AKUMULATOROWY PISTOLET DO POMPOWANIA KÓŁ YATO YT-82894A

Do oferty elektronarzędzi YATO trafiło właśnie wyjątkowo nietypowe rozwiązanie, jakim jest akumulatorowy pistolet do pompowania kół YT-82894.

Na tę wieść powinni odetchnąć wszyscy, którzy na co dzień męczą się z napełnianiem powietrzem dętek w swoich rowerach, uzupełniają jego zapas w piłkach lub dmuchają materace plażowe i pontony. Już nie muszą korzystać z drogich i hałaśliwych kompresorów, męczyć się z ręczną pompką czy nadwyrężać swoich płuc.

Prezentowany pistolet YATO YT-82894 można by na pierwszy rzut oka pomylić z klasyczną wkrętarką. Jednak nie znajdziemy tutaj uchwytu wiertarskiego, a gniazdo, w które wkręcamy 50-centymetrowy wężyk z zaworkiem pasującym do najpopularniejszych wentyli w kołach samochodowych i

rowerowych, igłę do piłek lub adapter do pompowania materaców i pontonów. Dzięki zamontowanemu w tylnej części obudowy precyzyjnemu manometrowi zegarowemu, użytkownik może kontrolować ciśnienie w napełnianym powietrzem sprzęcie.


Wydajność pistoletu YATO to 14 l/min, a maksymalne ciśnienie robocze to 1 MPa. Dzięki takim parametrom można napompować koło samochodowe w ok. 2 minuty. Korpus pistoletu YATO YT-82894 wykonany jest z wytrzymałego poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym. Części chwytne pokryto dodatkowo okładziną antypoślizgową. Wysokiej jakości wykonanie maszyny sprawia, że może być ona z powodzeniem stosowana także w profesjonalnych serwisach samochodowych czy w pomocy drogowej.

 

Pistolet zasilany jest akumulatorem Li-Ion, który pasuje do wszystkich narzędzi YATO systemu 18 V. Dostępny jest w zestawie z baterią 2,0 Ah i szybką ładowarką (YT-82894) oraz w wersji solo (YT-82895). Można do niego dokupić również baterie 3,0 i 4,0 Ah, a już wkrótce także 6,0 Ah.

MarekPudło
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar