AKUMULATOROWE NOŻYCE DO ŻYWOPŁOTU TRYTON TJD90

Zadbany żywopłot stanowi ozdobę każdego ogrodu. Żeby jednak rośliny były estetyczne i zdrowe, muszą podlegać systematycznym zabiegom. Cotygodniowe cięcie jest wręcz obowiązkiem. Czynność ta wcale nie musi być męcząca i nużąca. Wystarczy użyć odpowiedniego elektronarzędzia. Gdy na naszej nieruchomości mamy niezbyt dużo żywopłotu, najlepszym narzędziem do jego cięcia będzie oczywiście narzędzie akumulatorowe. Łatwość poruszania się po podwórku, brak ograniczeń ze względu na plączący się wokół nóg kabel i bezpieczeństwo pracy nawet z wilgotną roślinnością to największe zalety tego typu rozwiązań.

 

Głównym elementem akumulatorowych nożyc do żywopłotu Tryton TJD90 jest dwuelementowa listwa o długości 54 cm. Składa się ona z dwóch części

– stałej i ruchomej. Po podłużnej listwie z nieruchomymi zębami tnącymi porusza się element tnący z ostrzami. Pędy żywopłotu trafiają między stałe elementy dolnej listwy i są obcinane przez przesuwające się noże górnej części. Zęby tnące poruszające się z częstotliwością 1400 suwów/min potrafią przeciąć gałęzie o maksymalnej grubości 14 mm. Warto w tym miejscu napisać, że zęby tną bardzo skutecznie i są trwałe i odporne na stępianie.
Obsługa akumulatorowych nożyc do żywopłotu Tryton TJD90 nie jest trudna. Sprzęt uruchamia się włącznikiem spustowym w tylnej rękojeści głównej. Żeby urządzenie zaczęło pracować, trzeba równocześnie wciskać drugi włącznik bezpieczeństwa. Rękojeść główna (tylna) pokryta jest antypoślizgowym materiałem. Przedni uchwyt pomocniczy w kształcie litery „D” pozwala wygodnie trzymać maszynę zarówno przy cięciu w poziomie, jak i w pionie.

 

Aktualnie w skład rodziny urządzeń Tryton zasilanych z systemowego akumulatora wchodzi osiem różnych maszyn: dwie wiertarko-wkrętarki, szlifierka kątowa, pilarka tarczowa, piła szablasta, wyrzynarka, dmuchawa do liści oraz nożyce do żywopłotu.
Sercem systemu jest akumulator. Tryton proponuje trzy rodzaje baterii. Różnią się one pojemnością. Podstawowy model o standardowej pojemności 1,5 Ah, pośredni – 2 Ah, a najpojemniejszy – 4 Ah

Dla typowych użytkowników domowych wystarczy bateria 1,5 Ah. Dla rzemieślników optymalnym wyborem będzie akumulator 4 Ah. Energia w nim zgromadzona w większości przypadków jest wystarczająca do napędzania maszyn przez 60 min. Jeśli chodzi o konstrukcję serca systemu Tryton 20V, to dwa akumulatory wyposażone są w ogniwa renomowanego światowego producenta smartfonów i urządzeń RTV i AGD. Zadbano także o wysoką jakość elementów sterujących oraz chroniących baterię przed przypadkowym uszkodzeniem mechanicznym. Dodatkowo każdy akumulator został wyposażony w intuicyjny wskaźnik poziomu naładowania. Skalę odwzorowują diody led.
W systemie Tryton 20V do wyboru mamy dwie ładowarki. Podstawowa i zarazem tańsza ładowarka TJ3LD jest w stanie naładować baterię w czasie od trzech do pięciu godzin. W systemie nie mogło oczywiście zabraknąć szybkiej ładowarki. Decydując się na model TJ1LD, naładujemy każdy akumulator 1,5 Ah i 2 Ah w czasie około jednej godziny, a akumulator 4Ah w czasie około dwóch godzin.

JCH

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar