Alkotest YATO YT-73310

YATO jako pierwsza marka narzędziowa wprowadziło do swojej oferty alkotest.

W myśl polskiego prawa rozróżnia się dwa poziomy stężenia alkoholu w organizmie, a mianowicie stan po spożyciu alkoholu oraz stan nietrzeźwości. Stan po spożyciu alkoholu w przypadku kierowcy stanowi wykroczenie z art. 87 Kodeksu Wykroczeń stwierdzane przy poziomie 0,1 mg~0,25 mg/dm3 w wydychanym powietrzu lub 0,2~0,5‰ we krwi. Natomiast stan nietrzeźwości u kierowcy stanowi przestępstwo z art. 178a Kodeksu Karnego, określane przy 0,25mg/dm3 i więcej w wydychanym powietrzu lub 0,5‰ i więcej we krwi.

Kierowca powinien zdawać sobie sprawę z

konsekwencji prawnych, jakie niesie prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu. W przypadku zatrzymania przez policję i stwierdzenia poziomu alkoholu w przedziale od 0,2~0,5‰ we krwi grozi nam m.in.: zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 6 miesięcy do 3 lat (art. 87 §3 K.W.), areszt od 5 do 30 dni albo grzywna nawet do 5000 pln.

Oczywiste jest to, że zaraz po spożyciu alkoholu nigdy nie wolno siadać za kierownicą. Jednak problemy sprawia określenie momentu, w którym jesteśmy już w stanie kierować pojazdem. Nie możemy mieć jednak pewności, że pomimo trochę lepszego samopoczucia w naszej krwi nie ma już alkoholu. W tym celu niezmiernie przydatny jest alkotest jednorazowy marki YATO YT-73310, dzięki któremu szybko i dokładnie określimy poziom alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wystarczy bowiem przez 10 s dmuchać w ustnik, a następnie po 2 min sprawdzić wynik na skali. Alkotest YATO działa w zakresie 0,0~0,5‰. Jednak na skali zaznaczony jest także poziom 0,2‰.

Dzięki temu możemy określić, czy już jesteśmy w stanie kierować. Dokładność i wiarygodność pomiaru na poziomie 99% potwierdzają liczne renomowane certyfikaty takie jak TUV czy PZH. Alkotest YATO wyprodukowany jest w Polsce, a dzięki niskiej cenie oraz powszechnej dostępności każdy kierowca może mieć do niego dostęp i w razie potrzeby użyć.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar