AKUMULATOROWA WYRZYNARKA YATO YT-82822

Nowa akumulatorowa wyrzynarka YATO YT-82822 o konstrukcji żelazkowej przeznaczona jest do cięcia desek, paneli, płyt wiórowych oraz elementów metalowych, blach, PCV, poliwęglanu komorowego, pleksi. Przy użyciu odpowiednich brzeszczotów umożliwia wycinanie otworów pod zlewozmywaki, baterie kuchenne itp.

Kompaktowy rozmiar akumulatorowej wyrzynarki YATO YT-82822 zapewnia swobodne manewrowanie narzędziem oraz doskonałe prowadzenie po wyznaczonej linii, również w trudno dostępnych miejscach. Maszyna czerpie energię z systemowych akumulatorów Li-Ion o napięciu 18 V i pojemności 2,0 Ah, którymi mogą być też zasilane inne elektronarzędzia bezprzewodowe YATO należące do systemu 18 V. W sprzedaży dostępne są również baterie o większych pojemnościach: 3,0 i 4,0 Ah, a każda

z nich wyposażona jest w elektronikę zabezpieczającą ogniwa przed przegrzaniem. Energii w akumulatorze 2,0 Ah wystarczy do przecięcia ok. 30 m.b. paneli AC4 8 mm lub wykonania 80 cięć łaty 40 x 60 mm. Wskaźnik diodowy naładowania baterii pomaga w odpowiednim czasie podłączyć ją do szybkiej ładowarki i napełnić energią w zaledwie 60 min.

 

yt-82822
Silnik wyrzynarki YATO YT-82822 zapewnia maksymalną częstotliwość skoków brzeszczotu wynoszącą 2500 min-1. Przetniemy nią elementy drewniane o grubości do 50 mm oraz metalowe do 5 mm. Co ważne, w układzie napędowym zastosowano 3-stopniowy mechanizm podcinania, który nadaje brzeszczotowi ruch po łuku. Dzięki temu, w zależności od potrzeb, możemy ciąć albo bardzo szybko, albo precyzyjnie (wyłączone podcinanie). W maszynie zastosowano beznarzędziowo obsługiwany uchwyt do szybkiej wymiany osprzętu. Stopa, oprócz regulacji kąta cięcia skośnego (do 45°), ma otwory służące do zamontowania prowadnicy równoległej. Wyrzynarkę wyposażono w samodzielny, zintegrowany system wydmuchu wiórów. Można do niej podłączyć też wąż odkurzacza warsztatowego i z jego pomocą usuwać pył z pola pracy.

Narzędzie dostępne jest w zestawie z baterią i ładowarką lub też solo (YT-82823).

Marek Pudło,pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments