AKUMULATOROWA PIŁA SZABLASTA YATO YT-82814

Nowa akumulatorowa piła szablasta YATO YT-82814 czerpie prąd z nowoczesnego akumulatora Li-Ion o napięciu 18 V i pojemności 2,0 Ah. Urządzenie przeznaczone jest głównie do cięcia drewna, płyt drewnopodobnych, grubych gałęzi drzew, a także elementów metalowych: blach, profili (grubość ściany – do 3 mm) itp.

Akumulatorowa piła szablasta YATO YT-82814 ma nowoczesny silnik, który przez przekładnię wytwarza do 3000 suwów/min. Są one regulowane płynnie za pomocą elektronicznego włącznika spustowego. Dla zwiększenia bezpieczeństwa operatora i ochrony przed przypadkowym włączeniem zastosowano włącznik z blokadą. Brzeszczot montuje się w beznarzędziowo obsługiwanym uchwycie. W tym celu wystarczy obrócić specjalny pierścień i włożyć w gniazdo osprzęt.

Piłę YATO YT-82814 wyposażono w stopkę oporową, która służy do dociskania maszyny do powierzchni elementu obrabianego. Urządzenie ma świetnie wyprofilowany uchwyt główny w kształcie litery „D”. Części chwytne obudowy pokryte są antypoślizgową, miękką okładziną.

 

yt-82814
Piła szablasta YT-82814 należy do systemu elektronarzędzi YATO 18 V, więc jest dostępna w zestawie z akumulatorem Li-Ion 2,0 Ah i ładowarką oraz solo (YT-82815), z możliwością zastosowania baterii o pojemnościach 3,0 i 4,0 Ah. Tymi samymi akumulatorami mogą być zasilane również inne urządzenia z serii. Baterie wyposażono w układ elektroniczny chroniący ogniwa Li-Ion przed przeciążeniem czy nadmiernym rozładowaniem oraz 4-stopniowy wskaźnik poziomu naładowania, który ułatwia przewidywanie czasu pracy i właściwe wybranie momentu ładowania.

Marek Pudło,pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments