AKUMULATOROWE WIERTARKO-WKRĘTARKI FESTOOL QUADRIVE TPC I TDC 18/4 – 4 BIEGI, DUŻA MOC ORAZ ŻADNYCH KOMPROMISÓW

Nowy wymiar wiercenia i wkręcania: Festool prezentuje nowe swoje flagowe produkty – dwie akumulatorowe wiertarko-wkrętarki QUADRIVE TPC i TDC 18/4.

Dwie wiertarko-wkrętarki akumulatorowe firmy Festool zastępują sprawdzone modele z poprzednich lat QUADRIVE PDC i DRC 18/4 i noszą nazwę QUADRIVE TPC i TDC 18/4. Oba nowe produkty są wydajne i wszechstronne, a dzięki 4 biegom perfekcyjnie przystosowane do każdego zastosowania. Dzięki przemyślanej koncepcji zmiany przełożeń oferują odpowiedni do każdego zastosowania moment obrotowy oraz prędkość.

Nie ma znaczenia, czy chodzi o drewno,

czy o metal, nowa akumulatorowa wiertarko-wkrętarka QUADRIVE TDC 18/4 dzięki bezszczotkowemu silnikowi EC-TEC gwarantuje w równej mierze wysoką odporność na obciążenia, jak i trwałość. Równie wydajna i wszechstronna jest nowa wiertarko-wkrętarka udarowa QUADRIVE TPC 18/4, która dzięki możliwości włączenia udaru osiowego imponuje również mocą podczas wiercenia w murze. Oba niezwykle wydajne modele można łączyć z wieloma praktycznymi akcesoriami – doskonale dopasowane elementy wyposażenia sprawiają, że są one niezrównanymi wiertarko-wkrętarkami z najwyższej półki przeznaczonymi do szerokiego zakresu zastosowań. Co więcej, nowe inteligentne zabezpieczenie KickbackStop minimalizuje ryzyko skręcenia nadgarstka w przypadku nagłego zablokowania wiertła.

Cztery biegi – pełna moc

Solidna, 4-biegowa metalowa przekładnia spełnia wszystkie oczekiwania oraz imponuje ogromną mocą i wysoką prędkością obrotową. Bez żadnego problemu wytrzymuje przy tym największe obciążenia. Zastosowano w niej inteligentne rozwiązania, takie jak zoptymalizowana koncepcja przełączania, co umożliwia szybką zmianę biegów. W przypadku nowych wiertarko-wkrętarek TPC i TDC można bezpośrednio zmienić używany bieg na dowolnie wybrany, bez konieczności włączania np. trzeciego przełożenia przy przechodzeniu z drugiego na czwarte. Zapewnia to oszczędność czasu oraz stanowi inteligentne dopełnienie ergonomicznej obsługi. Zastosowane w przekładni prowadnice umożliwiają pewne zablokowanie wybranego biegu podczas włączania go, dzięki czemu m.in. możliwa jest szybka zmiana przełożenia na niższe. Dodatkowym udogodnieniem w złych warunkach oświetleniowych jest możliwości włączenia światła LED.

Przekładnia i silnik wyznaczają nowe wysokie standardy

Niezwykle mocny, bezszczotkowy, a tym samym trwały silnik EC-TEC najnowszej generacji jest gwarancją maksymalnej wydajności obu wkrętarek akumulatorowych. Silnik nie tylko imponuje bardzo wysokim momentem obrotowym i dużą prędkością obrotową pod obciążeniem, ale – podobnie jak wszystkie pozostałe bezszczotkowe jednostki napędowe Festool – został w całości zaprojektowany przez niemieckiego producenta i wyprodukowany we własnym zakładzie produkcyjnym w Niemczech. Doskonale radzi sobie ze wszystkimi pracami związanymi z wkręcaniem i wierceniem, w tym otworów o dużych średnicach, a jednocześnie umożliwia szybki postęp pracy w przypadku mniejszych średnic wiercenia. Bezszczotkowy silnik EC-TEC odporny jest na zużycie i pozwala na optymalne, praktycznie bezstratne wykorzystanie energii akumulatora. Ponadto elektroniczny układ zarządzania i sterowania jego pracą gwarantuje maksymalną żywotność: mikroprocesory monitorują temperaturę i napięcie, jak również pobór prądu przez silnik i elektronikę oraz działanie akumulatora. W połączeniu z niezwykle wytrzymałą przekładnią metalową jednostka napędowa potrafi sprostać wyzwaniom w każdej sytuacji roboczej: od wkręcania z momentem obrotowym do 75 Nm na 1. biegu, po precyzyjne wiercenie z prędkością 3600 obr./min na 4. biegu. Nowe wiertarko-wkrętarki imponują inteligentnie wykorzystaną mocą i precyzją. Po włączeniu udaru osiowego model TPC z łatwością przewierca się przez mur. Na 2. biegu nowi tytani oferują o 40% wyższy moment obrotowy w stosunku do poprzednich modeli PDC i DRC, zapewniając w ten sposób pełną moc nawet w przypadku wkrętów 8-milimetrowych.

Elastyczny system akumulatorowy gwarantuje inteligentną wydajność

W zastosowaniach wymagających wysokiej mocy akumulator Li-HighPower Compact 4,0 Ah

zapewnia idealne połączenie mocy, kompaktowości i lekkości. Jeśli wymagana jest jeszcze większa wydajność i dłuższy czas pracy, akumulator 5,2 Ah jest właściwym wyborem w przypadku szczególnie trudnych prac związanych z wierceniem i wkręcaniem.

Wszechstronny lider w swojej klasie

Liczne akcesoria w połączeniu z idealnie dopasowanymi elementami wyposażenia sprawiają, że zarówno TPC, jak i TDC są najbardziej uniwersalnymi wiertarko-wkrętarkami akumulatorowymi – niezrównanymi w swojej klasie. Inteligentne złącze FastFix umożliwia szybką i beznarzędziową wymianę akcesoriów do elastycznego wiercenia i wkręcania, w tym również pod kątem. Ogranicznik głębokości i głowica mimośrodowa umożliwia dodatkowo wkręcanie z ograniczeniem głębokości blisko krawędzi. Funkcja szybkiej regulacji położenia kątowego jest dostępna zarówno w przypadku nowej głowicy kątowej (AN-UNI), jak i mimośrodowej (EX-UNI) i odbywa się błyskawicznie poprzez proste obracanie zielonego pierścienia. Regulacja ta nie wymaga przy tym zdjęcia głowic z maszyny.

Kompaktowa budowa i wysoki poziom bezpieczeństwa

Dzięki doskonałej ergonomii uchwytu i krótkiej konstrukcji oba urządzenia perfekcyjnie leżą w dłoni. A jeśli podczas wkręcania sytuacja stanie się niebezpieczna, elektroniczne zabezpieczenie KickbackStop minimalizuje ryzyko skręcenia nadgarstka w przypadku nagłego zablokowania wiertła. Zoptymalizowana regulacja momentu obrotowego zapobiega niezamierzonej zmianie ustawionej jego wartości. Dodatkowym atutem są takie komfortowe rozwiązania, jak solidny zaczep do paska z możliwością montażu po obu stronach i magnetyczny magazyn bitów, który zapewnia bezpieczne ich zamontowanie i przechowywanie na wiertarko-wkrętarce.

Praktyczne funkcje dodatkowe dzięki aplikacji Festool Work

Dzięki bezpłatnej aplikacji Festool Work (iOS i Android) i akumulatorowi z funkcją Bluetooth obie wiertarko-wkrętarki akumulatorowe oferują wiele praktycznych funkcji dodatkowych, dzięki którym można np. ustawić jasność i czas świecenia oświetlenia LED. Osoby leworęczne mogą użyć aplikacji Work do zmiany położenia przełącznika P-L w taki sposób, aby w przypadku obrotów w prawo wystawał po prawej stronie maszyny, a tym samym nie urażał dłoni osoby leworęcznej. Dodatkowo można przeprowadzać aktualizacje oprogramowania lub w przypadku konieczności skorzystania z serwisu zlecić naprawę online oraz użyć z wielu innych funkcji. Funkcja IoT (przełączanie P-L i sterowanie LED) będzie dostępna w najnowszej wersji aplikacji Festool Work w drugim kwartale 2021 r.

Dane techniczne wiertarko-wkrętarek Festool QUADRIVE TPC i TDC 18/4

Napięcie akumulatora18 V
Prędkość obrotowa na biegu jałowym (I/II/III/IV bieg)0-500/0-800/0-2350/0-3600 min-1
Maks. moment obrotowy na I biegu (drewno/stal)50 / 75 Nm
Ciężar przy 4,0 i 5,2 Ah1,9/2,0 kg
Zakres mocowania uchwytu wiertarskiego 1,5-13 mm

Niepokonany duet

Wiertarko-wkrętarki TPC i TDC są niezastąpionymi pomocnikami na budowie. W połączeniu z nową zagłębiarką TSC 55 stanowią niepokonany duet we wszystkich sytuacjach roboczych – niezależnie od tego, czy chodzi o cięcie, czy wkręcanie. Prezentowane wiertarko-wkrętarki QUADRIVE TPC 18/4 i QUADRIVE TDC 18/4 będą dostępne w sklepach specjalistycznych od kwietnia br., zaś nowe wiertła kręte do obu maszyn od wiosny. Od kwietnia możliwy będzie też zakup nowej wersji zagłębiarki akumulatorowej Festool TSC 55.

opr.HB
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments