Akumulatorowa szlifierka kątowa Metabo WF 18 LTX 125 Quick z obniżoną głowicą

Metabo WF 18 LTX 125 QUICK to unikalna akumulatorowa szlifierka kątowa z obniżoną głowicą. Opracowano ją specjalnie do prac w miejscach ograniczonych przestrzennie.

Płaska głowica do pracy w miejscach trudno dostępnych

Niewątpliwie, ofertę szlifierek kątowych Metabo wyróżnia obecność w niej sprzętu mającego obniżoną głowicę kątową. Żaden z renomowanych producentów nie ma w swoim portfolio takich maszyn. Urządzenia te są szczególnie przydatne do szlifowania w miejscach wąskich i o niewielkiej wysokości oraz w przypadku, gdy obrabiane elementy tworzą kąt ostry do 43°.

Akumulatorowa szlifierka Metabo WF 18 LTX 125 Quick nie tylko wyróżnia się obniżoną głowicą do 28 mm, ale także wyposażeniem w wydajny silnik 4-polowy. Rozpędza on wrzeciono na biegu jałowym do 8000 obr./min. Szlifierka może być zasilana akumulatorami litowo-jonowymi Metabo/CAS o napięciu 18 V należącymi do linii Li-Power (dostępne pojemności – 2.0, 4.0 i 5.2 Ah) oraz LiHD (4.0, 5.5, 8.0 lub 10.0 Ah).
Prezentowana szlifierka kątowa Metabo WF 18 LTX 125 QUICK wyposażona jest w rozbudowaną elektronikę. Jej główne funkcje to: łagodny rozruch, ochrona antyprzeciążeniowa silnika i ogniw akumulatora oraz zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem na skutek podpięcia akumulatora.

Poręczna i łatwa w operowaniu

Zastosowano w niej ruchome gniazdo, w którym mocuje się akumulator. Dzięki temu użytkownik może zmieniać pozycję kątową akumulatora co 90°, obracając go wokół osi maszyny. Do jego dyspozycji są 3 różne jego położenia. Rozwiązanie to umożliwia dostosowanie szlifierki do wymagań użytkowników i zwiększa jej poręczność, a także ułatwia pracę w miejscach trudno dostępnych. W omawianej szlifierce znajdziemy także zewnętrzny filtr, którego zadaniem jest ochrona uzwojeń silnika przed destrukcyjnym działaniem drobin pyłu powstającego podczas szlifowania.

Omawiana szlifierka kątowa Metabo WF 18 LTX 125 QUICK to urządzenie ergonomiczne, mające niewielki obwód obudowy, który ułatwia trzymanie i operowanie nim. Rękojeści boczne mocuje się w nim z prawej lub lewej strony głowicy. Sprzęt jest też łatwy w obsłudze, wyposażono go bowiem nakrętkę szybkomocującą QUICK i beznarzędziową regulację zapadkową osłony tarczy.

Reasumując, akumulatorowa szlifierka kątowa Metabo WF 18 LTX 125 QUICK o obniżonej głowicy to unikalny specjalistyczny sprzęt przeznaczony głównie do szlifowania w miejscach ograniczonych przestrzennie. Wyróżnia ją niewątpliwie wysoka trwałość i wydajność pracy, energooszczędność oraz zaawansowana ergonomia. Z jej unikalnych zalet skorzystają firmy zajmujące się obróbką metali, montażem konstrukcji stalowych itp.

pins

Dane techniczne akumulatorowej szlifierki Metabo WF 18 LTX 125 Quick z obniżoną głowicą

Napięcie zasilania18 V
Średnica tarczy szlifierskiej125 mm
Obroty na biegu jałowym8000/min
Gwint wrzecionaM14
Akumulator Li-Power (napięcie/pojemność)18 V/2.0, 4.0 i 5.2 Ah
Akumulator LiHD (napięcie/pojemność)18 V/4.0, 5.5, 8.0, 10 Ah
Rodzaj silnikakomutatorowy
Ciężar bez/z akumulatorem2/2,7 kg
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments