AKUMULATOROWA SZLIFIERKA KĄTOWA YATO YT-82829 Z SILNIKIEM BEZSZCZOTKOWYM

Marka YATO dynamicznie rozwija swoją ofertę elektronarzędzi akumulatorowych klasy 18 V. Niedawno ich rodzinę powiększyła szlifierka kątowa YT-82829 z silnikiem bezszczotkowym i regulacją obrotów.

Akumulatorowa szlifierka kątowa YATO YT-82829 to elektronarzędzie dla wymagających użytkowników. Wyposażono ją w wysokosprawny i trwały silnik bezszczotkowy oraz elektronikę sterującą oferującą takie funkcje, jak regulacja obrotów w zakresie 2000-9000/min oraz łagodny rozuch, który m.in. wydłuża żywotność przekładni. Kombinacja wysokiego momentu obrotowego i wysokiej prędkości obrotowej gwarantuje wydajną pracę: szybkie cięcia i dużą ich liczbę na

jednym ładowaniu akumulatora. Z kolei wysoki poziom bezpieczeństwa pracy zapewnia sprzęgło przeciążeniowe, które chroni operatora przed wstecznym momentem obrotowym. Podczas zakleszczenia tarczy maszyna więc nie szarpie, lecz zatrzymuje błyskawicznie tarczę. Wloty powietrza znajdujące się w obudowie prezentowanego elektronarzędzia zabezpieczono specjalną siatką, która chroni jego wnętrze przed wnikaniem agresywnego pyłu szlifierskiego. Szlifierka YATO YT-82829 ma też smukłą, ergonomiczną obudowę i wyposażona jest w wygodny uchwyt boczny. Dzięki temu operuje się nią swobodnie i trzyma pewnie.
Regulacja obrotów bardzo ułatwia ostrzenie narzędzi na niskiej prędkości obrotowej bez rozhartowywania ostrza lub szlifowanie i cięcie stali nierdzewnej czy fazowanie gresu. Warto zauważyć, że maszyna posiada też system podtrzymania pracy na niskich obrotach, co jest charakterystyczne w konstrukcjach wiodących marek.
Do zasilania szlifierki można zastosować systemowe, litowo-jonowe akumulatory YATO o napięciu 18 V i pojemnościach 2 Ah (YT-82842), 3 Ah (YT-82843), 4 Ah (YT-82844) i 6 Ah (YT-82845). Wyposażone są one w 4-stopniowy wskaźnik naładowania i elektroniczne zabezpieczenie przeciw przegrzaniu ogniw. Akumulatorowa szlifierka kątowa YATO dostępna jest w zestawie YT-82829 wraz z akumulatorem Li-Ion 18 V/3 Ah i szybką ładowarką (1,5 h dla baterii 3 Ah) oraz poręczną walizką, w której można przechowywać zapasowe tarcze.
Nowoczesna konstrukcja i doskonała ergonomia pozwalają przypuszczać, że szlifierka YT-82829 zyska szerokie uznanie fachowców ceniących sobie moc i jakość narzędzi w warsztacie i na budowie.

opr.HB
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments