AKUMULATOROWE WIERTARKO-WKRĘTARKI YATO

Do oferty marki YATO wchodzą właśnie dwie nowe wiertarko-wkrętarki YT-82780 i YT-82782. To bliźniacze konstrukcje o identycznych parametrach technicznych. Odróżnia je jeden, ale bardzo istotny szczegół, a mianowicie w modelu YT-82782 do napędu zastosowano silnik produkcji firmy Mabuchi Motor Co. Ltd., którego gwarancją trwałości są najwyższej jakości japońskie podzespoły.

 

Jednostki napędowe w obu wkrętarkach współpracują z 2–biegowymi przekładniami i generują obroty 0–440/min (I bieg) i 0-1650/min (II bieg) oraz maksymalny moment obrotowy o wartości 40 Nm. Prędkość obrotową reguluje się płynnie za pomocą włącznika spustowego, a moment dokręcania można ustawiać pierścieniem sprzęgła z 20 pozycjami. W układzie napędowym znajdziemy też hamulec

wrzeciona pozwalający precyzyjnie wkręcać. Nowe wiertarko-wkrętarki pobierają prąd z systemowych akumulatorów litowo-jonowych o napięciu 18 V i pojemności 2,0 Ah, które mogą posłużyć do zasilania innych narzędzi YATO. Baterie są zabezpieczone elektronicznie przed przegrzaniem w wyniku przeciążenia i przed nadmiernym rozładowaniem. O poziomie naładowania ogniw informuje użytkownika 4-stopniowy wskaźnik diodowy. Do zestawu dołączona jest 1-godzinna ładowarka.

 

Za komfort pracy i obsługi wkrętarek YATO odpowiada też jednoczęściowy uchwyt wiertarski 13 mm z automatyczną blokadą. Z kolei umieszczona pod nim dioda LED doświetla miejsce pracy i pozwala posługiwać się elektronarzędziami nawet w ciemnych pomieszczeniach. Natychmiast świetnie wyprofilowana rękojeść główna z okładzinami antypoślizgowymi to nie tylko gwarancja komfortu pracy, ale także jej bezpieczeństwa.

Marek Pudło, pins

yt-82780_a

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar