Akumulatorowa podkaszarka GRAPHITE 58G030 ENERGY+

Dzięki możliwości wielorakiego konfigurowania akumulatorowa podkaszarka GRAPHITE 58G030 ENERGY+ może być nie tylko użyta do koszenia traw czy chwastów, ale także do wycinania ich przy krawędziach.

Zastosowany w podkaszarce silnik komutatorowy z obrotami wynoszącymi 9000/min napędza bezpośrednio głowicę roboczą wyposażoną nie w żyłkę tnącą jak w większości tego typu urządzeń, lecz w dwa specjalne noże polimerowe. Umożliwiają one efektywne koszenie trawy i chwastów na szerokości 254 mm. W przypadku stępienia noży, wymienia się je beznarzędziowo na nowe, zdejmując i następnie nakładając na trzpienie mocujące głowicy otworem w kształcie dziurki na klucz, który podczas jej obrotów umożliwia ich blokowanie przez siłę

odśrodkową. Standardowo prezentowana podkaszarka wyposażona jest w 22 noże, które mają po dwie krawędzie tnące. Po stępieniu jednej można więc nóż zamocować odwrotnie i wykorzystać drugą, ostrą krawędź.

Omawiana akumulatorowa podkaszarka GRAPHITE 58G030 ENERGY+ to sprzęt ergonomiczny oraz bardzo dobrze wyważony. Masa akumulatora, zamocowanego pod rękojeścią główną, równoważona jest bowiem masą głowicy napędowej, która kryje w sobie silnik i znajduje się na drugim końcu ramienia podkaszarki. Co ważne, sprzęt można dostosować do wzrostu użytkownika, gdyż ma teleskopową regulację długości ramienia w zakresie 1,1-1,4 m. Zmienia się w nim także ustawienie kątowe głowicy roboczej względem ramienia. Użytkownicy mogą wybierać pomiędzy 4 jej pozycjami z zakresu 0°-90°. Co więcej, można także regulować ustawienie kątowe dodatkowego uchwytu zamkniętego, a także rękojeści głównej pokrytej miękką wykładziną, co z kolei umożliwia łatwe przycinanie trawy np. przy krawędziach chodników.

Z kolei bezpieczną pracę podkaszarką GRAPHITE 58G030 ENERGY+ zapewniają odpowiednio wyprofilowana osłona noży i ergonomiczny włącznik z blokadą, która uniemożliwia przypadkowe uruchomienie sprzętu. Urządzenie wyposażono także w druciany pałąk montowany w głowicy napędowej, chroniący przed uszkodzeniem obiekty, które znajdują się blisko wycinanych roślin. Podkaszarka może być ono zasilana wspomnianymi litowo-jonowymi akumulatorami 18 V należącymi do systemu ENERGY+. Na akumulatorze 2.0 Ah może pracować 32 min, zaś na 4.0 Ah – 60 min.

pins

Akumulatorowa podkaszarka GRAPHITE 58G030 ENERGY+ – dane techniczne

Napięcie zasilania/typ akumulatorów18 V/ Li-Ion ENERGY+
Obsługiwane akumulatoryENERGY+ 2.0 lub 4.0 Ah
Obroty na biegu jałowym9000/min
Szerokość cięcia254 mm
Standardowe narzędzie tnącegłowica z 2 polimerowymi nożami
Wymiary (długość całkowita)1,1-1,4 m
Waga (bez akumulatora)1,8 kg
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments