AKUMULATOROWA UKOŚNICA YATO YT-82816

18-woltowy akumulator litowo-jonowy o pojemności 4,0 Ah w zupełności wystarcza do wydajnego zasilania najnowszej ukośnicy YATO YT-82816. Okazuje się bowiem, że elektronarzędziem tym na jednym ładowaniu wykonamy ok. 100 cięć łaty dachowej o wymiarach 40 x 60 mm.

Akumulatorowa ukośnica YATO YT-82816 umożliwia cięcie elementów o maksymalnej grubości/długości 51/203 mm (90°) lub 35/152 mm (45°). Jest elektronarzędziem profesjonalnym, które można wykorzystywać do pełnego spektrum prac stolarskich i ogólnobudowlanych, m.in. do cięcia listew przypodłogowych, paneli, podbitki, parkietów, kantówek, łat, a także listew cokołowych i PVC czy korytek kablowych.

 

Głowica tnąca urządzenia, mieszcząca w sobie silnik generujący obroty 3600/min i tarczę o średnicy 185

mm oraz uchwyt główny i mocowanie akumulatora, porusza się wzdłużnie na łożyskach i dwóch prowadnicach rurowych. Można ją pochylać w pionie, co umożliwia cięcia ukosowe do 45°. W poziomie urządzeniem wykonamy cięcia skośne pod kątami ±47°. Dokładne ustawienie skosów cięcia umożliwiają dwie podziałki kątowe. Precyzyjną obróbkę ułatwia też wskaźnik laserowy. Wyświetla on czerwoną linię na ułożonym na blacie elemencie, wskazując dokładnie przebieg linii cięcia.


Metalowy stół roboczy ukośnicy YATO YT-82816 ma rozsuwane przykładnie oporowe z naniesionymi podziałkami milimetrowymi oraz ściski imadłowe. Rozwiązania te umożliwiają prawidłowe i pewne zamocowanie materiału na blacie. Prezentowana maszyna wyposażona jest w tzw. poszerzenia, czyli wysuwane z boków podstawy. Wykorzystuje się je do cięcia długich elementów niemieszczących się na pilarce.

 

 

Ukośnica YATO ma dwie osłony tarczy tnącej: górną nieruchomą i dolną, która odkrywa ostrze w momencie opuszczania głowicy i jest zintegrowana z włącznikiem. Bardzo ważnym elementem konstrukcyjnym nowej akumulatorowej ukośnicy YATO jest króciec. Można na nim zamontować znajdujący się w wyposażeniu worek na wióry lub podłączyć wąż odkurzacza warsztatowego. Kompaktowe wymiary i uchwyt transportowy w centralnej części obudowy ukośnicy umożliwiają jej łatwe przenoszenie.

 

Marek Pudło,pins

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments