AKUMULATOROWE MULTINARZĘDZIE METABO MT 18 LTX

Podczas prac związanych z zabudową wnętrz oraz wykonywaniem instalacji często spotykamy się z potrzebą cięcia, podcinania, pasowania elementów wykonanych z różnych materiałów. Właśnie do tego typu prac Metabo oferuje przenośne akumulatorowe narzędzie wielofunkcyjne MT 18 LTX.

 

Narzędzie wielofunkcyjne Metabo MT 18 LTX jest kolejnym specjalistycznym narzędziem akumulatorowym niemieckiego producenta w klasie 18 V. Jest to narzędzie generujące oscylacje osiowe o amplitudzie 3,2°, charakteryzujące się dużą wydajnością porównywalną z urządzeniami zasilanymi sieciowo. Dzięki szerokiej gamie zastosowań MT 18 LTX jest idealnym elektronarzędziem do różnych zadań związanych z zabudową wnętrz, pracami instalacyjnymi i wykończeniowymi. Podczas cięcia, szlifowania, zeskrobywania i zdzierania różnych materiałów Metabo

MT 18 LTX zapewnia szybki postęp prac. Jest to możliwe dzięki połączeniu wydajnej technologii akumulatorów Metabo Ultra-M i elektroniki VTC, która utrzymuje stałą prędkość pracy pod zmiennym obciążeniem, oraz dużego kąta oscylacji narzędzia roboczego. Dzięki smukłej konstrukcji i antypoślizgowej powierzchni uchwytu wykonanego w technologii soft grip maszyna wygodnie leży w dłoni i nie powoduje zmęczenia podczas pracy, gdyż ma niewielką masę (2 kg z akumulatorem 5,2 Ah lub 1,8 kg w wersji Compact z akumulatorem 2,0 Ah).

1302171S_51

Urządzenie wyposażone jest w uchwyt narzędziowy kompatybilny z osprzętem klasy OIS, Starlock itd. Możliwość ustawienia narzędzi roboczych w różnych pozycjach ułatwia wykonanie pracy w miejscach trudno dostępnych oraz precyzyjne przyłożenie narzędzia do obrabianego materiału. Dzięki temu, posługując się multinarzędziem Metabo MT 18 LTX, jesteśmy w stanie wykonać prace, które byłyby bardzo trudne do realizacji inną metodą. Np. gdy zachodzi konieczność cięcia beziskrowego, która wyklucza użycie szlifierki kątowej. W przypadku gdy tniemy materiały wrażliwe na przegrzanie, możemy w multinarzędziu Metabo MT 18 LTX skorzystać z regulacji częstotliwości oscylacji w zakresie 7000–18.000/min i wykonać takie zadania stosunkowo szybko oraz bez obawy o uszkodzenie obrabianych elementów.

1302100D_01

W Metabo MT 18 LTX wszystkie profesjonalne akcesoria dostępne na rynku możemy zamocować albo bezpośrednio, albo przez adapter znajdujący w standardowym wyposażeniu maszyny. System beznarzędziowej wymiany narzędzi roboczych Metabo Quick umożliwia łatwą wymianę akcesoriów, a tym samym szybkie przezbrojenie multinarzędzia do różnych zastosowań. Z kolei za pośrednictwem adaptera odsysającego możemy podłączyć do Metabo MT 18 LTX wąż odkurzacza przemysłowego i prace szlifierskie wykonywać w sposób czysty oraz efektywny. Narzędzie wielofunkcyjne MT 18 LTX wyposażone jest też w dwie mocne diody LED, które oświetlają miejsce pracy, zapewniając dobry widok linii cięcia w narożach i ciemnych miejscach.

1302100A_01N

Należy tu wspomnieć, że akcesoria robocze do najważniejszych zastosowań otrzymujemy w zakresie w zakresie dostawy multinarzędzia Metabo MT 18 LTX. Jest ono również dostępne w sprzedaży bez akumulatorów i ładowarki oraz w tzw. zestawach Combo oraz należy do elastycznego systemu Metabo Pick + Mix. Użytkownicy tego systemu mogą wybierać spośród 16 grup bezprzewodowych narzędzi Metabo i indywidualnie zestawiać z akumulatorami, ładowarkami i rozwiązaniami transportowymi.
Reasumując, akumulatorowe multinarzędzie Metabo MT 18 LTX oferuje ogromne możliwości zastosowań profesjonalnych, a przy tym odznacza się bardzo wysoką efektywnością i trwałością, gdyż jest narzędziem wykonanym w najwyższych standardach jakościowych.

TŻ, pins

 

Dane techniczne narzędzia wielofunkcyjnego Metabo MT 18 LTX

ModelMT 18 LTX
Rodzaj akumulatoraLi-Ion
Napięcie akumulatora18 V
Pojemność akumulatora5,2 Ah
Częstotliwość oscylacji na biegu jałowym7000 – 18000/min.
Kąt oscylacji lewo/prawo±1,6° (3,2°)
Ciężar (z akumulatorem Li-Power 5,2 Ah)2,0 kg
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments