AKUMULATOROWE LAMPY WARSZTATOWE LED VOREL 82719 I 82728

Akumulatorowe lampy warsztatowe LED Vorel 82719 i 82728 to lampy, w których źródłem światła są diody LED, a energia czerpana jest z wewnętrznych akumulatorów Li-Ion.

 

To właśnie w zasilaniu należy upatrywać największą zaletę tych dwóch rozwiązań – nowoczesne ogniwa litowo-jonowe są nie tylko bardzo wydajne (obie nowe lampy mają akumulatory o pojemności 2 Ah, które zapewniają nawet 4–4,5 godz. ciągłego świecenia), ale również przyjazne w codziennej obsłudze. Można je doładowywać w dowolnym momencie bez obaw o efekt pamięci, czyli zmniejszania się pojemności wraz z kolejnymi ładowaniami. Akumulatory w lampach Vorel można ładować zarówno z sieci 230 V (czas ładowania 4 godz.),

jak i z zapalniczki samochodowej (obie ładowarki w zestawach z lampami). O konieczności podłączenia lamp do ładowarek informują umieszczone na obudowach wskaźniki diodowe.

Vorel_82728-2

Vorel 82719 to wręcz kieszonkowa lampa o dużych możliwościach zastosowania. Można jej bowiem używać jako latarki ręcznej (diody czołowe ze światłem skupionym), podwieszanej lampy warsztatowej z obrotowym haczykiem 360° czy lampy magnetycznej mocowanej do stalowych elementów w komorze silnika samochodowego lub w podwoziu. Diody COB LED generują mocne, zimne światło o strukturze rozproszonej. Taka barwa i intensywność zapewniają doskonałą widoczność w najciemniejszych zakamarkach warsztatowych.

 

Funkcjonalność modelu Vorel 82728 jest bardzo podobna do modelu 82719 – model ten również ma obrotowy haczyk i magnes w tylnej części obudowy. Jednak nie zastosowano w nim diod czołowych, a zdecydowanie większy panel z diodami SMD LED, które generują światło o mocy strumienia 200 lumenów. Gwarantują one wydajną i komfortową pracę nawet w najciemniejszych miejscach.

 

Autor:   Marek Pudło

Vorel_82728_a-3 Vorel_82719-1

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments