AKUMULATORY YATO LI-ION 18 V

Elektronarzędzia i narzędzia ogrodowe YATO należące do systemu 18 V zasilane są nowymi akumulatorami Li-Ion o napięciu 18 V i pojemnościach 2.0 Ah (YT-82842), 3.0 Ah (YT-82843) i 4.0 Ah (YT-82844).

yt-82843

Baterie 18 V YATO poszerzają funkcjonalność tej szerokiej serii narzędzi akumulatorowych. Standardowo każde narzędzie systemu 18 V dostępne jest w dwóch wersjach: w zestawie z akumulatorem 2.0 Ah i szybką ładowarką oraz solo, jako sam korpus. Teraz użytkownik może również zakupić baterię o wybranej pojemności oraz ładowarkę osobno. Akumulatory

Li-Ion YATO charakteryzują się bardzo wysoką sprawnością prądową (dużo lepszą niż akumulatory NiMH i NiCd), brakiem efektu pamięci (zmniejszania nominalnej pojemności wraz z kolejnymi ładowaniami), wyjątkową trwałością (wytrzymują kilka tysięcy cykli ładowania) i do tego można je doładowywać w każdym momencie. W nowym systemie zasilania YATO nad żywotnością ogniw Li-Ion czuwa elektronika zabezpieczająca akumulatory przed przeciążeniem, przegrzaniem i nadmiernym rozładowaniem. Wyposażono je też w diodowe wskaźniki informujące o ilości dostępnej energii. Do ich ładowania służy szybka ładowarka sieciowa YT-82848 z inteligentnym doborem prądu do aktualnego stanu baterii. Napełnia ona energią w 60 min akumulator o pojemności 2.0 Ah, w 90 min – 3.0 Ah oraz w 120 min – 4 Ah.

MarekPudło
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments