Akumulatorowy nóż termiczny do styropianu Dedra DED7082

Akumulatorowy nóż termiczny Dedra DED7082 należy do linii SAS +ALL i przeznaczony jest głównie do cięcia styropianu.

Co możemy ciąć nożem Dedra DED7082?

Akumulatorowym nożem termicznym Dedra DED7082 można ciąć styropian EPS (polistyren ekspandowany), styrodur XPS (polistyren ekstrudowany), polipropylen (PP) i polichlorek winylu (PCV). Omawiany nóż do styropianu ma wymienne ostrze o długości 150 mm i grubości 1 mm, które w maksymalnie 60 s rozgrzewa się do ustawionej temperatury. Wyposażony jest w potencjometr umożliwiający regulację temperatury cięcia w zakresie 150-500°C. Taki zakres temperatur pozwala na efektywne cięcie każdego z wymienionych materiałów. Nóż termiczny do styropianu oferuje 2

tryby pracy: standardowy i ECO. W standardowym ostrze jest nagrzewane w sposób ciągły, zaś w ECO utrzymywane w ustawionej temperaturze, co umożliwia oszczędzanie energii akumulatora zasilającego.
Przypomnijmy, cięcie termiczne materiałów polimerowych jest procesem szybkim, wydajnym i prostym do wykonania. Co ważne, nie powstaje podczas niego odpad w postaci wiórków, które zanieczyszczają miejsce pracy.
Nóż termiczny do styropianu Dedra DED7082 jest urządzeniem transformatorowym, w którym prąd przepływa z uzwojenia wtórnego przez ostrze i rozgrzewa je, umożliwiając w ten sposób cięcie obrabianego materiału. Nóż do styropianu zasilany jest prądem 18 V z litowo-jonowego, systemowego akumulatora SAS + ALL o pojemności 2.0, 4.0 lub 5.0 Ah.

Ergonomia i wygoda pracy

Gdy weźmie się pod uwagę, że najczęściej stosowane płyty styropianowe do ocieplania budynków mają grubość do 150 mm, omawiany nóż termiczny do styropianu jest zupełnie wystarczający do ich przecinania, gdyż – jak wspomniano – ma ostrze o długości 150 mm. Operuje się nim wygodnie i dokładnie, gdyż narzędzie wyposażono w wygodną w trzymaniu obudowę typu „T” z rękojeścią pokrytą miękkim antypoślizgowym materiałem. Zintegrowano w niej spustowy włącznik główny. Na lewej stronie tylnej części urządzenia znajduje się łatwo dostępny przycisk zmiany trybów pracy i dioda LED, która informuje o wybranej opcji. Z kolei pokrętło do regulacji temperatury zlokalizowane jest w tyle obudowy urządzenia. Nóż do styropianu jest lekki i bez akumulatora waży 0,67 kg, ergonomiczny i łatwy w obsłudze.

pins

Dane techniczne akumulatorowego noża termicznego do styropianu Dedra DED7082

Napięcie zasilania18 V
Zakres temperatur150-500°C
Czas nagrzewania60 s
Długość ostrza150 mm
Masa bez akumulatora0,67kg
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments