Akumulatorowe wiertarko-wkrętarki Festool CXS 12 i TXS 12

Kompaktowa konstrukcja i imponująca wydajność w klasie 12 V – to cechy obu akumulatorowych wiertarko-wkrętarek Festool CXS 12 i TXS 12. Są więc one doskonałym uzupełnieniem większych 18-woltowych modeli CXS 18 i TXS 18.

Do wiertarko-wkrętarek CXS 12 i TXS 12 bez problemu pasują wszystkie nasadki od 18-woltowych wiertarko-wkrętarek Festool. Ich kompaktowy akumulator jest kompatybilny ze wszystkimi ładowarkami z asortymentu produktów bezprzewodowych 18 V, zaś ładowarka TCL 6 znajduje się w ich kompletacji. Dzięki mocnemu, bezszczotkowemu silnikowi EC-TEC nowe wiertarko-wkrętarki doskonale radzą sobie z każdym zadaniem montażowym, które wykonuje się tego typu sprzętem klasy kompaktowej. Jak ich symbole wskazują, mają

kształty C i T. Typowy dla Festool, unikalny kształt C umożliwia precyzyjną pracę w osi wiercenia i wkręcania. Z kolei klasyczny kształt T zapewnia łatwą obsługę i niewielką odległość od obrabianego przedmiotu. Obie wiertarko-wkrętarki C i T są równorzędne pod względem ergonomii i identyczne pod względem technicznym. Ponieważ są kompaktowe i lekkie, prace montażowe w ograniczonych przestrzeniach nie stanowią dla nich problemu. Z akumulatorem i zaczepem do paska obie wiertarko-wkrętaki ważą bowiem tylko 1200 gramów. Zastosowane w nich złącze FastFix oraz system CENTROTEC pozwalają na szybką wymianę akcesoriów. Można w nich stosować liczne nasadki, które znacznie zwiększają zakres działania.

Technologia akumulatorowa i urządzenia zasilane akumulatorowo to niezwykle ważny trend na rynku narzędzi. Również nasza firma odpowiednio dostosowała strategię działania i nieustannie rozszerza swoją ofertę w tym zakresie. Nie kierujemy się jednak ślepo hasłem „akumulator za wszelką cenę”, lecz wybieramy sposób zasilania, który najlepiej pasuje do danego zastosowania. Naszym celem jest osiąganie najlepszych rezultatów, dzięki czemu urządzenia funkcjonują bez zarzutu, a jednocześnie sprawiają, że praca w branży rzemieślniczej staje się łatwiejsza, bezpieczniejsza i bardziej komfortowa – mówi Sascha Menges, CEO w Festool GmbH. To podejście jest widoczne w nowych produktach akumulatorowych Festool, w tym także w wiertarko-wkrętarkach CXS 12 i TXS 12. Będą one dostępne w sklepach od października 2023 r. Więcej informacji znajduje się na stronie www.festool.pl.

Dane techniczne wiertarko-wkrętarek Festool CXS 12 i TXS 12

Napięcie akumulatora10,8 V
Biegi2
Prędkość obrotowa na biegu jałowym 1./2. bieg 0 - 470/0 – 1600 min-1
Średnica wiertła do drewna/stali35/10 mm
Regulacja momentu obrotowego (1./2. bieg) 1,1- 8/0,4-2,3 Nm
Maks. moment obrot. w drewnie/stali 17/30 Nm
Zakres mocowania uchwytu wiertarskiego 1-10 mm
Pojemność akumulatora 2,5 Ah
Waga produktu z uchwytem wiertarskim, akumulatorem i zaczepem do paska1,2 kg

opr.HB

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments