Akumulatorowa wyrzynarka Makita JV001G – stabilne, czyste i szybkie cięcia

Wyrzynarka Makita JV001G to nowoczesne narzędzie bezprzewodowe z serii XGT 40 Vmax. Dzięki potężnym 40-woltowym akumulatorom XGT 40 Vmax zapewnia efektywną obróbkę zróżnicowanej gamy materiałów.

Rozwiązania ułatwiające pracę i obsługę wyrzynarki

Wyrzynarka Makita JV001G została zaprojektowana z myślą o wygodzie użytkownika, efektywnym i dokładnym cięciu – ma ona ergonomiczny uchwyt i mocny silnik bezszczotkowy o mocy 700 W, który gwarantuje precyzyjne cięcie z prędkością 800-3500 suwów na minutę. Dzięki zaawansowanej elektronice można z łatwością dostosować tempo pracy, regulując je 6-stopniowym pokrętłem. Elektronika oferuje też takie praktyczne funkcje, jak miękki start i automatyczny hamulec, obniżenie suwów na biegu jałowym (soft

no load). Rozwiązania te zwiększają bezpieczeństwo, kontrolę nad elektronarzędziem i pozwalają oszczędzać energię akumulatora. Sprzęt wykonano w technologii XPT, dzięki czemu jest on odporny na pył i wilgoć i może pracować w trudnych warunkach.

Obsługa prezentowanej wyrzynarki jest intuicyjna – do jej uruchamiania służą dwie pary przycisków wygodnie rozmieszczonych dla osób zarówno prawo-, jak i leworęcznych. Z kolei wymiana brzeszczotu nie wymaga użycia żadnych narzędzi. Co ważne, linię cięcia skutecznie doświetlają diody LED, których jasność jest regulowana.

Wysoka efektywność cięcia

Omawiana wyrzynarka Makita JV001G wypada bardzo korzystnie w porównaniu z przewodowymi jej odpowiednikami – jest o 20-30% bardziej wydajna, co oznacza, że szybciej i efektywniej radzi sobie z cięciem drewna, aluminium czy nawet stali. Oferuje dwa tryby pracy – użytkownik może bowiem wybierać między (1) liniowym ruchem brzeszczotu i () z podcinaniem, które jest regulowane 3-stopniowo.

Oprócz wysokiej wydajności i dokładności pracy, wyrzynarka Makita JV001G pozytywnie zaskakuje niską masą – bez akumulatora waży tylko 1,9 kg. Dzięki temu praca nią jest komfortowa i niemęcząca. Urządzenie wyposażone jest też w króciec do odkurzacza przemysłowego, co z kolei umożliwia znaczne zredukowanie zapylenia podczas pracy. Zasilane jest z systemowych 40-woltowych akumulatorów Makita z linii XGT 40 Vmax o pojemnościach od 2.0 do 8.0 Ah.

Podsumowując, Makita JV001G to zaawansowana technicznie, wszechstronna i prosta w obsłudze wyrzynarka, która pozwala na precyzyjne i szybkie cięcia wielu zróżnicowanych materiałów. Z jej zalet skorzystają profesjonaliści z wielu branż – od stolarzy po instalatorów.

Akumulatorowa wyrzynarka Makita JV001G – dane techniczne

Napięcie zasilania (maksymalne/średnie)40 V /36 V
Moc znamionowa700 W
Prędkość skokowa bez obciążenia800-3500 min-1
Długość skoku brzeszczotu 26 mm
Głębokość cięcia w drewnie/ aluminium/stali zwykłej135/20/10 mm
Skos cięcia±45°
Akumulatory zasilające (napięcie maks./pojemność)40 V/2.0, 2.5. 4.0, 5.0 lub 8.0 Ah
Ciężar bez akumulatora1,9 kg

pins

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments