Akumulatorowy klucz udarowy YATO YT-82930

Do oferty marki YATO wszedł właśnie najnowszy klucz udarowy zasilany nowoczesnym akumulatorem litowo-jonowym o napięciu 18 V i pojemności 3,0 Ah. Bateria charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami „prądowymi” (wydajnością), trwałością i odpornością na utratę nominalnej pojemności wskutek doładowywania (brak tzw. efektu pamięci).

Klucz przeznaczony jest do pracy z połączeniami wymagającymi dużej siły dokręcania lub odkręcania. Generuje bowiem moment obrotowy o wartości 280 Nm. To wystarczające, aby z łatwością odkręcać i zakręcać śruby na kołach samochodowych lub łączyć nimi elementy stalowych konstrukcji. Sprzęt osiąga maksymalną prędkość obrotową 2200 min-1 i częstotliwość udaru do 3300 min-1. Parametry te

są płynnie regulowane za pomocą włącznika spustowego. Wrzeciono klucza zakończone jest kwadratowym zabierakiem 1/2”, na którym mocuje się specjalne nasadki udarowe. Taki rozmiar uchwytu pozwala przenosić duże momenty obrotowe na połączenia gwintowe. Klucz YATO YT-82930 to elektronarzędzie ergonomiczne – świetne wyważone, z dobrze wyprofilowanym uchwytem głównym pokrytym okładziną antypoślizgową. Jest też dioda oświetlająca miejsce pracy. Klucz jest oferowany w dwóch wersjach (z jednym lub dwoma akumulatorami) i dostarczany w solidnej walizce transportowej.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar