AKUMULATOROWY OPRYSKIWACZ PLECAKOWY METABO RSG 18 LTX 15

W ofercie akumulatorowych urządzeń ogrodowych Metabo nie mogło zabraknąć opryskiwacza plecakowego. Urządzenie takie bowiem umożliwia równomierne opryskiwanie roślin i nie wymaga od operatora użycia siły do zwiększenia ciśnienia powietrza w zbiorniku.

Akumulatorowy opryskiwacz plecakowy Metabo RSG 18 LTX 15 to urządzenie profesjonalne wyposażone 15-litrowy zbiornik ciśnieniowy i pompę zintegrowaną z silnikiem prądu stałego. Jego pracą steruje elektronika, która umożliwia regulację ciśnienia roboczego w zakresie od 1 do 3 bar i przepływu rozpylanego roztworu wodnego od 0,3 do 1,9 l/min. Dokonujemy jej

pokrętłem włącznika. Sterowanie elektroniczne pracą pompy zapewnia stały wzór opryskiwania, a także chroni urządzenie oraz zasilający 18-woltowy akumulator Li-Ion przed przeciążeniem i przegrzaniem. Jej ważną funkcją jest też optymalizacja poboru energii z akumulatora. Dzięki temu m.in. na pełnym cyklu pracy akumulatora Li-Power 18 V/2.0 Ah przy ciśnieniu roboczym 1,5 bar możemy pracować 4 godziny. W takiej konfiguracji zasilania opryskiwacz plecakowy Metabo RSG 18 LTX 15 oferuje swoim użytkownikom wydajność 90 l rozpylanych substancji.


Bezpośrednio do opryskiwania w omawianym sprzęcie Metabo służy wygodna w operowaniu lanca połączona z pompą i zbiornikiem za pomocą węża. Wyposażona jest w zawór z filtrem, który musi być otwarty podczas pracy urządzenia, i w dyszę obrotową z regulacją intensywności rozpylania w zakresie od mgiełki (maksymalne rozpylanie) do strumienia.

W omawianym akumulatorowym opryskiwaczu plecakowym Metabo RSG 18 LTX 15 zastosowano system filtrów, który chroni pompę i lancę przed zanieczyszczeniem. Natomiast czyszczenie i opróżnianie zbiornika ułatwia duży, górny otwór wlewowy.

Opryskiwacz Metabo RSG 18 LTX 15 ma ergonomiczny kształt dopasowany do ludzkich pleców. Wyposażony jest także w wygodne, miękkie szelki z prostymi w obsłudze zamknięciami zatrzaskowymi. Łatwo go także przenosić dzięki wgłębieniom na dłonie i uchwytom na lancę.
Bezprzewodowy plecakowy opryskiwacz Metabo RSG 18 LTX 15 przeznaczony jest do aplikacji pestycydów, herbicydów, insektycydów, fungicydów, nawozów płynnych, środków wzmacniających rośliny, wody itd. Jego zaletą jest solidne i wysokiej jakości wykonanie, a także efektywne rozpylanie substancji bez konieczności używania przez użytkownika własnej siły do napędu pompy wytwarzającej ciśnienie w zbiorniku, co jest konieczne w przypadku używania plecakowych opryskiwaczy ręcznych. Z jego zalet mogą skorzystać głównie profesjonalni sadownicy i ogrodnicy, jak też entuzjaści pielęgnujący ogrody o dużym areale.

Dane techniczne akumulatorowego opryskiwacza plecakowego Metabo RSG 18 LTX 15

Napięcie zasilania18 V
Maks. pojemność15 l
Ciśnienie robocze1-3/ bar
Przepływ0,3-1,9 l/min
Wydajność opryskiwania przy 1,5 bar i akumulatorze Li-Power 2.0 Ah90 l
Czas działania przy 1,5 bar i akumulatorze Li-Power 2.0 Ah4 h
Zalecany akumulator Li-IonMetabo/CAS 18 Li-Power 18 V/2.0 Ah
Ciężar (z akumulatorem)4.4 kg
pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments