AKUMULATOROWY ZAKRĘTAK UDAROWY METABO SSW 18 LTX 300 BL

Firma Metabo wprowadza na rynek kolejny zakrętak udarowy Metabo SSW 18 LTX 300 BL klasy 18 V wyposażony w silnik bezszczotkowy. Jest to uzupełnienie oferty o niezbyt duże, lecz mocne urządzenie przeznaczone do montażu połączeń gwintowych.

Kompaktowy akumulatorowy zakrętak udarowy 18 V Metabo SSW 18 LTX 300 BL jest napędzany przez silnik bezszczotkowy (BL) sterowany rozbudowaną elektroniką wyposażoną w system ochrony przeciwprzeciążeniowej. Dzięki temu urządzenie jest znacznie sprawniejsze niż jego poprzednia wersja wyposażona w silnik komutatorowy prądu stałego. Efektem jest dłuższy

czas pracy na jednym ładowaniu baterii i brak konieczności wizyt w serwisie w celu wymiany szczotek. Dzięki połączeniu wysoce efektywnego silnika i kowadełkowego mechanizmu udarowego Metabo SSW 18 LTX 300 BL oferuje użytkownikom maksymalny moment 300 Nm, co pozwala wykonywać skutecznie bardzo trudne zadania. Dzięki 12-stopniowej elektronicznej regulacji parametrów pracy operator może regulować obroty w zakresie 0–2650/min, a udary 0–3750/min. Dodatkowo parametry te są regulowane płynnie za pomocą włącznika spustowego w ramach ustawionego zakresu. W zakrętaku zastosowano kwadratowy zabierak 1/2”
w celu umożliwienia aplikacji wysokiego momentu obrotowego za pomocą nasadek udarowych. W przypadku potrzeby zastosowania bitów do montażu wkrętów można na wrzeciono zamontować adapter udarowy z gniazdem sześciokątnym 1/4″. Elektronika realizująca funkcję Automatic Power Shift (APS) ułatwia obsługę wkrętów samowiercących, automatycznie redukując wartość momentu obrotowego po zakończeniu wiercenia, co zapobiega przekręceniu wkręta. Niemiecki producent zadbał o wysoką jakość wykonania omawianego narzędzia. Obudowa kowadełkowego mechanizmu udarowego, wykonana z aluminiowego odlewu ciśnieniowego, zapewnia optymalne odprowadzanie ciepła wytworzonego podczas pracy maszyny i zwiększa jej wytrzymałość mechaniczną.

 

Urządzenie jest ergonomiczne, doskonale wyważone i ma obniżony poziom wibracji, dzięki czemu nie powoduje zmęczenia u operatora. Aby umożliwić pracę w miejscach słabo oświetlonych, zakrętak wyposażono w diodę LED. W zakresie dostawy użytkownik otrzymuje dwa akumulatory LiHD o pojemności 4,0 Ah, które oferują wyjątkowo dużą moc, niespotykanie długi czas działania i żywotność. Akumulatory mają wbudowany diodowy wskaźnik stanu naładowania i są objęte 3-letnią gwarancją. Urządzenie zostało wyposażone również w praktyczny zaczep do paska, który można mocować z prawej lub lewej strony obudowy.

 

Reasumując, pod kompaktową obudową akumulatorowego zakrętaka udarowego Metabo SSW 18 LTX 300 BL kryje się wysoka moc warunkująca wysoką efektywność mocowania wkrętów i śrub. Urządzenie jest ergonomiczne oraz wysoce zaawansowane technicznie i może być stosowane w dużej gamie prac montażowych o znacznie zróżnicowanym zapotrzebowaniu na moc.

Dane techniczne akumulatorowego zakrętaka udarowego 18 V

Model SSW 18 LTX 300 BL
Rodzaj akumulatora LiHD
Napięcie akumulatora 18 V
Pojemność akumulatora 4.0 Ah
Prędkość obrotowa na biegu jałowym 0-2650/min
Częstotliwość udarów 0-3750/min
Maks. moment obrotowy 300 Nm
Stopnie prędkości obrotowej/momentu obrotowego 12
Uchwyt narzędziowy Trzpień czworokątny 1/4” (12,7 mm)
Ciężar (z akumulatorem) 1,7 kg

TŻ, pins

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar