Akumulatorowa ukośnica Festool KSC 60

Akumulatorowa ukośnica Festool KSC 60 zapewnia wysoce precyzyjne cięcia poprzeczne i na jednym ładowaniu akumulatora pracuje cały dzień.

Korzyści z pracy ukośnicą Festool KSC 60

Co mają ze sobą wspólnego układanie podłóg, budowa elewacji, obróbka drewna i wykończenie wnętrz? To proste: do wszystkich tych zadań potrzebna jest kompaktowa ukośnica, którą cechuje wysoka precyzja i elastyczność, a przede wszystkim stuprocentowa niezawodność. Festool właśnie wprowadza nową akumulatorową pilarkę KSC 60, typu ukośnica z posuwem, oddając użytkownikom poręczne, uniwersalne urządzenie z akumulatorem litowo-jonowym i silnikiem bezszczotkowym najnowszej generacji. Silnik ten, w połączeniu z systemem podwójnych akumulatorów, zapewnia pełną moc i wytrzymałość przez cały

dzień.

Festool konsekwentnie rozszerza swoją bogatą ofertę urządzeń akumulatorowych. Akumulatorowa ukośnica Festool KAPEX KSC 60 jest niezwykle mocna, a przy tym elastyczna w użyciu dzięki możliwości obustronnego ustawiania kąta skosu do 60°, jak i obustronnego ustawiania kąta nachylenia do 46° (prawa strona) lub 47° (lewa strona). Dwukolumnowa prowadnica z podwójnym ułożyskowaniem zapewnia precyzyjne, płynne prowadzenie tarczy pilarskiej, dzięki czemu każde cięcie jest idealne, wykonane bez chybotania i szarpania. Lampa LED rzuca cień tarczy pilarskiej na obrabiany materiał, co wyznacza dokładną linię przy jednoczesnym zachowaniu optymalnego widoku rysy. Ukośnica z posuwem KSC 60 jest standardowo wyposażona w worek na pył do zastosowań przenośnych i mniejszych prac. W zakres zestawu wchodzi również praktyczny kątomierz nastawny. Dzięki niemu pomiar i przenoszenie kątów wewnętrznych i zewnętrznych jest proste, szybkie i bezbłędne. Inteligentny szczegół: dodatkowe nóżki umożliwiają podwyższenie stołu roboczego KSC 60 dokładnie do wysokości Systainerów SYS 3 M 112 lub SYS 1. Mogą więc one zostać wykorzystane jako stół roboczy, na którym można bezpiecznie oprzeć długie elementy obrabiane. Precyzja nie jest więc dziełem przypadku jest zapewniona cięcie po cięciu.

Moc silnika bezszczotkowego i zasilanie akumulatorowe przez cały dzień

Ukośnica z posuwem KSC 60 pod względem wydajności w niczym nie ustępuje siostrzanej KS 60 zasilanej sieciowo. Dzieje się tak dzięki doskonale skoordynowanemu współdziałaniu akumulatora i silnika. – W KSC 60 zastosowaliśmy bezszczotkowy silnik EC-TEC najnowszej generacji. Charakteryzuje się on kompaktową budową, niewielkim ciężarem i wysoką wydajnością – mówi Boris Seyfried, menedżer produktu w dziale pilarek Festool. Wstępny wybór prędkości obrotowej umożliwia dopasowanie jej do obrabianego materiału. Wysokiej jakości tarcze pilarskie do materiałów drewnianych, laminatów lub aluminium sprawiają, że precyzja nie jest dziełem przypadku. Inteligentny system podwójnych akumulatorów zapewnia większą siłę i zasięg: Ukośnica KSC 60 może być zasilana jednym lub dwoma akumulatorami 18 V Festool, co wystarcza na cały dzień pracy. Na placu budowy nowa ukośnica KSC 60 o kompaktowej konstrukcji z prowadnicami kończącymi się równo z powierzchnią i ergonomicznie rozmieszczonymi uchwytami do przenoszenia oraz praktyczną blokadą transportową okazuje się być niebywale mobilna.

Typowe dla Festool: inteligentny system

Dopełnieniem całości jest wyposażenie systemowe, idealnie dopasowane do KAPEX KSC 60. Należą do niego tarcze pilarskie do każdego zastosowania, które w połączeniu z możliwością wstępnego ustawienia prędkości obrotowej gwarantują perfekcyjne rezultat i cięcia dostosowane do materiału. Moduł transportowy do KSC 60 służy zarówno do mocowania, jak i przewożenia. Dzięki temu transport KAPEX KSC 60 staje się jeszcze łatwiejszy. Co więcej, KAPEX KSC 60 można ustawić na wysokości roboczej chroniącej plecy. Rozstawianie jest szybkie i łatwe dzięki przemyślanemu mechanizmowi. Nieprzerwana praca jest możliwa dzięki zestawowi do zasilania zalecanemu dla KSC 60: zawiera on dwa akumulatory 5,2 Ah i podwójną ładowarkę w nowym Systainerze³. Ładowarka może być używana do ładowania dwóch akumulatorów w tym samym czasie.

Kompleksowa ochrona

Brak zmartwień w codziennej pracy – wszystkie akumulatory i ładowarki Festool, podobnie jak wszystkie narzędzia Festool, są kompleksowo

zabezpieczone poprzez Festool Service. Nowa akumulatorowa ukośnica przesuwna KSC 60 będzie dostępna u autoryzowanych dystrybutorów Festool od września 2022 r. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.festool.pl.

opr.HB

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments