AKUMULATOROWA PILARKA TAŚMOWA DO METALU METABO MBS 18 LTX

Podczas prac warsztatowych oraz na budowie często spotykamy się z potrzebą cięcia elementów metalowych. Metabo posiada w swojej ofercie przenośną akumulatorową pilarkę taśmową MBS 18 LTX.

 

Taśmowa pilarka do metalu Metabo MBS 18 LTX jest kolejnym specjalistycznym narzędziem akumulatorowym niemieckiego producenta w klasie 18 V. Jest to lekka akumulatorowa pilarka taśmowa do precyzyjnego i czystego cięcia metali oraz twardych tworzyw sztucznych. Podczas wykonywania prac konstrukcyjnych, instalacyjnych bądź remontowych możemy nią ciąć zarówno elementy o przekroju pełnym, jak również profile zamknięte bądź otwarte. Urządzenie przeznaczone jest dla hydraulików, elektryków, monterów systemów wentylacyjnych oraz konstrukcji metalowych itp. Umożliwia cięcie rur przemysłowych, przewodów i

profili instalacyjnych, kątowników i prętów, płyt.

1302200_52S_51

Kompaktowa konstrukcja MBS 18 LTX i jej niewielka masa (4,1 kg z akumulatorem Li-Power 4,0 Ah) umożliwia pracę w trudno dostępnych miejscach, a także ponad głową. Dzięki optymalnemu umiejscowieniu środka ciężkości i dużej powierzchni gumowej okładziny uchwytów praca maszyną jest komfortowa. Mocny napęd, łatwa i szybka regulacja napięcia oraz prowadzenia brzeszczotu taśmowego przy zoptymalizowanej do większości zastosowań prędkości jego przesuwu (174 m/min) zapewniają niski poziom wibracji i umożliwiają wykonywanie precyzyjnych cięć. Wytrzymała obudowa z masywnym metalowym ogranicznikiem i osłoną brzeszczotu umożliwiają swobodne manewrowanie pilarką podczas pracy. Oferowane przez Metabo brzeszczoty taśmowe, wykonane ze stali węglowej, mają zęby specjalnie profilowane i hartowane indukcyjnie, co zapewnia długi okres ich użytkowania, prawie beziskrowe cięcie oraz możliwość pracy bez użycia chłodziwa. W zakresie dostawy producent wyposażył pilarkę MBS 18 LTX w brzeszczot taśmowy o nieregularnej podziałce zęba wynoszącej 14/18 TPI, co czyni tę maszynę jeszcze bardziej uniwersalną zarówno w przypadku cięcia elementów litych, jak również profili. Użytkownik ma również możliwość stosowania ogólnie dostępnych w handlu brzeszczotów taśmowych w odpowiednich rozmiarach.

MBS 18 LTX 2.5

System szybkiej, beznarzędziowej wymiany brzeszczotów Metabo Quick oszczędza czas i zwiększa precyzję ułożenia taśmy względem elementów prowadzących. W celu precyzyjnego przyłożenia brzeszczotu do ciętego materiału maszyna została wyposażona w oświetlenie diodowe strefy roboczej. Dla wygody pracy w warunkach mobilnego stanowiska pracy z obudową pilarki został zintegrowany hak do jej zawieszania w czasie przerw w pracy bądź przechowywania.

 

Pilarka taśmowa MBS 18 LTX jest dostarczana bez akumulatora, jednak użytkownik ma możliwość zastosowania akumulatorów systemowych LiPower i LiHD 18 V o pojemności od 4,0 Ah do 7,0 Ah. Technologia Ultra-M, tak jak w przypadku innych maszyn Metabo, zapewnia: największą moc, oszczędne ładowanie i trzy lata gwarancji na akumulator. Dla wygody użytkowników akumulatory wyposażono we wskaźnik stanu naładowania.
Reasumując, pilarka taśmowa MBS 18 LTX to bezprzewodowe elektronarzędzie oferujące najwyższy poziom mobilności, jak też zapewniające praktycznie beziskrowe cięcie metali, bardzo dobrą jakość obróbki oraz wysoki poziom bezpieczeństwa pracy i niskie koszty eksploatacji.

TŻ, pins

Dane techniczne taśmowej pilarki Metabo MBS 18 LTX

Rodzaj akumulatoraLi-Ion (LiPower lub LiHD)
Napięcie akumulatora18 V
Maksymalna szerokość cięcia63,5 mm
Długość brzeszczotu taśmowego835 mm
Szerokość brzeszczotu taśmowego13 mm
Prędkość brzeszczotu174 m/min
Ciężar (z akumulatorem Li-Power 4,0 Ah)4,1 kg
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments