala ona na zapoznanie się z najbardziej ekspansywnymi dostawcami z Azji i zaoszczędzić czas i pieniądze na podróżach po Chinach czy Indiach. – Dla dużych graczy z sektora handlowego, a szczególnie dla hurtowników, Asia-Pacific Sourcing to idealne platforma informacyjna pokazująca obecne możliwości rynków azjatyckich – mówi Katharina C. Hamma, szef operacyjny Koelnmesse GmbH.

                                                                                                                                        Na hali targowej spotkaliśmy silną ekipę zakupową
                                                                                                                                        z firmy Rompol

 

W tym roku targi zajęły 24 tys. m kw. hali 5. Kolońskiego Centrum Targowego. Organizator, Koelnmesse GmbH, przygotował specjalną aplikację na smartfony i tablety, która wyświetla interaktywny plan targów, podaje informacje o wystawcach i pomaga wizytującym poruszać się po nich oraz planować spotkania biznesowe.

Obecne targi pokazują zmiany zachodzące w ofercie producentów azjatyckich. Widać wyraźnie wzrost jakości oferowanych wyrobów. W wielu wypadkach nie mamy już do czynienia z taniochą wschodnią, a z dobrze przemyślanymi i wykonanymi produktami. Wśród nich są nie tylko udane kopie tzw. standardowych wyrobów od dawna znanych i produkowanych na Zachodzie, ale także pierwsze oryginalne rozwiązania narzędzi ręcznych. Choćby więc z tego powodu warto raz na dwa lata odwiedzić w Kolonii Asia-Pacific Sourcing, aby móc ocenić i monitorować potencjał innowacyjności producentów dalekowschodnich.

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments