Akumulatorowy wibrator do betonu MX FUEL od Milwaukee

Milwaukee włączyło do swojej oferty wibrator do betonu MX FUEL. Narzędzie przeznaczone jest dla profesjonalnych użytkowników z budownictwa.

Możliwości robocze i wygoda pracy

Akumulatorowy wibrator do betonu Milwaukee MX FUEL MX FUEL™ to sprzęt przeznaczony do prac wykonywanych podczas betonowania stropów, elementów konstrukcyjnych budynków itp. Jego wydajność jest porównywalna z wibratorami zasilanymi przewodowo. Na dwóch akumulatorach MXF XC-2406 wibratorem do betonu Milwaukee można nim zagęścić do 80 m3 betonu, czyli wykonać płytę żelbetową o powierzchni ok. 400 m i grubości 16-20 cm. W porównaniu do wibratorów przewodowych sprzęt Milwaukee nie wymaga kłopotliwego podciągania kabli, stosowania generatorów. Jest też znacznie

łatwiejszy w użyciu w porównaniu do wibratorów spalinowych, gdyż nie musimy zasilać go uciążliwymi w przygotowaniu mieszankami paliwowymi, a do tego podczas pracy nie wydziela szkodliwych dla zdrowia spalin. Jest łatwy w obsłudze i ergonomiczny, co jest m.in. konsekwencją wyposażenia go wygodny do noszenia stelaż plecakowy. Ma on modułową konstrukcję, którą przekształca się w walizkę za pomocą jednego kliknięcia. Uprząż plecakowa jest łatwa w demontażu, co ułatwia wibrowanie betonu wylanego w ścianach czy słupach. Urządzenie waży 15,7 kg i odznacza się niskim poziomem wibracji.

Konstrukcja napędu, buławy wibracyjne i elektronika sterująca

Omawiany wibrator do betonu Milwaukee MX FUEL MX FUEL™ dzięki odpowiednio wysokiej mocy, którą generuje bezszczotkowy silnik POWERSTATE™, może napędzać buławy wibracyjne o średnicy do 63 mm. Wprawia je w drgania o częstotliwości ok. 11.000/min, co umożliwia wykorzystanie go do odpowietrzania gęstych mieszanek betonowych. Jak już informowano na portalnarzedzi.pl, Milwaukee w silnikach bezszczotkowych POWERSTATE™, aby zapewnić im wysoką moc i produktywność, zastosowało wysokiej jakości magnesy z metali ziem rzadkich. Pracą wibratora steruje inteligentna elektronika REDLINK™ PLUS™. Jej ważną funkcjami jest ochrona antytermiczna i antyprzeciążeniowa jednostki napędowej i ogniw Li-Ion akumulatora. W elektronice wibratora Milwaukee zaimplementowało także technologię ONE-KEY™, która umożliwia zarządzanie, śledzenie i zabezpieczanie narzędzi za pośrednictwem bezpłatnej platformy opartej na chmurze. ONE-KEY™ oferuje też funkcje zdalnego blokowania narzędzia w razie jego kradzieży i precyzyjnej regulacji parametrów pracy. Wibrator Milwaukee zasilany jest akumulatorami MX FUEL™ REDLITHIUM™ o napięciu 72 V i pojemności 6.0 Ah, wyposażonymi w wytrzymałe mechanicznie obudowy, które chronią także ogniwa Li-Ion i elektronikę przed wodą i trudnymi warunkami otoczenia.
W akumulatorowym wibratorze do betonu Milwaukee można stosować buławy wibracyjne o długości 2-6,4 m, wyposażone w głowice robocze o średnicach 25-63 mm. Do jego włączania służy jeden przycisk, zaś pełna moc dostępna jest praktycznie w momencie uruchomienia. Pracę z wibratorem ułatwia pilot, który umożliwia jego włączanie z odległości do 9 m.

pins

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments