Akumulatorowy sprzęt ogrodowy STALCO PERFECT 60V – do zadań specjalnych

W ofercie marki STALCO PERFECT pojawił się innowacyjny sprzęt ogrodowy XTR 60, którego główną cechą jest bezprzewodowość. Linia produktów została zasilona wydajnymi akumulatorami Li-lon o maksymalnym napięciu 60V, co oznacza, że bezapelacyjnie sprawdzi się w rękach profesjonalistów, jak i wymagających majsterkowiczów.

Wysoce wydajny system zasilania

Do zasilania urządzeń ogrodowych STALCO PERFECT 60V, zastosowano rozbudowany i bardzo wydajny energetycznie system zasilania, złożony z akumulatorów Li-Ion o wielu różnorodnych pojemnościach: 2,5, 4.0, 8.0 i 15.0 Ah oraz napięciu maksymalnym 60 V (napięcie średnie – 54 V). Trzy pierwsze jednostki zasilające to akumulatory montowane w maszynach za pomocą popularnego mocowania wsuwanego. W przypadku

linii STALCO PERFECT, urządzenia ogrodowe XTR 60, wyposażone w takie mocowanie, tworzą rodzinę urządzeń nazwanych 60V SLIDE-IN. Z kolei ostatni z wymienionych akumulatorów, ze względu na swoją dużą pojemność 15.0 Ah i związane z nią spore wymiary oraz masę, kwalifikuje się jako akumulator plecakowy.

Do jego użytkowania potrzebny jest specjalny stelaż wzbogacony o wytrzymałe szelki. Akumulator ten bezproblemowo podłącza się do zasilanego narzędzia ogrodowego za pomocą przewodu z wtyczką. Dlatego grupa elektronarzędzi, bezpośrednio zasilania z akumulatora plecakowego, nosi nazwę PLUG-IN.
Akumulator o najmniejszej pojemności 2,5 Ah (BLP60 – 2.5 AH) zbudowano ze standardowych litowo-jonowych ogniw 18650 o napięciu nominalnym 3,6 V, zaś pozostałe – z litowo-jonowych, wysokoprądowych ogniw 21700 o napięciu nominalnym 3,6 V. Pracą wszystkich akumulatorów STALCO PERFECT XTR 60 V steruje elektronika, której główne funkcje to: zabezpieczenie nadprądowe, przed przegrzaniem, nadmiernym ładowaniem i rozładowaniem oraz inteligentne zarządzanie balansem napięcia w ogniwach. Każdy z akumulatorów ma też wskaźnik poziomu naładowania i system chłodzenia ogniw. Akumulator plecakowy wyposażony jest dodatkowo w wodoszczelną obudowę o stopniu ochrony IP54, wspomniany wygodny stelaż z szelkami z oddychającego materiału, który odciąża ramiona, a także w składaną rękojeść do przenoszenia.


Ważnymi elementami omawianego systemu są adaptery, które umożliwiają zasilanie urządzeń z grupy PLUG-IN akumulatorami ze złączem wsuwanym, jak też sprzętu SLIDE-IN – akumulatorem plecakowym. Co ważne, adapter BHP60-CS, przeznaczony dla urządzeń PLUG-IN, wyposażony jest w stelaż z szelkami służący do noszenia akumulatorów SLIDE-IN na plecach.
Do ładowania akumulatora plecakowego służy zaawansowana technicznie ładowarka BCP60-8ACS o mocy 550 W, mająca aktywny układ chłodzenia, diody LED informujące o przebiegu procesu ładowania, tryb turboładowania i otwory montażowe do zamocowania na ścianie. Z kolei do ładowania akumulatorów SLIDE-IN służą ładowarki BCP60-2.5A (tylko do akumulatora BLP60 – 2.5 AH) i szybka BCP60-5.5A (akumulatory BLP60 – 4.0 AH i BLP60 – 8.0 AH).

2 rodziny sprzętu ogrodowego STALCO PERFECT XTR 60 V

Jak już zaanonsowaliśmy, urządzenia ogrodowe STALCO PERFECT XTR 60 V tworzą dwie rodziny: SLIDE-IN (zasilane akumulatorami wsuwanymi) i PLUG-IN (akumulatorem plecakowym). W skład pierwszej z nich wchodzą kosiarka samobieżna LMP60-51BLSP, pilarka łańcuchowa CSP60-40BL, nożyce do żywopłotu HTP60-60, dmuchawa do liści BLP60-300BL, kosa BCP60-42BL i podkaszarka akumulatorowa GTP60-40BL. Urządzenia te wyposażone są w nowoczesne napędy o dużej mocy, oparte o energooszczędną i jednocześnie bardzo wydajną technologię silników bezszczotkowych. Wyposażono je też w rozbudowane sterowanie elektroniczne. Urządzenia z tej grupy przeznaczone są dla profesjonalistów i wymagających użytkowników z grupy gospodarstw domowych.

Z kolei PLUGIN-IN CONNECT to urządzenia dla profesjonalistów, którzy zawodowo zajmują się pielęgnacją zieleni. Ich rodzinę tworzą dmuchawa do liści BLP60-320BLCS, nożyce do żywopłotu HTP60-66BLCS i kosa BCP60-42BLCS. Urządzenia te wyposażone są w silniki bezszczotkowe dużej mocy i rozbudowane sterowanie elektroniczne. Są zaawansowane pod względem ergonomii i oferują wiele rozwiązań usprawniających pracę.
Prezentowany sprzęt ogrodowy STALCO

PERFECT XTR 60 V ma nie tylko atrakcyjny design, ale jest także bardzo solidnie wykonany, co potwierdza objęcie go 4-letnią gwarancją. Z powodzeniem może zastąpić urządzenia spalinowe, które przewyższa zarówno poręcznością i przyjaznością dla środowiska naturalnego, jak też mocą i efektywnością pracy.

pins

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments