Akumulatorowa pilarka łańcuchowa Metabo MS 36-18 LTX BL 40

Metabo opracowało swoją 1. łańcuchową pilarkę akumulatorową MS 36-18 LTX BL 40. Wykonamy nią szybkie i stabilne cięcia drzew, pni i belek.

Duża moc i szybkość pracy

Akumulatorowa pilarka łańcuchowa Metabo MS 36-18 LTX BL 40 dysponuje dużą mocą. Jej bezszczotkowy silnik napędza bezpośrednio łańcuch z dużą prędkością 22 m/s i gwarantuje stały, wysoki moment obrotowy. Szybkość łańcucha bezstopniowo reguluje się elektronicznie włącznikiem. Co ważne, silnik bezszczotkowy pilarki Metabo jest energooszczędny i dzięki temu wydłuża jej czas pracy na jednym ładowaniu akumulatorów zasilających. – Dzięki dwóm akumulatorom 18 V 5,5 Ah pilarka może wykonać 171 cięć

w drewnie miękkim i 50 cięć w drewnie twardym – informuje Carina Frank, manager produktu w Metabo – Nasza nowa akumulatorowa pilarka łańcuchowa znacząco wzbogaca asortyment urządzeń ogrodowych Metabo. Oferujemy maszyny do licznych zastosowań – od prac przy utrzymaniu trawników, poprzez nawadnianie oraz odwadnianie, aż po pielęgnację drzew i krzewów – stwierdza Carina Frank.

Maksymalna wydajność cięcia i minimalne nakłady konserwacyjne

Akumulatorowa pilarka łańcuchowa Metabo w porównaniu z jej odpowiednikami spalinowymi ma kilka znaczących zalet – na przykład wymaga znacznie mniej czynności konserwacyjnych. To w głównej mierze zasługa trwałego, bezobsługowego silnika bezszczotkowego. Ponieważ nie potrzebuje paliwa, generuje niższe koszty bieżącej eksploatacji. Pilarka łańcuchowa Metabo jest też znacznie bardziej przyjazna dla środowiska, ponieważ podczas pracy nie emituje spalin. Jest też wyjątkowo cicha i dlatego doskonale nadaje się do pracy w strefach wymagających zachowania ciszy. Kolejna jej zaleta to automatyczne smarowanie łańcucha, które przy minimalnych nakładach konserwacyjnych umożliwia wykonywanie wysoce efektywnych cięć. Łańcuch tnący można bardzo szybko i łatwo napiąć i wymienić. Omawiana pilarka łańcuchowa wyposażona jest w prowadnicę Oregon o długości 40 centymetrów. Opcjonalnie dostępna jest również prowadnica 35 cm wraz z odpowiednim łańcuchem tnącym.

Bezpieczeństwo i elastyczność

Aby profesjonalni użytkownicy mogli pracować nie tylko szybko, ale i bezpiecznie, w akumulatorowej pilarce łańcuchowej Metabo zastosowano wiele rozwiązań zwiększających ochronę użytkownika. – Bezpieczeństwo pracy jest dla nas najważniejsze. – Wyposażyliśmy maszynę między innymi w system szybkiego zatrzymywania łańcucha tnącego – informuje Carina Frank. – Jest to podwójne zabezpieczenie, które uruchamia hamulec łańcucha w przypadku odrzutu, a także włącza hamulec silnika w momencie zastopowania pilarki włącznikiem głównym. Efektem działania tych zabezpieczeń jest błyskawiczne zatrzymanie łańcucha. Ale na tym nie koniec, gdyż dodatkowo wyłącznik bezpieczeństwa zapobiega niezamierzonemu uruchomieniu maszyny przez użytkownika. Ochronę użytkownika zwiększa też hamulec mechaniczny uruchamiany ręcznie oraz łańcuch tnący z zabezpieczeniem przeciwodbiciowym, który gwarantuje łatwe i bezpieczne cięcie oraz generuje niewielkie wibracje.

Omawiana pilarka łańcuchowa Metabo dzięki kompaktowej konstrukcji i gumowanej rękojeści wygodnie leży w dłoni i łatwo się ją operuje. Jej solidna przypora metalowa zapewnia optymalne prowadzenie i ergonomiczne cięcie. Akumulatorowa pilarka łańcuchowa jest elementem systemu 18 V firmy Metabo . Stanowi też kolejne urządzenie w niezależnym od marki Metabo systemie akumulatorowym CAS (Cordless Alliance System). Obejmuje on obecnie ponad 300 maszyn wytwarzanych przez ponad 30 różnych producentów. Są one kompatybilne pod względem zasilania i mogą być dowolnie łączone z tym samym akumulatorem CAS.


opr. HB

Akumulatorowa pilarka łańcuchowa Metabo MS 36-18 LTX BL 40 – dane techniczne

Napięcie akumulatora2 x 18 V
Długość prowadnicy40 cm
Długość cięcia 36 cm
Maks. prędkość piły łańcuchowej22 m/s
Pojemność zbiornika oleju200 ml
Ciężar z akumulatorem / bez akumulatora4,6/3,2kg
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments