AKUMULATOROWA ZAKRĘTARKA UDAROWA YATO YT-82800

W serii nowych bezprzewodowych elektronarzędzi należących do systemu 18 V marki YATO znalazła się akumulatorowa zakrętarka udarowa YT-82800. To wielofunkcyjne urządzenie przeznaczone jest do montażu i demontażu nakrętek, śrub i wkrętów.

 

Akumulatorowa zakrętarka udarowa YATO YT-82800 sprawdzi się podczas seryjnego montażu tras kablowych, obejm, a także długich wkrętów ciesielskich. Jej wysoki moment obrotowy umożliwia pracę w drewnie i metalu, a niewielkie gabaryty oraz mały ciężar pozwalają na swobodne manewrowanie urządzeniem przy uniesionych ramionach operatora.

 

Sprzęt oferuje moment o wartości 160 Nm i dysponuje obrotami na biegu jałowym wynoszącymi 3000/min. Przez kowadełkowy mechanizm udarowy generuje do 3000 udarów na minutę. Oba parametry pracy

regulowane są płynnie za pomocą włącznika spustowego. W urządzeniu można zmieniać kierunek obrotów wrzeciona. Służy do tego przełącznik słupkowy. W swojej zakrętarce YATO zastosowało 6-kątny gniazdowy uchwyt narzędziowy 1/4”. Urządzenie wyposażono w 4-polowy silnik prądu i wysokotrwałą 1-biegową przekładnię planetarną ze stalowymi zębatkami o twardości 53–56 HRC. Wraz z kowadełkowym mechanizmem udarowym mieści się ona w obudowie metalowej. W zakrętarce zastosowano też wytrzymały gumowany korpus z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym.

YT-82800

Prezentowana maszyna jest ergonomiczna – ma optymalnie rozłożony środek ciężkości, kompaktowe wymiary, pasującą do dłoni rękojeść i metalowy zaczep na pasek. Czerpie energię z systemowego akumulatora litowo-jonowego o napięciu 18 V i pojemności 2,0 Ah, którym można zasilać elektronarzędzia należące do systemu 18 V marki YATO. Wyposażony jest on w 4-stopniowy wskaźnik naładowania i zabezpieczenie przeciw przegrzaniuogniw.

pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments