Mobilna akumulatorowa pilarka stołowa Bosch GTS 18V-216 Professional

Akumulatorowa pilarka stołowa GTS 18V-216 Professional to kolejne elektronarzędzie, które rozszerzyło ofertę sprzętu Bosch do obróbki materiałów drewnianych.

Pilarka stołowa Bosch GTS 18V-216 – omówienie konstrukcji

Bosch GTS 18V-216 to pilarka akumulatorowa, a więc mobilne urządzenie doskonale sprawdzające się podczas montażu układania podłóg, montażu schodów, mebli, różnego typu zabudów itp. Konstrukcja pilarki Bosch GTS 18V-216 Professional została podporządkowana trzem głównym celom – zapewnieniu (1) dużej zdolności i efektywności cięcia, (2) maksymalnej mobilności oraz (3) wygody i swobody pracy, którą daje brak przewodu zasilającego i lekka kompaktowa budowa. Dlatego nowa pilarka akumulatorowa ma innowacyjny silnik bezszczotkowy BITURBO, który niemieccy inżynierowie opracowali

dla akumulatorowych elektronarzędzi dużej mocy, przeznaczonych do wykonywania trudnych lub bardzo trudnych zadań. Napędza on tarczę pilarską o średnicy 216 mm z obrotami 4500/min i umożliwia efektywne cięcie elementów drewnianych o maksymalnej grubości 70 mm.
Pracą pilarki steruje elektronika. Jej bardzo ważne funkcje to m.in. łagodny rozruch oraz RESTART PROTECTION, który uniemożliwia uruchomienie urządzenia przez podłączenie akumulatora. Wyposażone jest ono w regulację głębokości cięcia w zakresie 0-70 mm i jego skosu w pionie w zakresie kątowym 0-45°. Oba parametry cięcia ustawia się wygodną w obsłudze dźwignią z pokrętłem.
Blat stołu roboczego nowej pilarki można poszerzać do 635 mm i przecinać na nim szerokie lub długie elementy. Do dokładnego ustawiania szerokości cięcia służy aluminiowa prowadnica równoległa zintegrowana z podziałką milimetrową. Stół roboczy ma dwa rowki do montażu i ustawiania prowadnicy kątowej przeznaczonej do wykonywania cięć skośnych w poziomie w zakresie ±30°.

pilarka stołowa Bosch

Pilarka stołowa Bosch GTS 18V-216 – rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo pracy

Omawiana pilarka akumulatorowa to urządzenie, w którym miemieccy konstruktorzy w nowej pilarce zastosowali rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo pracy. Mamy więc 2-częściową plastikową (przezroczystą) osłonę tarczy, która spełnia wymagania UE dotyczące bezpieczeństwa pracy (IEC 62841), jak też włącznik z dużym przyciskiem dźwigniowym umożliwiającym łatwe zatrzymanie pilarki.
Akumulatorowa pilarka stołowa GTS 18V-216 Professional została też wyposażona w krócieć do podłączenia węża odkurzacza przemysłowego i system odsysania wiórów, co pozwala zachować miejsce pracy w czystości. Na bokach jej korpusu znajdują się mocowania prowadnicy kątowej, osłony tarczy pilarskiej i schowek na popychacz. Dzięki temu podczas transportu urządzenia nie zgubimy tych niezbędnych do pracy akcesoriów. Ważnym opcjonalnym osprzętem jest składany, lekki stół Bosch GTA 560 Professional, który doskonale sprawdza się zarówno w pracy mobilnej, jak i stacjonarnej.

pilarka stołowa Bosch

Dane techniczne pilarki stołowej Bosch GTS 18V-216 Professional

Napięcie zasilania18 V
Obroty4500/min
Maks. głębokość cięcia 0°/45°70/50 mm
Zakres kątów cięcia w poziomie±30°
Średnica zewnętrzna/wewnętrzna tarczy216/30 mm
Wymiary (dł. x szer. x wys.)658 x 332 x 553 mm
Maks. szerokość materiału po prawej stronie tarczy635 mm
Silnik bezszczotkowy BITURBO+
Układ łagodnego rozruchu+
Restart Protection+
Akumulatory zasilające z linii ProCORE (napięcie zasilania/pojemność)18 V/5.5, 8.0 lub 12 Ah
Akumulatory zasilające z linii GBA18 V/5.0 lub 6.0 Ah
Waga21,6 kg

Pilarka stołowa Bosch GTS 18V-216 – łatwy transport i przechowywanie

Niewielka masa (21,6 kg) w połączeniu z kompaktowymi wymiarami 658 x 553 x 332 mm (szer. x dł. x wys.) czyni z nowej pilarki Bosch sprzęt łatwy do transportu, przenoszenia i przechowywania. Przemieszczanie prawie 22-kilogramowej maszyny ułatwiają dodatkowo uchwyty umieszczone z dwóch stron jej blatu roboczego. Pilarka Bosch GTS 18V-216 Professional jest więc bardzo wygodna w pracy, do czego niewątpliwie przyczynia się brak kabla i zasilanie akumulatorowe, które uniezależnia od sieci elektrycznej. Nowe urządzenie spełnia surowe wymagania profesjonalistów, którzy zajmują pracami wykończeniowymi i potrzebują prawdziwie mobilnego sprzętu o wydajności maszyn zasilanych przewodowo.

Pilarka stołowa Bosch GTS 18V-216 Professional, tak jak inne akumulatorowe elektronarzędzia Bosch, korzysta z wydajnych źródeł zasilania należących do Flexible Power System. Możemy w niej zamontować systemowe akumulatory Li-Ion 18 V

z linii ProCORE i GBA. Niemiecki producent w celu uzyskania maksymalnych osiągów zaleca zasilanie nowego sprzętu wysokoprądowymi akumulatorami ProCORE o pojemnościach 5.5, 8.0 Ah lub 12.0 Ah.

pilarka stołowaBosch GTS 18V-216 Professional
pilarka akumulatorowa Bosch

pins

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments