AKUMULATOROWE NOŻYCE DO ŻYWOPŁOTU YATO YT-82832

W katalogu elektronarzędzi YATO znalazły się właśnie nożyce akumulatorowe 18 V oznaczone jako YT-82832.

Nożyce YATO YT-82832 są przeznaczone do przycinania i formowania żywopłotów oraz krzewów. Idealnie nadają się do pracy w miejscach trudno dostępnych, gdzie liczy się poręczność i niewielka masa. Wyposażono je w obustronnie tnącą listwę o długości 56 cm, która porusza się z maksymalną prędkością 1050 suwów/min i pozwala skracać łodygi roślin i gałęzie o maksymalnej średnicy 16 mm. W układzie napędowym konstruktorzy zastosowali hamulec bezpieczeństwa, który rozłącza zasilanie w momencie zakleszczenia się gałęzi między zębami listwy. W konstrukcji nożyc znajdziemy też wiele rozwiązań podnoszących poziom bezpieczeństwa pracy:

zderzak chroniący przed odbiciem nożyc od ziemi, obsługiwany dwoma rękami wyłącznik bezpieczeństwa oraz przezroczystą osłonę chroniącą dłonie operatora przed podrapaniem krzewami. Rękojeść główna nożyc pokryta została miękkim antypoślizgowym materiałem, który pozwala na pewny chwyt.

 

yt-82832_a
Nożyce YATO YT-82832 czerpią energię z litowo-jonowego akumulatora o napięciu 18 V i pojemności 2.0 Ah. Ponieważ jest to bateria systemowa, pasująca do innych elektronarzędzi YATO, użytkownik może opcjonalnie stosować większe akumulatory o pojemnościach 3.0 i 4.0 Ah. Ogniwa zabezpieczone są elektronicznie przed przeciążeniami (przegrzaniem), a o ich poziomie naładowania informuje 4-stopniowy wskaźnik diodowy.

MarekPudło
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments